Nubaustas atgailaujantis veisiejietis, kuris šlaistėsi neblaivus su ginklu

Alytaus apylinkės teismo Lazdijų rūmų teisėja Asta Vailionienė išnagrinėjo baudžiamąją bylą, kurioje Veisiejų gyventojas M. M. buvo kaltinamas neteisėtu disponavimu šaunamuoju ginklu.
Kaltinamasis policijos pareigūnams įkliuvo praeitų metų spalio 18 dieną, kai su ginklu šlaistėsi Veisiejų mieste. Tą dieną jį, neblaivų einantį namo, sustabdė policijos pareigūnai ir apieškoję rado lygiavamzdį – trumpąjį šaunamąjį ginklą, padarytą pagal revolverių pavyzdžius, pritaikytą šaudyti 22 milimetrų kalibro šoviniais. Jis neturėjo leidimo ginklui laikyti ir nešioti. Vyriškį tuomet pareigūnai sulaikė, atėmė ginklą bei pradėjo ikiteisminį tyrimą.
Pareiškus jam įtarimus ir apklausus įtariamuoju, M. M. savo kaltę pripažino visiškai. Paaiškino, kad tos dienos ryte Veisiejų miestelyje kavinėje išgėrė du bokalus alaus, po to nuėjo į turgų, kur iš nepažįstamo vyro įsigijo savadarbį šaunamąjį ginklą už 10 eurų. Leidimo ginklui neturi ir niekada neturėjo, ginklo niekam nerodė, niekas nežinojo, kad jį turi. Nusipirkęs ginklą įsidėjo į vidinę striukės kišenę. Vėliau su draugais vėl vartojo alkoholį. Kai patraukė namo, sustabdė policijos pareigūnai, alkoholio kiekio matuokliu jam buvo nustatytas 2,90 promilės girtumas. Pareigūnai ginklą paėmė, o M. M. nuvežė į policijos komisariatą. Kam ir kodėl jį įsigijo, negali paaiškinti. Gailisi dėl to, ką padarė. Gyvena su mama jai priklausančiame bute. Turi 9 metų sūnų, kuris gyvena su savo mama Švedijoje, kiek gali, prisideda prie jo išlaikymo. Šiuo metu registruojasi Užimtumo tarnyboje. Parodymų patikrinimo vietoje metu kaltinamasis parodė vietą Veisiejų miesto turgaus aikštėje, kur nusipirko ginklą.
Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalistinių tyrimų skyriaus specialistai, atlikę ginklo ekspertizę, nustatė, kad iš vyriškio paimtas ginklas yra savadarbis, pagal revolverių pavyzdžius padarytas šaunamasis ginklas. „Vadovaujantis Lietuvos Respublikos ginklų ir šaudmenų įstatymu jis civilinėje apyvartoje yra draudžiamas. Ginklas šaudymui tinkamas, tačiau tai daryti nesaugu ir pavojinga, kadangi būgnelio fiksavimas nėra tikslus“, – rašoma specialistų išvadose.
Išnagrinėjęs baudžiamąją bylą, teismas M. M. skyrė 30 parų arešto bausmę.

Rytis Pavasaris, „Lazdijų žvaigždė“

Autorius: 
„Lazdijų žvaigždės“ inf.

Komentarai

Niekur nedirba, registruojasi užimtumo tarnyboje, bet 10 eurų abriezui įsigyti rado. Už melagingus parodymus dar pridėti reikia. Veisiejų turgavietėje nepažįstami asmenys abriezais neprekiauja. Paaiškinimas: Paimi medžioklinį šautuvą, nupjauni medinę buožę, pritrumpini vamzdį ir gaunasi abriezas. Lietuviškai tai būtų nupjautavamzdis šautuvas. Bet rusiškas pavadinimas geriau tinka, kilęs jis iš ten.

Prekiauja tik tokiems lochams kaip tu tik pludes su blizgutem siūlo