Nuo trečiadienio pradinukams privalomos medicininės kaukės – jomis pasirūpino savivaldybė

Savivaldybės vadovų iniciatyva, 571 Lazdijų rajone besimokantis pradinukas bus aprūpintas vaikiškomis medicininėmis kaukėmis. Jas, operacijų vadovo A. Dulkio sprendimu, siekiant suvaldyti COVID-19 plitimą, 1-4 klasių mokiniai nuo gruodžio 1-osios privalės dėvėti uždarose patalpose – t. y. ir mokyklose.

Pirmosios savivaldybės lėšomis įsigytos kaukės jau paskirstytos rajone pradinukus ugdančioms įstaigoms. Jau trečiadienį mokyklose pirmų – ketvirtų klasių mokinių lauks vaikiškos medicininės kaukės. Vienam pradinukui kasdien bus skiriama po dvi kaukes. Jų leidžiama nedėvėti neįgalumą turintiems mokiniams, kurie dėl savo sveikatos būklės kaukių dėvėti negali ar jų dėvėjimas gali pakenkti vaikų sveikatos būklei. Tokiems mokiniams rekomenduojama dėvėti veido skydelius.

„Suprantame, kad COVID-19 situacijos valdymas reikalauja vis naujų sprendimų, tačiau atsižvelgiame ir į mūsų mažųjų kraštiečių bei jų tėvelių poreikius. Visiems pradinukams nupirkome vienodas atitinkamo dydžio medicinines kaukes, kad vaikai galėtų jaustis ne tik saugiai, bet ir patogiai“, – apie savivaldybės iniciatyvą kalbėjo savivaldybės administracijos direktorė Ilona Šaparauskienė.

Šiuo metu kaukių pradinių klasių mokiniams nupirkta gruodžio ir sausio mėnesiams. Jos bus pristatomos dalimis. Jomis savivaldybė planuoja pasirūpinti iki tol, kol pradinukams operacijų vadovo sprendimu bus privaloma mokyklose dėvėti apsaugos priemones.

Lazdijų r. sav. inf.

Autorius: 
„Lazdijų žvaigždės“ inf.