Pasienio miškuose knibžda baltarusiškų rūkalų garbintojai

Dzūkiškas standartas: du vyrai su 36 tūkstančiais kontrabandinių cigarečių. Kapčiamiesčio ir Kabelių užkardų pasieniečiai, tarnybiniams šunims padedant, visą praėjusį savaitgalį gaudė baltarusiškų rūkalų nešikus.

Penktadienio vakare su VSAT Varėnos pasienio rinktinės Kapčiamiesčio užkardos pareigūnais, vykdžiusiais sargybą ties Kuodžių kaimu (Lazdijų r.), 800 m nuo valstybės sienos, dirbusi šešiametė vokiečių aviganė šuo Perla pajuto pašalinių žmonių kvapą. Surastais pėdsakais tarnybinis šuo pasieniečiams padėjo persekioti pasienio ruožo įsibrovėlius. Netrukus juos, apsikrovusius tradiciniais nešuliais, VSAT pareigūnai sulaikė. Išaiškėjo, jog tai 30-metis Kalvarijos gyventojas ir 37-erių vilnietis. Vienas jų gabeno 1 000 pakelių cigarečių „Fest“ su baltarusiškom banderolėm, antrasis – 750 pakelius.

Už pakartotinį pasienio teisinį režimą reglamentuojančių teisės aktų pažeidimą bendrininkams skirtos 170 eurų baudos. Už pakartotinį akcizinių prekių gabenimą pažeidžiant nustatytą tvarką jų laukia 5 760–6 000 eurų baudos.

Ankstyvą šeštadienio rytą ties jau minėtu Kuodžių kaimu pasieniečiams įkliuvo dar du baltarusiškų cigarečių „verslo“ atstovai – 24-erių ir 33-ejų druskininkiečiai. Jaunesnysis buvo apsikrovęs ryšuliais su 1 750 pakelių cigarečių „Minsk Capital QS“ bei „Minsk Capital MS“. Kaip ir ankstesniu atveju, kontrabandininkai bus nubausti ne tik už akcizinių prekių gabenimą pažeidžiant nustatytą tvarką, bet ir už tai, kad lankėsi ten, kur be specialaus leidimo patekti negalima – valstybės sienos apsaugos zonoje.

Šeštadienio rytą Kabelių užkardos pasieniečiai miške ties Ašašninkų kaimu (Varėnos r.) aptiko 15 ryšulių, tikėtina, kontrabandinių cigarečių. Blokavus rajoną ir pasitelkus keturmetį vokiečių aviganį Chido, buvo susekti ir sulaikyti nuolatiniai minėtos pasienio užkardos „klientai“. 34-erių varėniškis ir 42-ejų Lazdijų rajono gyventojas gabeno vėliau numestus ryšulius, kuriuose – 1 800 pakelių baltarusiškų cigarečių „Minsk Capital QS“ su akcizo ženklais.

Sekmadienio pavakare Kapčiamiesčio užkardos pasieniečiai Pertako kaimo (Lazdijų r.) apylinkėse, apie 200 m nuo valstybės sienos, sulaikė 27-erių vietos gyventoją, miško žvėrių taku traukusį su šešiais nešuliais ant pečių. Valstybės sienos apsaugos zonoje neteisėtai atsidūręs vyras gabeno 1 799 pakelius cigarečių „Minsk Capital MS“ su baltarusiškomis banderolėmis. Po apklausos jam buvo įteiktas šaukimas atvykti į minėtą pasienio užkardą, kai ten bus nagrinėjama jo administracinė byla dėl akcizinių prekių gabenimo pažeidžiant nustatytą tvarką bei pasienio teisinį režimą reglamentuojančių teisės aktų pažeidimo.

VSAT Komunikacijos skyriaus inf.

 

 

Autorius: 
„Lazdijų žvaigždės“ inf.

Komentarai

Tai Kaune Kastyčio jau nebegamina, kad reikia iš Baltarusijos tampyti. Vietoje daugiamečių ganyklų tabaką auginti ir cigarečių paštampuoti gal reiktų. Štai Jums ir naujos darbo vietos.

Dar Lazdijų Žvaigždė klausia, ką daryčiau, jeigu turėčiau atliekamus 200 tūkst.Eur . Ats. Neturiu, ir ko gero šiame gyvenime neturėsiu. Jeigu kas duotų, tai pats pirmas ir sužinotų, ką daryčiau.