Kontrabandininko automobilį pasieniečiai persekiojo 15 kilometrų

Po 15 kilometrų trukusių gaudynių pasieniečiai sulaikė automobilį „Citroen C5“  ir jį vairavusį Varėnos rajono gyventoją. Mašinoje buvo 10 tūkst. pakelių kontrabandinių cigarečių. Taip pat sulaikyti alytiškis ir Lazdijų rajono gyventojas, įtariama, susiję su šiuo kroviniu.
Antradienį Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Varėnos rinktinės Kriminalinės žvalgybos skyriaus ir Aleksandro Barausko užkardos pasieniečiai ties Varėnos rajono Kaniavėlės kaimu patikrinti sustabdė automobilį „Opel Astra“. Jį vairavo 48-erių Lazdijų rajono gyventojas, kartu vyko 41-erių alytiškis.
Tikrindami dokumentus pasieniečiai pastebėjo automobilį „Citroen C5“, kuris tolėliau išsukinėjo į pagrindinį kelią ir turėjo privažiuoti vietą, kur buvo VSAT pareigūnai. „Citroen C5“ vairuotojas irgi turbūt pamatė pasieniečius ir staiga pakeitė važiavimo kryptį bei dideliu greičiu pasišalino.
Pasieniečiai tarnybiniu visureigiu įjungtais šviesos ir garso signalais bėglį pradėjo vytis. „Citroen C5“ vairuotojas nereagavo į per pasieniečių visureigio garsiakalbį duotus nurodymus sustoti. Jis spruko per gyvenvietes pavojingai manevruodamas dideliu greičiu. Iš viso gaudynės tęsėsi maždaug 15 kilometrų, kol bėglys nusuko į mišką ir apteko į aklavietę.
Čia pasieniečiai ir sulaikė pasprukti bandžiusį 48-erių Varėnos rajono gyventoją. Automobiliu „Citroen C5“  jis gabeno 20 dėžių, kuriose buvo 10 tūkst. pakelių cigarečių „NZ Gold Super Slims“, „Minsk 5 Super Slims“ ir „Minsk Super Slims“, pažymėtų baltarusiškomis banderolėmis.
Pasieniečiai sulaikė ir į areštinę uždarė ne tik šį vairuotoją, bet ir prieš tai sustabdytus automobiliu „Opel Astra“ važiavusius vyrus. Įtariama, kad pastarieji yra susiję su sulaikytu cigarečių kroviniu.
Dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis VSAT Varėnos rinktinėje pradėtas ikiteisminis tyrimas. Cigaretės ir automobiliai saugomi Varėnos rinktinėje bei A. Barausko užkardoje.
VRM inf.

Autorius: 
Lazdijų žvaigždės inf.

Komentarai

Tai jau Karosas ir jo garsioji sesutė Vijolė liks be prekių

Na: pamatė, įtarė, vijosi, gaudė. 15 kilometrų... Beveik kaip mano paauglystėje. Vaikėzai su dviračiais. Na o jeigu taip per sieną vežtų miniatiūrinę atominę bombą? Gal visai nesivytų...