Išsigydęs vėžį S. Šeduikis vėl lipa ant imtynių kilimo

Varšuvoje vykusiame Pasaulio veteranų laisvųjų imtynių čempionate S. Šeduikis (dešinėje) iškovojo bronzos medalį.

76 metų Kapčiamiesčio seniūnijos Mikališkės kaimo gyventojas Stasys Šeduikis garsėja ištverme, atkaklumu bei meile imtynių sportui. Neseniai išsigydęs gerklės vėžį vyriškis vėl lipa ant imtynių kilimo ir skina pergales tarptautinėse veteranų varžybose.

Varšuvoje vykusiame pasaulio imtynių veteranų čempionate S. Šeduikis iškovojo bronzos medalį. Graikų romėnų bei laisvųjų imtynių rungtyse dalyvavo veteranai imtynininkai iš 40 šalių. Konkurencija buvo didžiulė, nes atvyko itin patyrę imtynininkai, buvę daugkartiniai pasaulio, Europos čempionai.

„Lietuvos garbę gynėme tik dviese – aš bei vienas garsus treneris. Iš keturių kovų laimėjau dvi, pralaimėjau labai stipriems amerikiečiams. Aišku, džiaugiuosi pasiekimu. Pasitikrinau savo jėgas – dar galiu imtis, turiu sveikatos. Nenoriu pasiduoti, vis siekiu parodyti, ką galiu“, – teigė S. Šeduikis.

Pastarieji dveji metai jam buvo labai sudėtingi – teko gydytis gerklės vėžį, iškentė daug procedūrų, kol jį įveikė. Ligos metu, pasak jo, numetė apie 20 kilogramų, buvo nusilpęs, negana to, dar triko širdies ritmas: „Tikrai išgyvenau sunkų periodą. Visgi po truputį išsikapsčiau. Aišku, sirgdamas galvojau, kad niekad nelipsiu ant imtynių kilimo – nėra sveikatos, amžius ne tas, bet pasveikęs vėl pradėjau sportuoti.“

Nenuilstantis Kapčiamiesčio seniūnijos gyventojas atskleidė, kas jį skatina pirmyn: „Žinote, kai per apdovanojimo ceremoniją išgirsti Lietuvos himną, tai taip gera pasidaro – supranti, kad ne be reikalo stengiesi. Tuomet pasimiršta visi sunkumai ir nesėkmės, dėl tokios akimirkos norisi dar šiek tiek pasportuoti.“

Tokių džiugių akimirkų S. Šeduikis gyvenime turėjo ne vieną – iškovojo, kaip pats sako, gal 13 įvairių spalvų medalių, taurių, kitokių apdovanojimų pasaulio, Europos veteranų imtynių čempionatuose.

„Dėl varžybų išmaišiau visą pasaulį. Tai sustiprina. Kita vertus, metams bėgant kiek sunkiau sportuoti: ne tik sveikata šlubuoja – jau nerandu, su kuo pasitreniruoti. Mano draugas Vidmantas Dambrauskas imtis jau negali, sveikata neleidžia, jis dabar vaikus moko imtynių paslapčių. Anksčiau važiuodavau treniruotis į Kauną, dabar tenka vienam mankštintis, daryti jėgos, ištvermės pratimus, pakilnoti svarsčius. Juk nevažiuosi, kaip sakoma, ant durniaus į varžybas, norisi dar pasivaržyti, parodyti, ką galiu“, – apie savo gyvenimo prasmę ir rutiną kalbėjo S. Šeduikis.

 Naudodamasis proga jis dėkojo Lazdijų sporto centrui bei asmeniškai direktoriui Dariui Liaukevičiui, kad šis kartais jį paremia ir padeda nuvykti į varžybas.

„Žinote, be sporto negaliu gyventi, jau kai susergi tokiu azartu, tai sergi visą gyvenimą“, – sakė kalbintas senjoras.

Nenuilstantis imtynių entuziastas šiemet ketina dalyvauti keliuose čempionatuose: „Dabar jaučiuosi neblogai – jei sveikata leis, pabandysiu ne tik dalyvauti, bet ir nuskinti vieną kitą apdovanojimą. Dar norėtųsi.“

Kęstas Sukackas, „Lazdijų žvaigždė“ (2022-06-24)

 

Autorius: 
„Lazdijų žvaigždės“ inf.

Komentarai

affiliate marketing for health bloggers<br> <br> affiliate marketing programs for natural supplements<br> <br> affiliate programs for mental health products<br> <br> Supplements affiliate program sign-up process<br> <br> <br> <br> Also visit my homepage - <a href="https://www.learnsv.com/blog/index.php?entryid=11">Kristy</a>