Nustačius šiurkščių pažeidimų, sustabdyta skerdyklos Lazdijų rajone veikla

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) inspektoriai, atlikę neplaninį UAB „Šlavantai“ (Lazdijų r.) gyvulių skerdyklos patikrinimą, nustatė šiurkščių pažeidimų, dėl kurių sustabdyta šios įmonės veikla. Pažeidimai fiksuoti dar iki patenkant į įmonės vidų – aplinkui rasta nemažai pašalinių daiktų, o į teritoriją ir patalpas galėjo patekti bet kas. Šiurkštūs pažeidimai buvo fiksuojami visoje skerdimo linijoje – nuo gyvulių priėmimo patalpų, skerdimui naudojamos įrangos iki pačios skerdienos atidavimo užsakovui.

Įmonės gamybos patalpose, kuriose buvo skerdžiami ir išdorojami maistui skirti gyvūnai, mėsa tvarkyta antisanitarinėmis sąlygomis, grindų danga buvo ištrupėjusi, ant jų prisikaupę nemažai greitai gendančių skerdimo atliekų, sienos ir lubos pažeistos korozijos, „apaugę“ nešvarumais ir pan. Dėl netinkamo mėsos tvarkymo nustatyta kryžminės taršos atsiradimo galimybė.

Taip pat buvo nustatyta, kad šios įmonės skerdykloje naudota svaiginimo įranga neatitinka gyvūnų gerovės reikalavimų, kurie keliami skerdžiamiems ūkiniams gyvūnams. Skerdimo įranga, kuri tiesiogiai liečiasi su šviežia mėsa, buvo nusidėvėjusi, surūdijusi, nešvari, dalis įrangos išvis nepritaikyta naudoti skerdykloje. Be to, dalyje įmonės patalpų neveikė apšvietimas, nebuvo tiekiama elektra. Įmonėje gamybinės patalpos visiškai neapsaugotos nuo galimybės į jas patekti naminiams gyvūnams, graužikams ir kitiems kenkėjams. Gyvulių skerdimą vykdantys darbuotojai dirbo nešvariais darbo drabužiais.

Atsižvelgusi į nustatytų šiurkščių pažeidimų gausą ir galimą jų įtaką maisto saugai, skerdyklos UAB „Šlavantai“ veikla nedelsiant sustabdyta, o atsakingiems asmenims bus taikomos administracinės ir drausminės nuobaudos. Įmonė atnaujinti savo veiklą galės tik ištaisiusi visus nustatytus trūkumus ir pašalinusi pažeidimus, po pakartotinio VMVT patikrinimo.

VMVT inf.

Autorius: 
„Lazdijų žvaigždės“ inf.

Komentarai

Tai kur Marcinkus žiūrėjo,kad nematė? Vyti lauk tokius vedėjus.(LAIKINUS).

Tai,kad čia jo draugelio skerdykla. Tai taip ir žiūroėjo.

Norim informacijos kaip apart kontroles valdininkai rupinasi ir remia lokalu versla. Kokia parama, pagalba yra teikiama vietos verslininkams, kurie dar bando kazkaip gyvuot. Kiek ES lesu skiriama mokymams ir visu kitu gausiu reikalavimu norminiams palaikymams. Kaip remiate rajono versla. Kokios priemones, programos, projektai tam skirti. Kiek lesu galima is ES isisavinti.

Klausk pas merę

Tai kad kontrolė priklauso Alytaus veterinarijai, o ne Lazdijams. jei nežinai kas tikrina tai ir nerašinėk melo. Jau du metai kai priklauso patikrai Alytui ši skerdykla. Ir vėl matosi pavydas pas komentatorius, kurie apie tai nieko neišmano, bet mato tik Marcinkų.

Tai tipo prieš du metus kaip ši skerdykla buvo po Lazdijų vmvt priežiūra tai joje buvo tvarka? Nejuokink!

Jeigu neuždarė tai buvo matyt tvarka.

O kodėl neuždarė? Nes kiekvienam patikrinimui buvo aukojamas knysliukas.

Tai čia gal Muliuolis per du metus taip užleido , kad dabar Marcinkus sugrįžęs turi viską sutvarkyt ?

Marcinkus niekada ,,nematė" kokia tvarka ten,nes gavdavo pusę bekoniuko.O Muliuolis tai iš vis ne prie ko.

vadovavo du metus ir ne prie ko?Nejuokink,ka jis tada ten žiūrėjo?

Tai kad Marcinkus tik antras mėnuo kai laikinose pareigose, o skerdykla jau kontroliuojama du metus. Skaitykite tarnybos teisės aktus, o paskui komentuokite

negi visi pamiršot, kad Marcinkus ne taip seniai ilgą laiką vadovavo

Ir viskas buvo gerai

Kol Marcinkus vadovavo buvo gerai, o Muliolis nesivadovavo per du metus. O kaltina Marcinkų. Tikrai esate besmegeniai

Kas tos skerdyklą prižiūrintis vet. Gydytojas ?

Klauskit Alytaus .