Ministrė reiškia užuojautą dėl seirijiečio prof. Vido Kavaliausko mirties

V. Kavaliauskas.

Pirmadienį, būdamas 57-erių, mirė kalbininkas, Lietuvių kalbos ir kultūros centro Sakartvele vadovas prof. Vidas Kavaliauskas, gimęs Seirijuose. Apie tai pranešė Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.

Ministrė Jurgita Šiugždinienė reiškia užuojautą mirus Lietuvių kalbos ir kultūros centro Sakartvele vadovui V. Kavaliauskui.

„Šiandien mirus Lietuvių kalbos ir kultūros centro prie Tbilisio technikos universiteto vadovui, profesoriui Vidui Kavaliauskui (1965-2023), švietimo, mokslo ir sporto ministrė reiškia užuojautą jo artimiesiems“, – rašoma ministerijos pranešime.

„Mus paliko Lietuvos patriotas ir lietuvių kalbos puoselėtojas, nuoširdus ir didžios širdies žmogus. Jam turime būti dėkingi ir už nuoširdžių santykių tarp dviejų šalių puoselėjimą“, - pažymi ministrė J. Šiugždinienė.

Kalbininko įkurtas centras vienija visus Sakartvele gyvenančius lietuvius. Jame Sakartvelo aukštųjų mokyklų studentai gali mokytis lietuvių kalbos nemokamai (centro veiklą remia Švietimo, mokslo ir sporto ministerija).

V. Kavaliauskas, Vilniaus pedagoginio universiteto absolventas ir dėstytojas, Gruzijos technikos universiteto Lietuvių kalbos ir kultūros centre pradėjo dirbti 2012 m. Kasmet centras pritraukia vis daugiau studentų gruzinų, kurie mokosi lietuvių kalbos. V. Kavaliausko studentai ne tik lietuviškai gieda Lietuvos himną, dainuoja dainas, bet ir dalyvauja tarptautinėse mokslinėse konferencijose, skirtose baltų kalboms, rengia bakalauro darbus apie Lietuvos ir Gruzijos santykius.

V. Kavaliauskas yra apdovanotas Lietuvos Vyriausybės, Seimo, ministerijos padėkomis, o 2015 m. jam suteiktas Gruzijos technikos universiteto garbės daktaro vardas.

Švietimo ir mokslo ministerija pirmą kartą 2017 m. skirė premiją lituanistinio švietimo mokytojui (dėstytojui), dirbančiam ne Lietuvoje. Pirmuoju laureatu išrinktas prof. V. Kavaliauskas.  

 

Autorius: 
„Lazdijų žvaigždės“ inf.