Lazdijiečiai į darbą ir mokslus šiandien vyko legendiniais Justino Markevičiaus žirgais

Šiandien – Tarptautinė diena be automobilio. Lazdijų mieste nuo ankstaus ryto  apie tai priminė žirgų kanopų kaukšėjimas, karietų ratų bildesys.

Lazdijų visuomenės sveikatos biuras ir rajono žirgininkai šią dieną jau ketveri metai iš eilės rengia akciją „Pajusk žirgo galią“ ir kviečia miesto žmones, jei tik įmanoma, palikti namuose automobilius ir į darbą vykti pėsčiomis, dviračiais arba kitomis tvariomis transporto priemonėmis. Karieta – reta prabanga, ne kasdien ir ne kiekvienas galime ja naudotis. Tačiau šiandien pajusti kelionės žirgais malonumą lazdijiečiams suteikė vienas žymiausių mūsų krašto žirgininkų Justinas Markevičius. Ir ne visi, šiandien mėgavęsi išskirtinės kelionės atrakcija, žinojo, jog karietą traukia legendiniai Justino žirgai Epo ir Pepė – daugkartiniai įvairių varžybų rajone ir Lietuvoje nugalėtojai ir vienkinkiuose, ir dvikinkiuose kinkiniuose.

Akcija „Pajusk žigo galią“ vyko nuo 7 iki 9 valandos – tuo metu, kai dauguma mūsų keliauja į darbą. Ir likusią dienos dalį kviečiame prisiminti, jog judėti pėsčiomis sveika: paliktas namų kieme stovėti automobilis –  į sveikatą mūsų planetai Žemei, kelionė pėsčiomis – į sveikatą mums.

Lazdijų r. sav. inf.

Autorius: 
„Lazdijų žvaigždės“ inf.