Talentingiausiems ir darbščiausiems jauniems Lazdijų rajono žmonėms išdalinti apdovanojimai

Tradicinis jaunimui skirtas vakaras šiemet tapo didžiausios Lazdijų krašto šventės „Pasienio fiesta 2024“ dalimi. Talentingiausiems ir darbščiausiems jauniems Lazdijų rajono žmonėms, savo veikla pasižymėjusiems praėjusiais metais, išdalinti Lazdijų rajono savivaldybės apdovanojimai. Juos įteikė rajono savivaldybės tarybos nariai, įstaigų vadovai, garbūs Lazdijų krašto bendruomenės žmonės. 

Džiaugiamės galėdami sveikinti nominacijų nugalėtojus:

Metų jaunimo ambasadorius titulą pelnė – Vakaris Bernatonis. Kūrybiška ir energinga asmenybė. Nuolat mėgsta kurti, organizuoti veiklas, kurios gali suvienyti ne tik Lazdijų jaunimą, bet ir visą Lazdijų kraštą. LMGG Mokinių tarybos narys. Būdamas ten atstovauja gimnazijos mokinius, stengiasi padėti sukurti kuo įdomesnes veiklas jiems. Be to, ilgą laiką dalyvavo meninės raiškos studijos „Macinga“ veikloje. Šiais metais pagaliau pavyko išpildyti vieną iš sugalvotų idėjų - kartu su draugais subūrė krepšinio klubą „Lazdijų Briedis“, kuris garsina Lazdijų kraštą stulbinančiais pasiekimais.

Metų jaunimo autoritetas nominaciją laimėjo – Mindaugas Malinauskas. Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos fizinio ugdymo mokytojas-metodininkas, neformalaus švietimo krepšinio būrelio treneris, Lazdijų krepšinio klubo  bendrasteigėjas, "Excursus" vasaros vaikų užsienio stovyklų vadovas. Lazdijų rajono moksleivių komandinės stalo teniso varžybos – I vieta. Lietuvos mokyklų žaidynių stalo teniso zoninės varžybos – II vieta, Lietuvos mokyklų žaidynių vaikinų krepšinio 3x3 zoninės varžybos – II vieta. Lietuvos mokyklų žaidynių vaikinų krepšinio 3x3 tarpzoninės varžybos – III vieta. Lietuvos mokyklų žaidynių vaikinų tinklinio zoninės varžybos – I vieta. Lazdijų rajono moksleivių lengvosios atletikos kroso varžybos – I vieta. Lazdijų rajono moksleivių lengvosios atletikos keturkovės varžybos – I vieta, Lazdijų rajono moksleivių futbolo 5x5 varžybos – II vieta, Lietuvos mokyklų žaidynių berniukų futbolo zoninės varżybos – II vieta.  Naktinis 3x3 turnyras veteranų grupė - II vieta. Atviros Lazdijų rajono krepšinio pirmenybės – čempionas.

Metų sportininku buvo pripažinta Sonata Lapaitytė. Lietuvos jėgos trikovės čempionate Jaunių amžiaus grupėje, svorio kategorijoje iki 52 kg varžėsi su sportininke iš Šakių, atliko tris veiksmus: pritūpimus su štanga, štangos spaudimą gulint ir štangos atkėlimą.  Sonata pirmame ir antrame veiksme užėmė I vietą, o štangos atkėlime – II vietą. Galutinėje įskaitoje Sonata, labai nedaug atsilikusi nuo varžovės, užėmė II vietą. Taip pat balandžio 5-7 dienomis Druskininkuose vyko Lietuvos klasikinės štangos spaudimo varžybos kurioje Sonata Lapaitytė iškovojo III vietą.

Danielė Mačionytė nugalėjo Metų kūrybiškiausia siela kategorijoje – Veisiejų Sigito Gedos gimnazijos mokinių tarybos narė. Organizuoja įvairius renginius. Jai svarbu, kad gimnazijos mokiniai turėtų įdomių ir prasmingų veiklų. Laisvalaikiu filmuoja, kuria vaizdo įrašus, maketuoja ir visą šią medžiagą skelbia gimnazijos soc. tinkluose. Muzika yra dar viena sritis, kurioje ji teigia galinti atskleisti savo kūrybiškumą. Lanko meno mokyklą, koncertuoja įvairiuose renginiuose, dalyvauja konkursuose. Laisvalaikiu groja ukulėle. Aktyviai dalyvauja savanoriškoje veikloje, savanoriauja sporto ir jaunimo renginiuose.

Metų komandos titulą pelnė Lazdijų krepšinio komanda „Briedis“. Neseniai susibūrusi krepšinio komanda, kurios tikslas - atstovauti ir garsinti Lazdijų miestą. Nuo komandos sukūrimo pradžios iškovojo Kalvarijos lygoje 3 vietą ir sukūrė tikrai stiprią bei vieningą fanų bazę. Didžiąją komandos dalį sudaro lazdijiečiai, treneris Mindaugas Malinauskas.
 

