Prieš vairuotojo žūtį avarijoje – nelaimės nuojauta persmelktas įvykis

Netoli Mikabalių kaimo Lazdijų r.ajone sekmadienio vakarą įvykusi tragedija atkreipė dėmesį į vieną iš didžiausių problemų mūsų keliuose.
Po nelaimės paaiškėjo, kad tragediją sukėlęs ir pats žuvęs, teisės vairuoti neturėjęs vyras pareigūnams jau buvo žinomas, tačiau baudos jo nesulaikė nuo tolimesnio kelių eismo taisyklių pažeidinėjimo.
Paskutinę baudą jis gavo vos kelias dienas prieš tragediją.
Važiavo šešiese
Avarija įvyko, kai automobilis „Audi 80“ išvažiavo į priešpriešinio eismo juostą ir susidūrė su automobiliu „Mazda 5“.
Vienas žmogus žuvo, dar penki buvo sužeisti.
Avarija įvyko siaurame kelyje, čia daug posūkių ir kalnelių, o vasarą labai intensyvus eismas.
„Mazda“ vairavęs 58 metų alytiškis G.S. ir kartu važiavusi 56 metų jo žmona R.S. sužaloti. Moteris gydoma ligoninėje, o vyras po medikų apžiūros paleistas į namus.
Per avariją žuvo 33 metų „Audi“ vairuotojas A.K., trys 30, 45 ir 55 metų jo keleiviai sunkiai sužeisti ir išvežti į Kauno klinikas. Vairuotojo blaivumas bus tikrinamas tyrimais.
Dar du neblaivūs bendrakeleiviai patyrė tik didelį šoką, bet sužalojimų išvengė. „Audi” vyrai važiavo šešiese, taigi keleiviai gale net neturėjo galimybių saugiai prisisegti.
Ugniagesiai gelbėtojai specialiomis priemonėmis išvadavo iš suknežinto automobilio vairuotoją bei priekyje sėdintį keleivį ir perdavė medikams.
Vairuotojui iš karto buvo konstatuota mirtis. Visi šeši vykusieji „Audi“ – Lazdijų rajono gyventojai, gerai žinomi policijos pareigūnams.
Baustas vos prieš kelias dienas
Po nelaimės paaiškėjo, kad mirtį nešančią „Audi” vairavęs vyras buvo gerai pareigūnams žinomas kelių chuliganas, tačiau jo nestabdė jokios baudos.
Klepočių kaime gyvenęs vairuotojas A.K. prieš keletą dienų buvo nubaustas už vairavimą be teisės, bet tai nesulaikė vyro nuo vairavimo.
Jo vairuotas automobilis buvo neapdraustas, be to, ir techninė apžiūra nebegaliojanti. Aiškinamasi, kam priklausė automobilis.
Tačiau aišku, kad tokioje situacijoje žalą nukentėjusiems turės atlyginti visi Lietuvos vairuotojai - ją išmokės Transporto priemonių draudikų biuras, į kurį patenka dalis visų vairuotojų sumokamų pinigų už draudimą.
lrytas.lt

Autorius: 
Lazdijų žvaigždės inf.