V. Danauskienė: iš didelio debesio – mažas lietus

Iš merės žadėtos paramos rajono žmonėms, mažinant žemės mokesčio naštą, išėjo kaip toje patarlėje: norėjome kaip geriau, išėjo kaip visada.

Užvakar vykusiame savivaldybės tarybos posėdyje siūlėme kompromisinį variantą – nemažinti neapmokestinamo žemės ploto nuo 3 iki 1 hektaro, kaip siūlė merės demokratai su konservatoriais, bei vietoj jų siūlomų 30 procentų sumažinti visiems mokėtojams žemės mokestį už 2024 metus 60 procentų.

Deja, eilinį kartą mus, opoziciją, pavedė socialdemokratai, kurie nubalsavo su valdančiaisiais. Surinkus jų siūlomai alternatyvai 12 balsų prieš mūsų 8, vėliau balsavime dėl sprendimo pritarėme visi vieningai – geriau bent tokia parama nei jokios, kaip kad buvo iki šiol.

Tik gaila, kad demokratai, konservatoriai (Audrius Klėjus nedalyvavo posėdyje) ir socdemai nubalsavo už katino ašaras, ne už paramą. Biudžetui toks sumažinimas neturės beveik jokios įtakos, nes tas sumažėjimas 135 tūkst. eurų – tai čia tokia suma, kurią valdantieji per metus pasiskiria švenčių organizavimui prisidėti prie tų pinigų, kurie jau būna skirti Kultūros centro renginiams. Kaip sakoma, nėra duonos – imkit bent žaidimų!

Ciniška yra merės vietoje per posėdį sakyti „priėmėme, kas geriausia rajono žmonėms“, kai iš pradžių sumažino neapmokestinamus žemės dydžius tris kartus, o vėliau nuolaidėlę 30 proc. pritaiko tam padidėjusiam tris kartus apmokestinamam plotui. Dar ciniškiau, kad mokestį dabar gaus mokėti ir tie, kurie seniau būdavo atleidžiami, kol buvo neapmokestinamas ploto dydis – 3 hektarai, nes dabar lengvata jau lieka, kad neapmokestins bedarbiams, moksleivių šeimoms, senjorams ir asmenims su negalia tik vieną hektarą, o kas virš jo – mokės visi ir brangiai.

Beliko tik, kad atsistotų Miškinienė per posėdį ir pasakytų: „Nepatinka? Tai po trejų metų išsirinkit kitus!“ Kaip sakoma, demokratija turi ir savo kainą, ir savo veidą...

Vilma Danauskienė, savivaldybės tarybos narė, „Lazdijų žvaigždė“ (2024-03-22)

Autoriaus nuotrauka: 

Komentarai

Koki rezultatai kitap gali buc kadu savivaldybes Kaimo Reikalu komiteto pirmininkas Alytuj gyvena ??. Kiba inzinierium atlieku centri dirba. tai ar gali atstovec rajono ukininkus,.. Palacioni , susprask jei turi sarmatos

Vacy sarmata dabar pas žmones tarp kojų kabo.

tam vaikinui garbes reik ,tikrai nepastrauks ,tikrai ne .Vaiksto pasputes kaip povas :D