Nuomonės

M. Tradišauskas: dveji metai – be intrigų ir išdavysčių4

Pirmosiomis gruodžio dienomis sueis dveji metai nuo garsiojo politinio skilimo, kai tuometiniai „valstiečiai“ su Lazdijų mere Ausma Miškiniene ir tuomet dar skyriui vadovavusiu Beniumi Rūtelioniu išdavė mūsų partijos idėjas ir perbėgo paskui kitą išdaviką – Saulių Skvernelį.

Skaityti daugiau

R. Sadauskas-Kvietkevičius: ar kūčiukai su svirpliais taps nauja mūsų tradicija?3

Vos tik išsikvėpė diskusijos apie Helovino ir Vėlinių santykį, mes jau pasiruošę naujam visuomenę skaldančiam ginčui: ar ne per anksti pradėti ruoštis Kalėdoms lapkričio pabaigoje? Ką praradome drauge su tradicinio lietuviško advento susikaupimu bei tyla ir ką mums atnešė prekybininkų itin skatinami džiaugsmingo Kalėdų laukimo papročiai?

Skaityti daugiau

A. Mikelionis: S. Lenauskienė, išrinkta demokratų vadove, tapo Ausmos statytine7

Dėl čekučių skandalo narystę Demokratų sąjungoje sustabdžius Lazdijų rajono merei A. Miškinienei šios politinės jėgos skyrius liko be pirmininko. Tiesa, laikinai Lazdijų Demokratų sąjungai vadovavo ponios Ausmos pavaduotojai I. Šaparauskienė ir B. Rūtelionis.

Skaityti daugiau

R. A. Viniarskas: sąskaitų dydis priklauso ne tik nuo šilumos kainos

UAB „Lazdijų šiluma“ tiekiamos šilumos kaina, lyginant su praeitais metais, sumažėjo daugiau nei 25 procentais. Tam daugiausia įtakos turėjo sumažėjusi biokuro kaina.

Skaityti daugiau

A. Miškinienė: „Būkime šviesa pasaulio tamsoje“4

Netektis. Į amžinus ramybės tolius iškeliavo Lazdijų šv. Onos parapijos kunigas altaristas, emeritas, garbės kanauninkas Gvidonas Dovidaitis.

Visų mūsų gerbiamas altaristas Dievui ir žmonėms pašventė beveik 60 savo gyvenimo metų. Jis gimė 1935 metais, kunigu buvo pašventintas 1964 metais.

Skaityti daugiau

R. Sadauskas-Kvietkevičius. Susitarkim dėl tvaresnių Vėlinių: vienam mirusiajam – viena žvakelė1

Pagyvenau ne taip jau trumpai, bet niekaip negaliu prisiminti tokio rudens, kai per Vėlines ir Visus Šventuosius medžiai dar stovėtų su lapais, o dzūkai grįžtų iš miško su pilnais kašikais baravykų.

Skaityti daugiau

A. Mikelionis: merė išsisukinėjo paklausta apie savivaldybės rengiamus konkursus4

Praėjusią savaitę vyko Lazdijų rajono savivaldybės tarybos posėdis. Jo metu vyko vadinamoji opozicijos valanda, kurios metu tarybos opozicija turėjo galimybę visą valandą klausinėti rajono valdžią.

Skaityti daugiau

E. Poškevičienė: informacijoje apie mokytojų streiką – ne viskas teisinga1

Spalio 6 d. spaudoje pasirodžius mūsų gimnazijos mokytojos, profsąjungos pirmininkės J. Lynikienės straipsniui apie streiką, noriu patikslinti kai kuriuos faktus, paneigti ten skelbiamą neteisingą informaciją.

Skaityti daugiau

Z. Sabaliauskas: tiesa dėl želdinių priežiūros – turbūt per vidurį 2

Paskutiniu metu daug emocijų kelia įvairiose Lietuvos vietose nupjauti medžiai. Kaip dažnai būna, nuomonės dėl to visiškai priešingos. Vieniems nesuprantama, kodėl peraugę, pavojų keliantys medžiai nešalinami. Jie kartais virsta, jų šakos lūžta ir teršia aplinką.

Skaityti daugiau

R. Sadauskas-Kvietkevičius: nuobodžių rinkimų neišvengtumėme net ir persukę kalendorių2

Ar jums irgi taip vis dar pasitaiko: atvažiavote prie parduotuvės, išlipote iš automobilio ir žengdamas pro duris pagaunate save nerimaujant, kad neužsidėjote kaukės? Kartą net buvau apsisukęs grįžti, o paskui iš savęs mintyse smagiai pasijuokiau.

Skaityti daugiau