Lazdijų rajone siekia įsitvirtinti privatus socialinių paslaugų teikėjas

„Darbą mūsų rajone be galo sunku surasti. Išklausiau socialinio darbuotojo padėjėjo kursus nuotoliniu būdu ir visai nesitikėjau, kad man bus pasiūlytas darbas. Kai paskambino iš „Senjoro“ ir pasakė, kad priims mane į darbą, iš pradžių negalėjau tuo patikėti. Maniau, kad sapnuoju“, – pasakoja N. Knyzienė, pirmoji mūsų rajone „Senjoro“ darbuotoja, ilgametė „Carito“ savanorė.

„Reforma, įvykusi socialinių paslaugų teikime, – tai galimybė organizacijoms siūlyti paslaugas savivaldybėms ir jų gyventojams“, – sako Modestas Bastys, privačios pelno nesiekiančios nevyriausybinės organizacijos „Senjoro“ paslaugų plėtros vadovas.

„Senjoro“ teikia kokybiškas socialines paslaugas visoje Lietuvoje už prieinamą kainą. Didžiąją dalį už tokias paslaugas kompensuoja savivaldybė, pačiam senjorui tenka šiek tiek primokėti. Kiek? Tai priklauso nuo pajamų dydžio“, – paaiškina vadovas.

„Naujos patirtys mūsų organizacijai – įdomios. Lazdijų miesto bei kaimo vietovių gyventojams socialines paslaugas jau teikiame. Norinčiųjų yra, tai džiugina“, – neslepia pašnekovas. Kol kas tokių, kurie nori gauti šias paslaugas mūsų rajone, kurie kreipėsi į „Senjoro“, – 10. „Dirbame jau antras mėnesis, pradėjome nuo dviejų senjorų. Dabar vis daugėja norinčiųjų gauti tokias paslaugas. Tikimės, kad jų atsiras dar daugiau“, – viliasi vadovas.

Džiaugiasi, kad Lazdijų rajono savivaldybės Socialinės paramos ir sveikatos skyrius sutiko draugiškai.

Lazdijų rajone kol kas darbuojasi dvi darbuotojos, pirmoji – Nijolė Knyzienė. „Kiek darbuotojų dirbs Lazdijų rajone, priklausys nuo to, kiek klientų turėsime. Vienas darbuotojas paprastai aplanko 4–5 senjorus. Tai priklauso ir nuo valandų, kiek skiriame žmogui, nes vieniems užtenka mažiau, kitiems daugiau pagalbos reikia“, – paaiškina M. Bastys.

Plačiau – D. Babarskienė naujausioje „Lazdijų reklamoje“ (2022-05-31).

Autorius: 
„Lazdijų žvaigždės“ inf.

Komentarai

Daugelis žmonių dirba visą gyvenimą ir į spaudą nelenda.

O kas jiums neleidže lyst y spauda reike tik didžiuotis kad yra žmoniu kurie skire laika kantrybe nuoširduma ir pagalba žmonems

Nera kuo didžiuotis.

Ar ši ponia Knyzienė ar Čepanonienė?

O koks jums skirtumas,kokia kieno pavardė? Svarbu žmogus dirba ir nori dirbt. O visiem tik lot

nu jusu ir kultura.Matosi kad neką....

Viena ponia prižiūrėdama senjorą pasisavino namą ir visus jo pinigus.

O koks jium skirtumas kas toke ji svarbu kad dirba ir padeda žmonem ir kad skire laiko senjoram... Nemanau kad jium nuo to turi skaudeti galva koke jos pavarde ...

O visdelto kokia jos pavardė?

O kas Jums i tai? Pavydite?

Žiūrėkit ką pasirenkate slaugytoja nes padarys kaip Turevičiaus vaikams ir anūkams pridarė.Glostė,glostė dieduką kol turtus išviliojo.

Darbas žmogų puošia, tai tegul ir dirba negražūs. Liet.liaud. patarlė.

Dineta parašyk kur moterys daugelį metų išdirbo, o čia vos pradėjo tuoj į laikraštį. Nebeįdomu .

Aš tikrai rinkčiausi profesionalus, nieko nebaigusių nenorėčiau. Rizika.

Nu gi Pasienio fiesta be rajono šeimininkių. Gal jau šiandien teiksis ponios atvykti, nes svečių pilnas miestas.

Taigi Margelis su Benium buvo ir gana.

Neprofesionalu be išsilavinimo nesirinkčiau globėjų. Kažkaip iš darbo biržos, nežinau.

Paskaitant komentarus, matosi visa lietuvio pavyduolio kultūra. Moterytės išliskite iš savo akmens amžiaus urveliu, pažvelkite i dangu, ikvepkite gryno oro, pasidziaukite saule, jums tai tikrai labiau bus ir i sveikata, ir i nauda. Ar butina baigti aukštuosius mokslus, kad moketum suteikti savo demesi kitiemsz kad moketum pasirupinti silpnesniu? Ar reikia dideliu mokslu, kad su senole iseitum i kiema? Ar reikia issilavinimo kartu su senole iskepti pyraga ar tiesiog pasikalbeti prie puodelio arbatos? Žmonės, kokius Jūs esate baige mokslus, kad dristate taip mėtytis savo purviniais žodziais? Pasidairykite aplink, pažvelkite i veidrodi ir pagalvokite ar tikrai toki atspindi jame norite matyti? Linkiu visiems daugiau supratimo, atjautos, žmogiškumo. Linkiu pakelti galva i dangu ir pažvelgti, kaip skaisciai sviecia saule, linkiu šilumos. Tiesiog, nemeskite bumerango- jis grizta.

Socialinio darbo reikia mokintis. Aš tik už profesionalius darbuotojus.

Nu žinot darbo birža pasiūlė ir kelios dienos padirbo yra kas rašyt, matomai Dinetos draugė ar giminė? Dar rašo.

Gerai kad apolskienė giminė tai įkišo.