Paminėtas Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio 35-etis: dalintasi prisiminimais, raginta niekuomet nesustoti

Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio ir Lazdijų rajono sąjūdžio iniciatyvinių grupių įsteigimo 35-osios metinės Laisvės kovų muziejuje šiandien paminėtos renginiu „Sąjūdžio aušra Lazdijų rajone“.

Sunku šiandien Lietuvos istorijoje rasti kitą judėjimą, sulaukusį tokio didelio tautiečių palaikymo. Pasiektu tikslu – Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimu – Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdis yra vienas reikšmingiausių mūsų valstybei.

„Sąjūdžio vertė Lietuvos gyvenime yra neįkainojama. Nors praėjo jau 35 metai nuo tų dienų, kai jis steigėsi, Lietuvos Sąjūdis, jo veikla neslopsta, nes tai – ne tik judėjimas, tai yra procesas, kuris transformuojasi ir kurį mes turime nuolat palaikyti kiekvienas šiame neramumų kupiname pasaulyje“, – kalbėjo renginyje  dalyvavęs ir sąjūdiečius sveikinęs rajono savivaldybės vicemeras Dalius Mockevičius.

Apie tai, kaip Sąjūdžio iniciatyvinės grupės kūrėsi mūsų rajone, su kokiais sunkumais susidūrė,  pasakojo aktyviai jų darbe dalyvavę sąjūdiečiai Vitas Leskevičius, Janina Ražukienė, Romas Leščinskas, Aldona Mikalonienė, Kęstas Sukackas bei Zigmas Kukučionis.

Minėjime dalyvavo Lazdijų rajono savivaldybės tarybos narys Mantas Valukonis, Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos mokiniai.

Sąjūdžio metų laisvės kovų dainas su  visais susirinkusiais dainavo Lazdijų kultūros centro folkloro ansamblis „Riecimėlis“.

Iki spalio 5 dienos Laisvės kovų muziejuje veikia nuotraukų bei plakatų apie pagrindines Sąjūdžio veiklas mūsų rajone paroda „Su Sąjūdžiu – į laisvą Lietuvą“.

Lazdijų r. sav. inf.

Autorius: 
„Lazdijų žvaigždės“ inf.