Įsibėgėjusi žiema ir tūkstantinės baudos baltarusiškų cigarečių „verslininkų“ neatbaido

Miškingoje Druskininkų savivaldybės vietovėje pasieniečiams įkliuvo jaunas Lazdijų rajono gyventojas, apsikrovęs ryšuliais su baltarusiškomis cigaretėmis, kurių vertė – daugiau kaip 6,5 tūkst. eurų.

Žvarbus oras, intensyvus snygis ir gilios pusnys kontrabandinių cigarečių „verslininkams“ – ne kliūtis. Užtat pasieniečiai turi galimybę tobulinti savo pėdsekystės įgūdžius, patausoti tarnybinių šunų letenas, kuriems storas sniego sluoksnis – rimtas išbandymas.

Sekmadienio naktį Latežerio kaimo (Druskininkų sav.) apylinkėse tarnybą vykdę VSAT Varėnos pasienio rinktinės Druskininkų pasienio užkardos pareigūnai pastebėjo sniege paliktus batų pėdsakus. Jais sekdami pasivijo ir sulaikė jauną vyrą, apsikrovusį juodos spalvos nešuliais. Išaiškėjo, jog tai pasieniečiams jau pažįstamas 21-erių Lazdijų rajono gyventojas. O aštuoniuose ryšuliuose, apsuktuose polietileno plėvele, jis gabeno 1 600 pakelių cigarečių „Minsk Capital QS“ su baltarusiškomis banderolėmis. Jų vertė, įskaitant visus Lietuvoje privalomus mokesčius, – 6 624 eurai.

Taip pat nustatyta, kad esant paskelbtai valstybės lygio ekstremaliajai situacijai, lazdijietis pasienio ruože buvo be VSAT išduoto leidimo. Pasienio teisinį režimą reglamentuojančius teisės aktus pakartotinai pažeidusiam vyrui skirta 170 eurų bauda.

Sulaikytą baltarusiškų rūkalų nešiką ir jo gabentas cigaretes pasieniečiai pristatė į Druskininkų užkardą. Lazdijietis surašė paaiškinimą dėl neteisėto akcizais apmokestinamų prekių gabenimo. Vyras išreiškė pageidavimą jo administracinio nusižengimo bylą išnagrinėti jam nedalyvaujant. Už pakartotinį akcizais apmokestinamų prekių gabenimą pažeidžiant nustatytą tvarką numatyta 5 760 – 6 000 eurų bauda.

VSAT Komunikacijos skyriaus inf.

Autorius: 
„Lazdijų žvaigždės“ inf.