Nuomonė: tai buvo ne vaikų pagrobimas, greičiau – vergų ir įkaitų išlaisvinimas

E. Aleksonis: „Tie, kas matė, kaip vaikai atrodė, turėjo pašiurpti.“

Mane dauguma rajono gyventojų žino kaip Lazdijų socialinės globos centro „Židinys“ direktorių. Tačiau reikalas, apie kurį noriu kalbėti, su „Židiniu“ visiškai nesusijęs. Kalbėsiu kaip Būdviečio seniūnijos bendruomenės žmogus. Vien noro padėti skatinamas padėjau nuo smurto pabėgusiai motinai su penkiais mažamečiais vaikais ir toliau tai darysiu.

„Lazdijų žvaigždės“ skaitytojai, ko gero, dar nepamiršo praėjusio šio laikraščio numerio, kur aš buvau apkaltintas vos ne žmonių grobimu, prekyba vaikais ar panašiais dalykais. Žodžiu, per gerą širdį išgarsėjau. Tačiau visai nesigailiu. Kadangi mano nuomonės apie tą įvykį, kai vėlyvą rugpjūčio 31-osios naktį parvežėme iš Kalvarijos savivaldybės Skersabalių kaimo motiną ir penkis jos mažamečius vaikus, niekas neklausė, noriu ją išsakyti dabar.

 Rugpjūčio 31 dieną, apie 22 valandą, man paskambino pažįstama moters iš Būdviečio seniūnijos ir papasakojo, kad jos giminaitė, gyvenanti gretimoje Kalvarijos savivaldybėje, Skersabalių kaime, yra skriaudžiama savo sugyventinio. Kartu yra ir mažamečiai vaikai. Skambinusi moteris sakė: toje šeimoje tai yra jau ne pirmas ir net ne dešimtas smurto atvejis. Kad tai buvo tiesa, sužinojau tik vėliau. Tačiau tą vakarą buvau prašomas tik nuvažiuoti į Skersabalius ir parvežti motiną su vaikais...

Egidijus Aleksonis, Būdviečio seniūnijos Dzūkų kaimo gyventojas

Plačiau – „Lazdijų žvaigždėje“ (2022-09-16).

Autorius: 
„Lazdijų žvaigždės“ inf.

Komentarai

Egidijau laikykis, nekreipk dėmesio,, į buvusius drugelius,, jie iš pavydo dabar visus ėda.

Neimkite į galvą žmonės dabar papratį pilti purvą ant kitų. O šiais laikais tai pasidarę kaip žvėrys pramane vienas kitą suėstų

Nekreipkit demesio i tuos laukiniu jie nedekvatus jie is pavydo ima ir ciulpkit pimpi

ką čia komentuojate per nesamones ?

Gerb.mere visoje Lietuvoje vyksta taupymas tačiau mūsų savivaldybėje elektra miesteliuose ir kaimuose pleška iki pat ryto. Vertėtų rytais anksčiau išjungti arba išvis nejungti.

Vidzgailuose ilgai elektra rytais dega gal išjunkite visai.

Ponas E. Alekoni jūsų žygdarbis nei verk nei juokis. Ir faktai nelabai sutampantys, staiga nei iš šio nei iš to kaip "kilnus bendruomenės narys" skubate viduryje nakties mamos su vaikais parsivežti, staiga atsiranda ir butas, o kita dieną net vaikus be prašymo į ugdymo įstaigą priima, o maudėte turbūt irgi Židinio patalpose kur dirba. Kur ne lėksi kaip žmona dirba mokykloje ir kvepia papildymu mokyklos 5 vaikais. Kur VTAS darbuotojų įsitikinimas, kad vaikai apgyvendinti saugioje aplinkoje irgi nėra suprantamas, nes jo kaip ir nebuvo. Mama padaryta "auka", nors šį pavasarį visi matėme šios šeimos ūkį per televizijos žinias ir nepriežiūra ūkyje, taip kad nereikia čia vaidinti padarius žygdarbį. Manau, kad visame Lazdijų rajone yra daugiau šeimų, kurioms reikia pagalbos ir dar net didesnės. Ai tiesa bet tos šeimos nenaudingos nepapildys Aštriosios Kirsnos mokyklos mokinių gretų.

Gerb. ponia, kiek žinau, tai į klasę, su kuria dirba jo žmona neatėjo nė vienas vaikas iš tos šeimos, nes jos klasėje mokinių pagal visus reikalavimus užtenka. Tai jei įdomu, galit išsiaiškint. Labai įdomu, kad dabar visi labai susirūpino šia mokykla! O kad šita mokykla išliko, tai reiškia, kad šita mokykla gera, gera čia mokytis, saugu ir t.t. Ko čia pavydėt! Ateis laikas, gal ir ji užsidarys. Neišsiaiškinant faktų, lengviausia žmones šmeižti. Daugiau tokių žmonių kaip p. Egidijus!

Reikia džiaugtis kad mokykla dar neužsidarė, kiek išsaugota darbo vietų. Bet ar mes mokam džiaugtis daugelis tingi dirbti o dirbantiems pavydi. Sekmės Egidijau tu šaunuolis. Turėtų žodį tart ir seniūnė o ne pasislėpus po lapais tylėt .

Ponas E. Aleksonis labai puikus vadovas, bendradarbis, žmogus. Aš jį gerai žinau. Sėkmės Jums toliau darbuotis nelengvame darbe.

Gal tikrai seniūnė gali pravažiuoti pro kaimus ir pasižiūrėti kodėl taip ilgai dega elektra Vidzgailuose ir dar tart žodį dėl mokyklos. Labai jau nori visiem itikt. Nebus mokyklos nereikės niekam ir jos nykštukų, galės sedet prie parduotuvės.

Ji ir taip sėdi ir pliotkina, nuekur neišlenda iš tos gražios seniūnijos! Svarbu savo centriuką apsitvarko. Nebūtų p.E gidijus taip tą kampelį įrengęs su buvusiu seniūnu tai ką jie dabar šluotų .nematyt , kad ji ką gražaus būtų padariusi išskyrus kad kokią gėlę pasodina. O kas liečia mokyklą tai geriau jai neprimint. Labai pasikėlusi kai kur vaidina principingą, kai kam labai padlaižiauja. Įdomus žmogus!

Pasigendam seniūnės žodžio kuris palaikytų Aleksonį ir mokyklą. Nejaugi jai nerūpi A. Kirsnos Mokykla?

O ar jūs kur girdėjot seniūnės žodį, ar ji kur nors pastovėjo už gyventojus? Manau Egidijui jos palaikymo nereikia. Jie visi buvo reikalingi kol dirbo mokykloj, o mokykla jai ištikrųjų nerūpėjo ir nerūpi.

Jai turėtų mokykla rūpėt nes čia dirba jos sutuoktinis.

Seniūnė turėtų netik pašokti , turėtų išsakyti ir nuomonę apie mokyklą. Juk joje mokosi ir dirba daugiausia jos seniūnijos žmones. Susidaro vaizdas kad jai viskas po....... gailair gėda.

Egidijus tiktųį į merus.