Atliekų aikštelėse „lobių“ geriau neieškoti – vagis įkliuvo konteineryje

Naktį į šį konteinerį vogti įsibrovęs vyras jame buvo sulaikytas.

Žiemos naktį važiavo į atliekų surinkimo aikštelę, prasibrovė pro užrakintą tvorą, išlaužė metalinio konteinerio spyną. Tiek kliūčių įveikė 57 metų vyras, įsilaužęs į Prienų rajone, Veiveriuose, esančią didelių ir kitų atliekų surinkimo aikštelę ir įkliuvęs buitinės technikos atliekų konteineryje, iš kurio buvo nugabentas tiesiai į policijos komisariatą.

Ši detektyvinė istorija nutiko sausio 4-osios, šeštadienio, vakarą. Apie 22 valandą į aikštelės prižiūrėtojo telefoną atskriejo pranešimas apie vaizdo kameros užfiksuotą įsilaužimą į aikštelę.

Prižiūrėtojas nedelsdamas nuvyko į darbo vietą, bet iš pradžių nieko įtartino nepastebėjo. Tačiau apžiūrinėdamas teritoriją jis išgirdo įtartiną krebždesį buitinės technikos atliekų konteineryje, kurio durys buvo vos praviros. Vyras iš karto jas užtrenkė ir iškvietė policijos pareigūnus.

Jie konteineryje rado ir sulaikė Kauno rajono gyventoją, beardantį buitinės technikos prietaisus. Į savo kuprinę jis jau buvo susikrovęs keturis naudotus kompiuterio laidus (kompiuterio jungtis), vieną trijų fazių laidą, naudotą fotoaparatą, dvi naudotas kompiuterio mikroschemas ir dažymo pulverizatorių.

Detalės išdavė, kad vyriškis buvo pasiruošęs darbuotis ilgai – į konteinerį jis buvo atsinešęs ir karštos kavos, supiltos į plastikinį alaus butelį.

Įkliuvęs vyras buvo išgabentas į policijos komisariatą ir uždarytas į areštinę. Dėl vagystės įsibraunant į saugomą teritoriją pradėtas ikiteisminis tyrimas. Už tokį nusikaltimą įstatymas numato baudą, areštą, laisvės apribojimą arba laisvės atėmimą iki šešerių metų.

Tai – ne pirmas atvejis, kai vagys bando įsilaužti į šią didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelę. Jų taikinys visuomet yra tas pats – tai elektros ir elektronikos įranga ir joje esantys spalvotieji metalai“, - sakė Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro (ARATC) Rūšiavimo centrų veiklos organizavimo padalinio vadovas Linas Brazauskas.

Anot jo, gyventojams tolesniam naudojimui leidžiama paimti veikiančius buities prietaisus, atneštus į „Mainuko“ daiktų mainų punktus – tokie punktai yra visose Alytaus regiono atliekų surinkimo aikštelėse (rūšiavimo centruose). Tačiau neveikiantys prietaisai ardymui iš rūšiavimo centrų neduodami.

Į atliekų surinkimo aikšteles (rūšiavimo centrus) atnešti neveikiantys elektros ir elektronikos prietaisai yra perduodami elektros ir elektronikos atliekų tvarkytojams. „Šios atliekos yra priskiriamos pavojingų atliekų kategorijai ir jų tvarkymas yra griežtai reglamentuotas“, - priminė L. Brazauskas.

ARATC inf.

Autorius: 
"Lazdijų žvaigždės" inf.

Komentarai

Būtų dieną pašnekėjęs su sargu ir tas tikriausia leistų pasiknaisiot.

talevizoriaus askojo.