Prieš Kalėdas - net dvi gerumą skleidžiančios „Carito“ akcijos

O. Juodkienė: ,,Uždegdami „Carito“ žvakę, pasisodinate vargšą šalia.”

Prieš Kalėdas daugėja  gerumą skleidžiančių akcijų. Organizacija „Caritas“ kviečia nelikti abejingiems ir sudalyvauti net dviejose: „Gerumas mus vienija” bei „Ištiesk pagalbos ranką vargstančiam“.

Į kelionę po Lazdijų rajoną iškeliavo beveik 1,5 tūkst. gerumo žvakių

Net 80 tūkst. akcijos „Gerumas mus vienija” žvakelių, padėkų už paramą vargstantiems, „Caritas“ išlydėjo į kelionę po Lietuvą. Į Lazdijų rajoną iškeliavo 1,5 tūkst. gerumo žvakelių. Tai jau 26 kartą visoje Lietuvoje rengiama akcija „Gerumas mus vienija“. Surinktos aukos pasitarnaus sunkumus patiriančioms šeimoms, ligoniams, vienišiems, senyvo amžiaus, nelaimių ištiktiems žmonėms.

Aukoti ir už tai dovanų gauti žvakę galima bažnyčiose bei „Maxima“ prekybos tinkle.

Žvakelės liejamos Vilniaus arkivyskupijos „Carito“ žvakių dirbtuvėse. Jas liejantys žmonės - patyrę begalę gyvenimo išbandymų. Stiprindami bendravimo komandoje, socialinius įgūdžius, kad galėtų lengviau integruotis į darbo rinką, jie lieja žvakeles, kurios atkeliauja į daugelio iš mūsų namus. 

Žvakelių savikaina – euras. Tad aukosiantiems reikėtų skirti daugiau nei eurą. 

Aukoti ir už tai dovanų gauti rūpesčio vieni kitais simbolį  „Gerumas mus vienija“ žvakelę galima nuo gruodžio 3 dienos - nuo advento pradžios bažnyčiose ir prekybos centre „Maxima“. Jų įsigyti galite kiekvienas iki pat Kalėdų.

Uždegdami „Carito“ žvakelę ant Kūčių stalo, pasisodinate vargšą šalia

Pakalbinta Lazdijų dekanato ir parapijos „Carito“ vadovė Onutė Juodkienė sako, kad daugelis noriai perka žvakeles - tiesiog jaučia pareigą kasmet jų nusipirkti ir taip paaukoti stokojantiems.

„Bet pasitaiko ir tokių, kurie sako, kad dar turi, dar nesudegino nuo pernai metų. O juk šias žvakeles galima ir į kapus nunešti, nes jos šventintos. Nereiktų jų laikyti pasidėjus ir laukti kitų metų: žvakelė – tai šviesos ir gėrio simbolis, tad ją galima nuolat užsidegti. Be to, pirkdami paprastą žvakę, sumokame pinigus ir tiek, o parsinešdami namo „Carito“ žvakelę žinome, kad paaukojome vargstantiems, tiems, kuriems labiausia to reikia. Pasidėjus tokią žvakelę ant Kūčių stalo, pasisodinate vargšą šalia“, - atkreipia dėmesį O. Juodkienė.

Tenka ir duonos kepaliuką perpus pjauti

„Carito“ vadovė O. Juodkienė pasakoja, kad trečiadieniais į „Carito“ būstinę nuolat ateina beveik 40 žmonių. Ateina paprasto dalyko – maisto. „Kartais tenka ir duonos kepaliuką perpus perpjauti“, - prasitaria pašnekovė. 

Tad ne be reikalo Lazdijų dekanato ir parapijos „Carito“ vadovė O. Juodkienė nori atkreipti visuomenės dėmesį teigdama, kad tokios akcijos labai reikalingos, jos padeda labiau pasirūpinti vargstančiais, o prieš didžiąsias metų šventes net pradžiuginti.  

Prisijunkite: net dvi prasmingos akcijos

Be akcijos „Gerumas mus vienija”, vyks ir kita - „Ištiesk pagalbos ranką vargstančiam“. Šios abi akcijos organizuojamos kasmet. Geros valios žmonės gailestingumo kupinomis širdimis kviečiami aukoti ne tik pirkdami žvakeles - kviečiamos rajono įmonės, įstaigos, organizacijos jungtis ir prie kitos prasmingos iniciatyvos ir paaukoti maisto, kuris bus išdalintas vargstantiems. 

„Paaukoti prašytume iki gruodžio 18 dienos. Atnešti galima į parapijos namus, bažnyčią ar „Caritą,  - sako O. Juodkienė. - Taip suaukotu maistu pasidalinsite su kitais. Jūsų gerumo dėka bus aplankyti vieniši seneliai, slaugos skyrius, senelių namų gyventojai, žmonės su negalia. Pasveikinsime juos su Šv. Kalėdomis ir įteiksime maisto produktų“. 

Ji sako, kad mūsų rajone yra tikrai daug gerų žmonių, kurie padeda net nesireklamuodami: reikia ir daro. „Esame didelė bendruomenė ir galime daug padaryti: svarbiausia nelikti abejingiems. Baisiausia praeiti pro šalį ir nepastebėti šalia vargstančio, gyvenimo nuskriausto žmogaus. Dosnumas dažnai visai nepriklauso nuo piniginės storio, svarbiausia gera, jautri, dosni širdis. Tad kviečiame nelikti abejingiems, prisijungti visus geros valios žmones prie šių kilnių akcijų. Duosi – gausi. Gerumas grįžta gerumu, nelieka nepastebėtas“, - taip ragina Lazdijų dekanato ir parapijos „Carito“ vadovė O. Juodkienė. 

Juk kartais savo pinigėlius išmėtome net nepastebėdami, nusipirkdami daiktų, kurių net mums patiems nereikia, o štai vienas kitas euras žmogui, kuriam tikrai šiuo metu sunku, gali būti didelė paspirtis: sotesni pietūs ar vakarienė. „Juolab kad nė vienas nežinome, kaip gali susiklostyti mūsų gyvenimas, mūsų vaikų, artimųjų. Gal ne duonos reikės, gal prireiks maldų. Juk žmogus gyvena ne vienas šioje planetoje, mes susiję vieni su kitais labai tampriais ryšiais. O per mūsų gerumą, per mūsų gailestingumą ateina palaima. Žmogui reikia žmogaus“, - teigia O. Juodkienė.  

Dineta Babarskienė, ,,Lazdijų reklama", 2023-11-28
 

Autorius: 
„Lazdijų žvaigždės“ inf.