Antrą kartą su cigaretėmis įkliuvusiam nešikui gresia bauda iki 6 tūkst. eurų

Kapčiamiesčio pasieniečiai sulaikė Druskininkų savivaldybės gyventoją, kontrabandinių rūkalų nešiką, ir 3 tūkst. pakelių baltarusiškų cigarečių. Šis vyras šiemet panašiomis aplinkybėmis įkliuvo jau antrą kartą, todėl  dabar jam gresia bauda iki 6 tūkst. eurų.
Sekmadienį vėlai vakare VSAT  Varėnos rinktinės Kapčiamiesčio užkardos pasieniečiai Lazdijų rajono Kuodžių kaimo ribose, miške, pastebėjo tris asmenis, du iš kurių nešė krovinius. Ši vieta yra už puskilometrio nuo sienos su Baltarusija.
Pasieniečiams pavyko sulaikyti vieną nešiką. Kitu du spėjo mišku pasprukti. Sulaikytasis yra 30-metis Druskininkų savivaldybės gyventojas. Kontrabandininkai į Lietuvos gilumą iš viso gabeno 3 tūkst. pakelių cigarečių „Minsk Super Slims“, „NZ Gold“ ir „Queen Menthol“, pažymėtų Baltarusijos akcizo ženklais.
Druskininkų savivaldybės gyventoją pasieniečiai su rūkalais šiemet sulaiko jau antrą kartą. Kadangi vyras  akcizais apmokestinamas prekes pažeidžiant nustatytą tvarką gabeno pakartotinai, jam gresia bauda nuo 4200 iki 6000 eurų. Šią bylą nagrinės teismas.
Po apklausos nešiką pasieniečiai paleido. Kontrabandiniai rūkalai saugomi Kapčiamiesčio užkardoje.
VSAT primena, kad už vertingą informaciją apie nusikalstamas veikas, kuriomis daroma žala valstybei, asmenys gali gauti piniginį atlygį. Pasieniečiai laukia tokių pranešimų apie kontrabandos ar korupcijos atvejus. Pranešėjui už tai gali būti atlyginama iki 14 tūkst. eurų, todėl asmenys, turintys vertingos informacijos, kviečiami būti aktyvūs ir pilietiški.
Informaciją apie tai pasieniečiai ragina teikti visą parą veikiančiu nemokamu anoniminiu pasitikėjimo telefonu 8 800 10 112. Suteikti tokius duomenis taip pat galima naudojantis pasieniečių interneto svetainėje www.pasienis.lt esančia pranešimo forma ar kitu pranešėjui priimtinu būdu.
VRM inf.

VSAT archyvo nuotr.

Autorius: 
Lazdijų žvaigždės inf.

Komentarai

Lazdijų Žvaigždė rašė apie kinologų varžybas, apie donorystės akcijas, apie drąstiškas pažeidėjų gaudynes. Apie gyventojų pilietškumo atvejus, kai gyventojui už vertingą informaciją išmokamas iki 14000 eurų atlygis, kaip teigiama straipsnyje, LŽ dar nerašė. Tai matyt tokio atvejo dar nebuvo. Mano supratimu, jeigu ir buvo, tai laurus susižėrė operatyvinė tarnyba, pasinaudojus operatyvine informacija.