A. Mikelionis: merė išsisukinėjo paklausta apie savivaldybės rengiamus konkursus

Praėjusią savaitę vyko Lazdijų rajono savivaldybės tarybos posėdis. Jo metu vyko vadinamoji opozicijos valanda, kurios metu tarybos opozicija turėjo galimybę visą valandą klausinėti rajono valdžią. Buvo pateikta daug aštrių klausimų, bet labiausiai įsiminė tas, kai buvo klausiama apie savivaldybės administracijos rengiamus konkursus į darbo vietas Lazdijų rajono savivaldybės administracijoje ir Lazdijų rajono savivaldybei pavaldžiose įstaigose.

Šis klausimas buvo nepaprastai svarbus, nes anksčiau Lazdijų rajono merė A. Miškinienė dievagojosi, kad jai tapus Lazdijų rajono galva, konkursai bus rengiami absoliučiai į visas darbo vietas: ar tai būtų administracijos direktorė, ar valytoja. Tai tapo eiliniu pavyzdžiu, kada ponia Ausma iš anksto prisižada įvairiausių dalykų, o kai ateina laikas juos vykdyti, iš to išeina šnipštas. Juk gerai žinoma, kad konkursai į darbo vietas Lazdijų rajono savivaldybės administracijoje ir jai pavaldžiose įstaigose rengiami arba nerengiami. Štai į tikrai svarbias darbo vietas Lazdijų rajono savivaldybės administracijoje konkursai nerengiami arba rengiami. Jeigu viskas vyktų pagal ankstesnius Lazdijų rajono merės A. Miškinienės pažadus, tuomet konkursai būtų rengiami į absoliučiai visas vietas Lazdijų rajono savivaldybės administracijos ir jai pavaldžių įstaigų darbo vietas. Bet atsakykime sau sąžiningai: ar net ir tokiu atveju viskas vyktų skaidriai? Tikrai ne. Juk gerai žinome, kad Lazdijų rajone visi pretendentai į valdiškas darbo vietas yra lygūs, bet pretendentai, priklausantys Demokratų sąjungai arba jai prijaučiantys, yra lygesni už kitus. Tai paprasčiausiai reiškia, kad net rengiant konkursus jų sąlygos iš anksto paruošiamos tokios, kad į darbo vietą papultų savas žmogus.

Panašiai merė melavo teigdama, kad panaikins bedarbystę Lazdijų rajone. Pažadas labai gražus ir viliojantis, bet iš karto buvo aišku, kad jis absoliučiai nerealus. Bedarbystės nepavyko išnaikinti net labiausiai ekonomiškai išsivysčiusioms pasaulio valstybėms ir ji egzistuos tol, kol egzistuos žmonija.

Lazdijų rajono merei A. Miškinienei būtų galima draugiškai patarti mažiau švaistytis nerealiais pažadais, nes nereikia pamiršti, kad jų neįvykdžius teks meluoti arba išsisukinėti atsakant į konkrečius Lazdijų rajono savivaldybės opozicijos klausimus. Bet, matyt, ponia Ausma, išrinkta antrai kadencijai, galvoja, kad jeigu ankstesni jos darbo metodai jai garantavo dar vieną kadenciją, vadinasi, jais galima vadovautis ir toliau.

Algimantas Mikelionis, rašytojas (,,Lazdijų žvaigždė", 2023-10-20)

Autoriaus nuotrauka: 

Komentarai

O tai tik dabar pastebėjai,malvina eidama po namus, rinkejams aiškino,kad Margelis darbino tik savus, bet matosi, kad jau aplenkė dabar ir Margeli.Alytiškiams, kalvarijokams-Lazdijai tapo prieglauda.Bet turint kiaulės akis-viskas dzin.

Tai iš Alytaus ir Kalvarijos Miškinienės giminės?

Daugelis arba ausmos arba sigos giminės stt turėtų peržiūrėti visų priimtų ar dr tų kuriuos priims.

Dar ir iš Kauno, brangi klasiokė, draugė įkišta nors gyvena Kaune, Lazd dirba. Matyt apsimoka važinėt