Metų jaunimo projekto nominacijoje didžiausią palaikymą gavo – Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazija „Naktis mokykloje“. Gimnazijos mokinių tarybos organizuotas renginys pritraukė didelį būrį gimnazijos ir kitų Lazdijų rajono mokyklų 8-12 klasių moksleivių bei leido pasinerti į neužmirštamą kelionę aplink pasaulį. Tą naktį mokykloje buvo galima pasisemti ne tik neįkainojamos patirties bei įkvėpimo iš pašnekovų, bet ir daugybės gerų emocijų, kurios renginio dalyvius lydėjo visos kelionės metu. Juokas, šypsenos, žaidimai, šokiai, nauji draugai - visa tai padarė naktį mokykloje ypatingą.

Metų jaunojo verslininko nominaciją laimėjo – Nojus Nikitinas – nors dar tik moksleivis, bet vaikinas jau antrus metus užsiima žemės ūkio veikla. Lazdijų ir Lazdijų rajono gyventojams teikia paslaugas nuo žemės apdirbimo iki derliaus sodinimo ir nuėmimo.

Titas Karakas buvo paskelbtas Metų jaunasis intelektas. Jaunuolis yra talentingas jaunuolis, įžengęs į matematikos sritį su dideliu pasisekimu. 2023 metais jis pradėjo dirbti privačiai kaip korepetitorius, mokindamas kelis mokinius iš įvairių rajono gimnazijų. Titas buvo nominuotas kaip geriausias abiturientas matematikas 2023-2024 m. mokslo metais. Jis laimėjo rajoninę 11 klasės olimpiadą, pasiekdamas 1 vietą. 2022 m. gruodį jis taip pat laimėjo Alytaus apskrities XXII jaunųjų matematikų komandinės olimpiadą mokytojo Kazio Klimavičiaus taurei laimėti, už kurią buvo apdovanotas 2023 m. 2023 metais Titas įstojo į LJMM (Lietuvos jaunųjų matematikų mokyklą) ir sėkmingai ją baigė 2024 metų kovo mėnesį.

Martynas Čepulis gavo Metų visuomenininko nominaciją. Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos 3ga klasės mokinys, didžiąją savo popamokinio gyvenimo laiko dalį skiriantis socialinei, pilietinei ir visuomeninei veiklai. Lazdijų meno mokykloje lanko gitaros pamokas, groja jungtiniame saksofonistų ir gitaristų ansamblyje, jis yra ir Lazdijų kultūros centro dalis: meninės raiškos studijos "Macinga", folkloro ansamblio "Bitelė", tradicinės liaudies muzikos kapelos "Anūkucai" narys, mokosi groti armonika, kartais veda renginius, taip pat Jaunimo metų apdovanojimų 2023 m. savanoris. Lazdijų sporto centre žaidžia tinklinį, stalo tenisą, laisvalaikiu bėgioja, patarnauja Lazdijų Šv. Onos bažnyčioje, groja grupėse "M trio" ir "Banderolė", jis yra aktyvus jaunasis šaulys. Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos mokinių tarybos narys bei aktyviai įsitraukia į mokyklos bendruomeninę veiklą.

Šiais metais Jaunimo metų apdovanojimai buvo išskirtiniai – Lazdijų krašto žmonių pasiūlytoje nominacijoje Metų renginių siela“ titulą gavo Lazdijų kultūros centro šokių kolektyvas „Puerto“. Save laiko komanda, šeima, vienu kumščiu. „Puerto” merginos aktyviai dalyvauja Lazdijų rajono renginiuose ir meninėse programose, taip pat respublikiniuose konkursuose ir čempionatuose: „Akredus žiemos taurė“ – 1-oji vieta Solo latino team teen grupėje, LSŠF organizuojamame Lietuvos komandų čempionate Prienuose – Solo latino group teen grupėje merginos iškovojo 1-ąją vietą, jubiliejiniame 35-ajame „Kėdainių krašto atvirasis čempionatas – 2023” – 1-oji vieta, Ukmergėje 2023 m. Solo latino, Caribbean style šokių čempionate iškovota 1-oji vieta. 

Po oficialios dalies ir apdovanojimų vakarą vainikavo jaunimo pasirinktos grupės „Hiperbolė“ koncertas.

Lazdijų r. sav.  inf.

Autorius: 
„Lazdijų žvaigždės“ inf.

Komentarai

Dėl metų jaunojo intelekto nominacijos laimėtojo visiškai nesutinku! (Titai, nieko asmeniško, tu tikrai kietas, protingas, bet buvo daug svaresnių nuopelnų turinti mergina, tik kad ji iš mažesnės gimnazijos, tad ir savų balsuotojų turėjo mažiau.)