Kapčiamiesčio pasieniečiai perėmė iš Baltarusijos kontrabandininkams plukdytą rūkalų siuntą

Kapčiamiesčio pasieniečiai pastebėjo ir sulaikė Nemunu iš Baltarusijos atplaukusį „plaustą“ su beveik 3 tūkst. pakelių kontrabandinių cigarečių. VSAT Varėnos pasienio rinktinėje dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Trečiadienio naktį VSAT Varėnos pasienio rinktinės Kapčiamiesčio pasienio užkardos pareigūnai per vaizdo stebėjimo sistemą pastebėjo Nemunu ties Simaniškės kaimu (Lazdijų r.) plaukiančią skaidria polietileno plėvele apvyniotą padangos kamerą. Į nustatytą vietą skubiai išvyko pasienio patrulio ekipažas. Nuleidę į vandenį tarnybinę valtį pasieniečiai pasivijo „plaustą ir ištraukė jį į krantą.

Pripūstos traktoriaus padangos kameros viduje rasta 2 770 pakelių cigarečių „Fest“ su baltarusiškomis banderolėmis.

Vietovės apžiūrą atlikę pasieniečiai daugiau daiktų ar asmenų neaptiko.

VSAT Varėnos pasienio rinktinėje dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis pradėtas ikiteisminis tyrimas, kuriam vadovauja Kauno apygardos prokuratūros Alytaus apylinkės prokuratūros prokuroras. Už tokią nusikalstamą veiką įstatyme numatyta bauda arba laisvės atėmimas iki ketverių metų.

Sulaikytos cigaretės laikinai saugomos Kapčiamiesčio pasienio užkardoje.

Nemunui iš Baltarusijos įtekėjus į Lietuvą, 17 kilometrų juo eina abiejų valstybių siena. Baltarusijos krante kontrabandininkai jaučiasi laisvai ir neretai veikia netrukdomi vietinių pasieniečių.

Rūkalų kroviniai nuleidžiami į Nemuną Baltarusijos pusėje tikintis, kad srovė juos sėkmingai atneš iki Lietuvos krantų ar į jos gilumą. Čia veikiančių kontrabandininkų tikslas – kuo skubiau cigaretes ištraukti iš upės ir nepastebėtiems jas išgabenti sausuma.

Šaltuoju metų laiku kontrabandininkai renkasi nekart išbandytą metodą – rūkalų plaustus bandoma užmaskuoti ir padaryti panašiais į plaukiančias ledo lytis. Jie apvyniojami balta (skaidria) polietileno plėvele arba medicinine marle, apkraunami sušalusiu sniegu, ledu bei purvu, o plūdrumui reguliuoti parenkamos įvairios statybinės medžiagos – plytos, betoniniai blokeliai, šaligatvio trinkelės ir pan. Neretai prie šių kontrabandininkų „plaustų“ būna pritvirtinti GPS siųstuvai ir nuotolinio valdymo skambučiai.

VSAT Komunikacijos skyriaus inf.

Autorius: 
„Lazdijų žvaigždės“ inf.