Nuomonės

E. Sušinskas: balsavau už tai, kad visuomenė jaustųsi saugiau, o jaunimas elgtųsi atsakingiau25

Kadangi esu išviešintas kaip Saugaus eismo komisijos, kuri uždraudė jaunimui Lazdijuose linksmintis, narys, pabandysiu pasiaiškinti, kadangi pasijutau kaip tas Theodor Geisel’s Seuss knygos personažas Grinčas, kuris pavogė Kalėdas.

Skaityti daugiau

A. Mikelionis: ar konservatoriai Lazdijų valdžioje yra lygiaverčiai partneriai?21

Stebint Seimo darbą plika akimi matyti, kaip tarpusavyje bendrauja politinės jėgos. Nuo pat šio Seimo darbo pradžios jame nėra didesnių priešininkų kaip Valstiečių ir žaliųjų sąjunga ir Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai. Į atlapus vienas kitam dažnai kimba ir šių politinių jėgų vadai R. Karbauskis ir G. Landsbergis.

Skaityti daugiau

V. Danauskienė: naujoji valdžia – pramintais nepotizmo keliais39

Liūdna yra girdėti ir matyti, kaip naujoji Lazdijų rajono valdžia septynmyliais batais žengia nepotizmo ir savų protegavimo keliais. Kuo kaltino buvusius valdančiuosius ir ypač kalė prie sienos eksmerą Margelį – lygiai tą patį daro naujoji valdžia, ir nesirengiu tylėti tai matydama.

Skaityti daugiau

Justas Pankauskas: dalyvaujamojo biudžeto idėją galime įgyvendinti Lazdijų rajone1

Dalyvaujamasis biudžetas – tai naujas terminas Lietuvoje, tačiau jau tris dešimtmečius taikomas Vakarų šalyse. Jo idėja paprasta – visuomenė įtraukiama į rajono biudžeto paskirstymą ir sprendžia, kokiems projektams skirti dalį savivaldybės biudžeto lėšų.

Skaityti daugiau

V. Rudinskas: šventė – ūkininkams ar valdžiai?15

Negaliu nepasipiktinti savivaldybės Žemės ūkio skyriaus sprendimu, kad šiemet ūkininkų šventę sugalvota daryti per patį vidurdienį – 12 valandą dienos, šeštadienį.
Kad šeštadienį – tai gerai, bet kodėl daroma dieną, jei visada buvo įprasta, kad švęsti renkamės apsiliuobę vakare gyvulius ir pasimelžę karves?

Skaityti daugiau

J. Stankevičius: nepamatuotos pertvarkos – kelias į niekur46

Man, kaip lazdijiečiui, kaip Kultūros, švietimo ir sporto komiteto nariui, kelia nerimą dabartinės valdžios reformų vėjai. Šįkart jie pūstelėjo į švietimo įstaigų pusę.

Skaityti daugiau

A. Mikelionis: be valdžios kritikos demokratija yra žlugusi18

Mūsų šalis jau beveik trisdešimt metų yra laisva, demokratinė ir nepriklausoma valstybė. Iš visų Lietuvoje galiojančių laisvių svarbiausia – žodžio laisvė. Politikai valdo valstybę ir laisvai reiškia savo pažiūras ir nuomones, t. y. politikuoja, o žurnalistai juos kritikuoja.

Skaityti daugiau

J. Pankauskas: Lazdijų rajone mažiname net 50 verslo rūšių įkainius6

Šiandien vyksiančiame tarybos posėdyje tvirtinsime naujus įkainius verslo liudijimus turintiems rajono gyventojams. Daugelį metų neperžiūrėti įkainiai reikalavo atidaus įvertinimo: ar tai skatina, ar, priešingai, atgraso nuo noro pradėti smulkųjį verslą, tad Ekonomikos ir finansų komitete šį klausimą nagrinėjome net tris kartus.

Skaityti daugiau

A. Miškinienė: ponai ir ponios, gal jau laikas liautis meluoti ir gąsdinti?74

Praėjo pusė metų nuo Lazdijų rajono savivaldybės tarybos ir mero rinkimų. Pasikeitė ne tik vadovai savivaldybėje, pasikeitė ir veiklos prioritetai. Mano nuomone, kur kas informatyvesnė, įvairesnė ir kokybiškesnė informacija pateikiama ir regioninės žiniasklaidos puslapiuose.

Skaityti daugiau

V. Danauskienė: įžvelgiu grėsmes ir galimą poveikį11

Paskutiniame Lazdijų rajono savivaldybės tarybos posėdyje nuskambėjo merės Ausmos Miškinienės siūlymas susitarti, kad ateityje tarybos posėdyje svarstomiems sprendimams būtų skiriama mažiau laiko diskusijoms. Tai motyvuota tuo, kad pagrindinis svarstymas ir diskusijos turėtų vykti komitetuose.

Skaityti daugiau