Vietoj Dž. Butkutės koncerto – siūlymas kreiptis į policiją

Velykine dovana turėję tapti bilietai į žinomos dainininkės Džordanos Butkutės koncertą Alytuje vienai lazdijiečių šeimai tapo galvos skausmu ir nuostoliais.
Į redakciją kreipėsi Lazdijų seniūnijoje gyvenanti moteris (pavardė redakcijai žinoma), kuri teigė, kad buvo viena iš daugelio, likusi apgauta koncerto organizatorių ir bilietų platintojų.
Internetu įsigijusi du bilietus po 25 eurus į Alytaus arenoje turėjusį vykti renginį, šeima ne tik liko be šventinio koncerto, bet ir negali atgauti už bilietus sumokėtų pinigų.
Koncertą organizavęs vilnietis Gytis Žitkauskas nuo apgautųjų žmonių slapstosi užsienyje, o bilietus pardavusi bendrovė tikina tebuvusi tarpininkė ir pinigų siunčia ieškotis pas organizatorių arba į policiją.
Skandalas kilo po to, kai paaiškėjo, kad Džordanos koncertą organizavęs G. Žitkauskas bilietų platinimo sutartį su bendrove sudarė net neturėdamas sutarties su Alytaus arena dėl scenos ir salės nuomos.
Pastarieji jau anksčiau buvo nusvilę dėl G. Žitkausko, kai šis neatsiskaitė už Donato Montvydo koncertą, ir informavo, kad salės be avansu sumokėtų pinigų už nuomą neišnuomos.
Tačiau tai nesutrukdė G. Žitkauskui skelbti koncerto laiką, vietą ir per bendrovę platinti bilietus.
Turimomis žiniomis, nukentėjusių ir apgautų asmenų gali būti per 1000 – tiek, skelbiama, buvo parduota bilietų į D. Butkutės koncertą Alytuje, kuris neįvyko.
Koncertą organizavęs Vilniuje gyvenantis G. Žitkauskas ir bilietus platinę Bilietai.lt, net žinodami, kad renginys nebus įleistas į Alytaus areną, taip pat ne kartą perspėti Dž. Butkutės vadybininko, prekybą vykdė beveik iki pat koncerto dienos.
Nors nuo skandalingo neįvykusio koncerto jau prabėgo pusšimtis dienų, nei G. Žitkauskas, nei Bilietai.lt pinigų už bilietus negrąžino.
Alytaus areną valdančio sporto ir rekreacijos centro (SRC) duomenimis, organizatorius iki šiol neatsiskaitė ne tik su bilietų pirkėjais, tačiau ir su pačia arena, kurioje per praėjusias Kalėdas buvo surengtas D. Montvydo koncertas.
G. Žitkausko skolos velkasi ir D. Montvydui, jo vadybai ir techninėms tarnyboms. Negana to, prieš šių metų Velykas minėtas organizatorius sužlugdė ne tik Dž. Butkutės, tačiau ir dar vienos atlikėjos gerbėjų viltis, nes Alytuje ir visoje Lietuvoje buvo atšaukti Monikos Linkytės akustinio garso turo koncertai.
Po panašaus atvejo, kai G. Žitkauskas dingo su pinigais, surinktais iš suplanuotų, tačiau atšauktų kalėdinių Dž. Butkutės koncertų Marijampolėje, žiūrovams patirtus nuostolius kompensavo organizatoriaus giminaitis. Tiesa, tik po to, kai į kivirčą įsikišo policija.
„Jeigu G. Žitkausko, kaip organizatoriaus, dienos suskaičiuotos, pikti žiūrovai teis ir kitų koncertų Alytuje rengėjus, o galbūt ir pačią Dž. Butkutę. Mūsų įvaizdžiui taip pat padaryta didelė žala“, – interneto portalui alytausgidas.lt teigė D. Butkutės vadybininkas Egidijus Strasevičius, kviečiantis visus būti drąsius ir kreiptis į policiją su pareiškimais dėl pinigų už bilietus, įsigytus į atšauktą koncertą, grąžinimo.
Su redakcija susisiekusi nukentėjusi Lazdijų rajono gyventoja sakė dar nežinanti, ar kreipsis į policiją. Pasak jos, interneto forume ji skaičiusi, kad keletas panašiai nukentėjusiųjų kreipėsi į policiją, tačiau ši atsisakė pradėti ikiteisminį tyrimą.
Alytaus AVPK atstovė Kristina Janulevičienė sakė, kad Alytaus policijos komisariate iš tiesų buvo gauti nukentėjusių dėl neįvykusio koncerto asmenų pareiškimai, tačiau kol kas apie tyrimo eigą plačiau nekomentuoja.
Nukentėjusioji lazdijietė sakė neabejojanti, kad į koncertą Alytuje bilietus pirko ne tik Alytaus, bet ir Lazdijų, Varėnos, Druskininkų gyventojai. Ji apgailestavo tapusi sukčių taikiniu ir paviešindama savo istoriją sako norinti įspėti kitus nepakliūti ant tokių renginių organizatorių kabliuko.

Vilma Danauskienė, „Lazdijų reklama“

Autorius: 
Lazdijų žvaigždės inf.