Z. Sabaliauskas: ne Vilniui spręsti, kaip turi atrodyti Veisiejai

Viešojoje erdvėje ilgai netilo diskusijos dėl Ančios ežere, Veisiejuose, esančių gyventojų lieptelių. Įvairios institucijos grasino sankcijomis, ragino griauti.  Žinoma, mums būtų buvę labai gaila jų netekti. Ne tik dėl patogumo. Liepteliai yra šimtametis Veisiejų paveldas, Veisiejų veidas. 

Ir aš, ir miesto gyventojai ne kartą esame ieškoję pagalbos pas rajono valdžią, rašę raštus. Buvome išgirsti. Savivaldybei pavyko rasti būdą, kaip tuos legendinius mūsų lieptelius įteisinti. Žinau, kad trečiadienį vykusiame savivaldybės tarybos posėdyje buvo priimtas sprendimas – patvirtintas Savivaldybės infrastruktūros plėtros, kai ją savo lėšomis atlieka fiziniai ir juridiniai asmenys, tvarkos aprašas. Tai dokumentas, kuris suteiks pagrindo mūsų liepteliams toliau gyvuoti, džiuginti miesto svečius, mūsų vaikus bei anūkus. Sakau nuoširdžiai – ir aš, ir visa bendruomenė esame labai dėkingi.  

Tik pagalvokite, kas galėjo nutikti. Sunaikink Veisiejų lieptus, ir miestelis neteks savo veido, savo žavesio. Ir mūsų proseneliai, ir seneliai juos statė. Nuo neatmenamų laikų miesto nuotraukose Veisiejai su liepteliais. Ir ne Vilnius, žvelgdamas pro savo kabinetų langus, turėtų spręsti, kaip turi atrodyti Veisiejai, o būtent savivaldybė, kuri yra geriausia rajono gyvenamosios aplinkos žinovė ir geriausiai girdi, ko reikia ir ko nori čia gyvenantys žmonės.

Vakar kaip tik plaukiojau po Ančios ežerą valtimi. Aplankiau ir toliau už miestelio, jau Kailinių kaime, esančius lieptelius. Žmonės jų jau nesistato kaip papuolė, o stengiasi, kad būtų gražūs. Ne tik daiktas naudojimui, bet ir sodybos puošmena. Tokie jie ir išliks.    

Zenonas Sabaliauskas, Veisiejų seniūnijos seniūnas (,,Lazdijų žvaigždė", 2023-09-08)
 

 

Autoriaus nuotrauka: 

Komentarai

Nors lieptelio neturiu (kažkada turėjau), veisiejiečių vardu nuoširdžiausiai dėkoju gerbiamam seniūnui Zenonui Sabaliauskui už išsaugotus lieptelius ir tiltelius, išsaugotą Veisiejų "veidą". Labai ačiū ir seniūnaičiams, kurie prisidėjo prie pergalės šioje kovoje, ir bendruomenės nariams, pasirašiusiems už paveldo išsaugojimą. Dėkoju ir merei bei tarybos nariams, pritarusiems veisiejiečių iniciatyvai.

Dėkojame ir visada objektyviam laikraščio redaktoriui, žurnalistui Kęstui Sukackui už "tiltelių - lieptelių" klausimo teigiamo sprendimo Veisiejuose palaikymą.