Moliūgai pardavinėjami pagal skandinavišką modelį: aptarnaujančiojo nėra

Kviečia rudeniniai turgeliai: Jotvingių kieme, Būdviečio seniūnijoje, ir Sūsninkų kaime, Kalvarijos savivaldybėje. 

Prie kelio Sūsninkų kaime iš tolo šviečia užrašas ir iškart pasidaro aišku, kad bet kuris pasirinktas moliūgas kainuos vos 1 eurą. Jų tikrai nepritrūks, net 20 arų moliūgą lauką pasodino bitininkas Rolandas Mazurkevičius. 

Tiesa, pabandyti auginti moliūgus tėtį paprotino dukra. „Tai jos idėja buvo pabandyti auginti moliūgus“, - patvirtina ir pats tėtis. 

Abu auginę oranžinius gražuolius, dabar tikisi sėkmingai parduoti ir suskaičiuoti, koks gi jų darbo rezultatas. „Mes paskaičiavome, kad užaugs apie 2 tonos moliūgų. Parduosime apie 1 toną 800 kilogramų. Apie 550 eurų turėtume gauti. Kilogramas moliūgų - apie 30 centų. Manome, kad užaugo daugiau nei planavome“, - dėsto jis. 

Augintojas ir rimtai, ir juokais sako: „Devynis nupirks, dešimtą pasiims, bet vis tiek bus gerai“. Tačiau mano, kad žmonės -  tik sąmoningi ir sąžiningi. 

Parduoda moliūgus itin įdomiu būdu, aptarnaujančio ten nėra – savitarna. Žmonės patys pasiima produktų ir įmeta reikiamą pinigų sumą. „Užsienyje toks pardavimo būdas populiarus, o ir pas mus jau yra tokių vietų, kur žmonės pasiima ūkininkų užaugintą produkciją ir palieka pinigus. Tai ne naujiena. Prie Lazdijų tokiu pat būdu medų pardavinėja, Būdvietyje bitininkė irgi savo bityno produkciją jau ne vieneri metai taip parduoda. Nieko čia nuostabaus. Dabar teko keliauti po Rokiškį, mačiau, kad ir ten toks prekybos būdas pasitarnauja, patogu visiems. Niekas nieko nevagia tikrai“, - sako pašnekovas. 

Prekyba moliūgais dar tik prasidėjo, bet pirmieji klientai jau suspėjo oranžinių gražuolių nusipirkti: stabtelėjo minutei kitai ir įsigijo. Kiti gi skambina, užsisako, prašo palikti. Pirkėjų netrūksta. „Sūsninkų kaime moliūgai prie kelio. Sekmadienį į Kalvarijos turgų daug kas važiuos ir moliūgų nupirks. Kur jie dėsis? Pirks“, - geros nuotaikos nestokoja Rolandas. Vargu, ar pats augintojas tikėjosi, kad jo moliūgai sukels tokį susidomėjimą. 

Perka žmonės įvairiems tikslams: vieni valgys, kiti gi – pasipuoš savo aplinką. „Vienas atvažiavo, tai gal 20 jų nusipirko. Sako, labai mėgsta trintas sriubas, tai vieną virs, kitą užsišaldys. Vieną sesei duos, kitą mamai paėmė, vaikai pjaustys baubukus“, - pasakoja Rolandas.

Moliūgai Jotvingių kieme buvo fotosesijai sudėlioti, bet kad juos jau nupirko, tad oranžinei fotosesijai teko atgabenti naujų.

Moliūgai auginti ekologiškai - Strumbagalvės kaime. Veislė - 'Rouge vif d Etampes'. „Sėklas pirkome sertifikuotas A. Pavasario sėklų parduotuvėje Lazdijuose“, - atkreipia dėmesį moliūgų augintojas. Moliūgai stebina grožiu: visi kaip vienas, kaip kareivėliai. 

Visas D. Babarskienės straipsnis - naujausioje ,,Lazdijų reklamoje" (2023-09-12).
 

Autorius: 
„Lazdijų žvaigždės“ inf.