V. Žičkai – įtarimai, A. Vaišnorui – teismo nuosprendis

Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Darius Valkavičius surašęs kaltinamąjį aktą teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje buvęs Alytaus rajono savivaldybės tarybos narys Algirdas Vrubliauskas kaltinamas sukčiavimu, piktnaudžiavimu, dokumento suklastojimu ir disponavimu suklastotu dokumentu. Taip pat įtarimai pareikšti buvusiam Lazdijų rajono savivaldybės tarybos nariui Valdui Žičkai, kaltu dėl dokumentų suklastojimo ar disponavimu suklastotu dokumentu, turto pasisavinimo ir piktnaudžiavimo pripažintas Lazdijų rajono savivaldybės tarybos narys Arūnas Vaišnoras.

A. Vrubliauskas kaltinamas tuo, kad laikotarpiu nuo 2019 metų birželio iki 2022 metų gruodžio mėnesio, siekdamas gauti kompensacijas dėl neva jo, kaip Alytaus rajono savivaldybės tarybos nario, patirtų išlaidų, savivaldybės administracijai teikė, įtariama, suklastotus finansinius dokumentus ir apgaule įgijo beveik 20 tūkst. eurų. Politikas, siekdamas asmeninės turtinės naudos, kaltinamas sistemingai klastojęs tikrus dokumentus dėl neva patirtų kuro išlaidų, nors jos buvo susijusios su vykdomos individualios veiklos išlaidomis. Baudžiamoji byla perduota nagrinėti Kauno apygardos teismui.

Šią savaitę Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pareigūnai buvusiam Lazdijų rajono savivaldybės tarybos nariui Valdui Žičkai įteikė pranešimą apie įtarimą dėl dokumentų suklastojimo ir disponavimo suklastotu dokumentu, turto pasisavinimo ir piktnaudžiavimo.

Ikiteisminio tyrimo, kuriam vadovauja Kauno apygardos prokuratūros prokuroras, duomenimis, V. Žička galimai sistemingai klastojo tikrus dokumentus, juose pateikdamas tikrovės neatitinkančius duomenis apie nepatirtas kuro išlaidas. Tokius dokumentus, neva susijusius su tarybos nario veikla, V. Žička teikė Lazdijų rajono savivaldybės administracijos buhalterijai. Buvęs tarybos narys įtariamas piktnaudžiavęs tarnybine padėtimi, suteikiančia teisę avansu gauti minėtas išmokas, ir pasisavinęs jam patikėtą svetimą turtą. Tokiais savo veiksmais V. Žička, įtariama,  padarė beveik 3 tūkst. eurų žalą Lazdijų rajono savivaldybės administracijai.

Kitą Lazdijų rajono savivaldybės tarybos narį – Arūną Vaišnorą – Kauno apygardos teismas pripažino kaltu dėl dokumentų suklastojimo ar disponavimu suklastotu dokumentu, turto pasisavinimo ir piktnaudžiavimo. Nuosprendis priimtas š. m. kovo 18 dieną išnagrinėjus Kauno apygardos prokuratūros prokuroro pareiškimą dėl proceso užbaigimo teismo baudžiamuoju įsakymu.  A. Vaišnorui skirta galutinė subendrinta 7 tūkst. eurų bauda ir 5 metams atimta teisė būti išrinktam ir būti paskirtam į valstybės ar savivaldybių institucijų ir įstaigų, įmonių ar nevalstybinių organizacijų renkamas ar skiriamas pareigas.

Bylos duomenimis,  politikas kaltinamas sistemingai klastojęs tikrus dokumentus dėl neva patirtų kuro išlaidų ir taip neteisėtai įgijęs daugiau nei 4 tūkst. 500 eurų.

Teismo nuosprendis neįsiteisėjęs. Nuteistasis, nesutikdamas su teismo baudžiamuoju įsakymu, per keturiolika dienų gali paprašyti surengti bylos nagrinėjimą teisme.

STT atliekamus ikiteisminius tyrimus dėl savivaldybių tarybų narių galimo piktnaudžiavimo 2019–2023 m. kadencijos laikotarpiu kontroliuoja atitinkamų apygardų prokuratūrų Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyrių prokurorai.

Šiuo metu atliekami ikiteisminiai tyrimai dėl 24 savivaldybių tarybos narių išmokų: Vilniaus, Šiaulių, Panevėžio miestų bei Alytaus, Utenos, Ukmergės, Kretingos, Ignalinos, Mažeikių, Šilutės, Jonavos, Lazdijų, Pasvalio, Prienų, Telšių, Radviliškio, Joniškio, Tauragės, Zarasų rajonų ir Birštono, Marijampolės, Neringos, Pagėgių, Druskininkų savivaldybėse. Aktualią informaciją apie atliekamus tyrimus galite rasti nuolat atnaujinamame STT puslapyje.

Ikiteisminiai tyrimai atliekami siekiant patikslinti ir įvertinti, ar nebuvo piktnaudžiaujama tarybos nariams naudojant išmokas su jų, kaip tarybos narių, veikla susijusioms išlaidoms apmokėti. Ikiteisminiai tyrimai pradėti atsižvelgiant į viešojoje erdvėje skelbiamą informaciją ir gaunamus pranešimus dėl įtariamo savivaldybių lėšų neskaidraus, nepagrįsto naudojimo ir atskaitomybės trūkumo bei skaidrumo stokos savivaldoje regimybės.

Vadovaujantis nekaltumo prezumpcija, asmuo laikomas nekaltu, kol jo kaltumas neįrodytas įstatymo nustatyta tvarka ir pripažintas įsiteisėjusiu teismo nuosprendžiu.

STT inf.

Autorius: 
„Lazdijų žvaigždės“ inf.

Komentarai

Super, pagaliau

Teisingai.

Tai jie tik du pasisavino neteisėtai?

Taip tik DU.

O iš karto buvo rašę, kad tik R. Leščinskas ,,švarus".