Policijos SOS: narkotinės medžiagos plinta rajono jaunimo tarpe

Kokios yra narkotinės medžiagos ir kaip jas atpažinti? Kaip jos veikia? Kiek kenksmingos sveikatai? Kaip atpažinti jas vartojančius žmones? Ar yra nustatyti jų vartojimo ir platinimo atvejai Lazdijų rajone? Į šiuos ir daugelį kitų klausimų, kurie iki šiol atrodė dar tokie neaktualūs mūsų rajono bendruomenei, šiandien atsakė Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato darbuotojai – Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus vyriausiasis tyrėjas Julius Matulevičius, šio skyriaus vyresnysis tyrėjas Vaidas Zenevičius, Lazdijų rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus viršininkas Gražvydas Čepulis, vyriausiosios tyrėjos Ugnė Kalinauskienė ir Renata Ribinskienė.
Pasikalbėti minėtomis temomis buvo pakviesti visų rajono ugdymo bendruomenių vadovai, socialiniai darbuotojai, socialinės globos įstaigų, visuomenės sveikatos ir Vaiko teisių apsaugos tarnybos vadovai. Susitikimas su policijos pareigūnais vyko Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos aktų salėje. Būtent šioje gimnazijoje mokosi daugiausiai mokinių, ji yra miesto centre, dėl to narkotinių medžiagų naudojimo ir platinimo atvejų tikimybė čia yra didžiausia. Tuo labiau, kad iš tėvų sulaukta informacijos apie pastebėtus nerimą keliančius ženklus.
Susitikimo išvakarėse pas merę Ausmą Miškinienę apsilankiusios Lazdijų rajono policijos komisariato tyrėjos Ugnė Kalinauskienė ir Renata Ribinskienė aptarė aktualius klausimus, taip pat – esamą narkotinių medžiagų ir elektroninių cigarečių problemą Lazdijų rajone. Merės nuomone, visi esantys greta mokinių turi būti kuo atidesni, nebijoti viešinti matomų ar nuspėjamų atvejų. Nors rajono vadovė ragino aktyviai dalyvauti susitikime, dalyvių gausa vis tiek maloniai nustebino. Nemažoje gimnazijos salėje vos tilpo visi norintys išgirsti aktualią informaciją iš pirmų lūpų. Susitikimo metu kalbėję pareigūnai akcentavo, jog ilgus metus ši problema Lazdijų rajoną tarsi aplenkdavo. O šiuo metu jau yra verčiančių sunerimti signalų – įtarimai pareikšti ir dėl narkotinių medžiagų vartojimo, ir dėl galimo platinimo. Pareigūnų žvilgsniai krypsta į mokyklas, nes jaunimas yra pažeidžiamiausia, greitai į įvairias naujoves reaguojanti mūsų bendruomenės dalis. Kiekvienas bendruomenės narys, mokytojai, tėvai, bendraamžiai – visi turi būti labai akylūs ir neabejingi, kad laiku būtų sustabdytas šis procesas ir nebūtų skaudžių praradimų.
Buvo pateikta daug pavyzdžių, kaip atpažinti žmones, naudojančius narkotines medžiagas. Pareigūnai susirinkusiems atnešė parodyti šių medžiagų pavyzdžių, atsakė į jiems kilusius klausimus, išklausė jų nuomonių. Vieningai nutarta artimiausiu metu į mokyklas pakviesti policijos pareigūnus su specialiai narkotinių medžiagų ieškojimu apmokytais šunimis.
Lazdijų r. sav. inf.

 

Autorius: 
„Lazdijų žvaigždės“ inf.

Komentarai

o pilstukininkų ir cigaretninkų taškai kaip klestėjo taip ir klesti. Visi tie karosai ir vijolės ir kt. bet kuriuo paros metu aptarnauja. Įdomu, kodėl niekaip jų negali sutvarkyt ?

Sutvarkyt gali. Matyt - "nereikia". O sutvarkyti, žinoma, kad gali: jau šitiek metų visus taškus "aš" žinau. O visos tarnybos nežino...

nepirkit ir nereiks tvarkyt ,patys uzsidaris...o po anonimo kauke rekalot kiekvienas gudrus,jus nueikite prie tasko ir surenkite piketa...