Visa tiesa apie arbatą bei jos naudą jūsų organizmui

Dažnai kiekvienas iš mūsų savo rytą pradeda nuo kavos puodelio. Tai suprantama, juk visi žinome, kad kavos pagalba įgauname energijos, tampame žvalesni bei kur kas produktyvesni. Užkietėję kavos gerėjai negali pradėti savo ryto be kavos puodelio. Tačiau ar kada susimąstėte, kodėl taip nutinka? 

Jeigu galvojate apie kofeiną, tuomet jūs teisūs. Kofeinas stiprina smegenų veiklą bei skatina protinį budrumą. Tiems, kurie nemėgsta kavos, tačiau nori gauti tą pačią žvalinančią kofeino dozę yra alternatyva! Arbata! Ji turi ne ką mažiau kofeino bei kitų galingų antioksidantų. 

Šiame straipsnyje apžvelgsime pagrindines arbatos naudas sveikatai.

Arbatos nauda jūsų organizmui arba kaip natūraliu būdu kovoti su vėžio ląstelėmis

Arbata turi išties galingų antioksidantų, kitaip dar vadinamų : polifenoliai bei flavonoidai. Šie gali padėti išvengti vėžinių susirgimų, širdies ligų ar užsikimšusių arterijų. Nepriklausomai nuo arbatos rūšies, jos visos turi šias savybes, tačiau vienos yra stipresnės, o kitos silpnesnės. Stipriausią poveikį turi baltoji arbata, kurią galite įsigyti bionaturalis.lt tinklapyje. Atkreipkite dėmesį, kad chemiškai apdorotos bei kitaip “išplautos” arbatos dažnu atveju turi daugiau neigiamų savybių nei teigiamų.

Tačiau ar galima kavą pakeisti arbata?

Tikrai taip. Arbatos sudėtyje yra kofeino bei teanino, jie veikia smegenis bei skatina protinę veiklą. Todėl tai puikus kavos pakaitalas tiems, kurie nori sveiko, bet energijos suteikiančio gerimo.

Visgi, kokią arbata rinktis?

Pabandysime trumpai apžvelgti populiariausias arbatų rūšis, trumpai pasakodami apie jų naudą.

Žalioji arbata

Žalioji arbata gali būti puikus ginklas norint sustabdyti ar išvengti vėžio:  plaučių, skrandžio, kasos, storosios žarnos, ar šlapimo pūslės. Taip pat žalioji arbata padės išvengti užsikimšusių arterijų, padės deginti riebalus, ar sumažins neurologinių ligų rizikas, tokių kaip alzheimerio ar parkinsono. Žalioji arbata taip pat mažina ir insulto riziką, reguliariai geriant arbatą mažėja ir cholesterolio kiekis kraujyje. O jau minėtas teaninas ramins nervų sistemą, padės atsipalaiduoti bei pagerins jūsų nuotaiką.

Juodoji arbata

Nenuostabu, kad juodoji arbata turi daugiausiai kofeino iš visų arbatų. Neskaitant to, ji yra rekomenduojama užkietėjusiems rūkaliams, mat juodoji arbata gali apsaugoti plaučius nuo neigiamo cigarečių dūmų poveikio. Prie viso to, juodoji arbata gali sumažinti cholesterolio kiekį kraujyje bei sumažinti insulto riziką.

Baltoji arbata

Baltoji arbata yra mažiausiai apdirbama, todėl turi didžiausią antioksidantų kiekį. Dėl šios priežasties jos poveikis yra stipriausias ir puikiai pasitelkiamas norint išvengti vėžinių susirgimų.

Žinoma yra ir daugiau arbatos rūšių, tokių kaip vaisinė arbata ar žolelių ir t.t, tačiau apžvelgėme pačias populiariausias, kurios turi didžiausią įtaką sveikatai. Verta paminėti, kad tik organiškos bei kokybiškos arbatos turi šias savybes. Chemiškai apdorotos arbatos, deja, dažnu atveju turi savyje daug dažiklių ar kitų cheminių medžiagų, kas neatneša realios naudos organizmui. Jeigu norite įsigyti kokybišką arbatą, rekomenduojame apsilankyti bionaturalis tinklapyje ir išsirinkti ekologišką arbatą savo namams.

Autorius: 
„Lazdijų žvaigždės“ inf.