Kompiuteris vaikui: į ką atkreipti dėmesį?

Šiandien mokslai tiek pradinėje mokykloje, tiek vyresnėse klasėse sunkiai įsivaizduojami be kompiuterio. Juo naudodamiesi vaikai ieško informacijos, atlieka užduotis, mokosi dirbti įvairiomis programomis ir pan. Tad vos pradėjus minti mokyklos slenkstį neretai šeima ima planuoti vieną iš didesnių pirkinių vaikui – kompiuterį. Kaip išsirinkti tinkamą mokslams, į ką atsižvelgti?

Kompiuterio tipas

Jei vaikas kompiuteriu naudosis tik namuose, tuomet geras variantas būtų stacionarus įrenginys. Tačiau jei kompiuteris drauge su vaiku keliaus į mokyklą, savaitgaliais pas senelius ar kitur, tuomet nešiojamasis bus praktiškesnis pasirinkimas.

Procesorius

Tai – kompiuterio smegenys. Kuo galingesnis procesorius, tuo sklandžiau ir operatyviau veiks įrenginys. Mokslams geras pasirinkimas būtų Intel procesoriai, kurie tarp vartotojų jau pelnė daug simpatijų.

RAM atmintis

Šis kriterijus lemia, kiek programų vienu metu galėsite naudoti ir drauge išlaikyti sklandų kompiuterio veikimą. Mokslams gali užtekti ir 4 GB RAM atminties. Tiek užteks dirbant su interneto naršykle, teksto tvarkymo programomis ir pan. Tačiau jei domina ir žaidimų kompiuteriai, manote, jog vaikas šitaip galės leisti laiką, tuomet tikslinga ieškoti kompiuterio, turinčio daugiau kaip 8 GB operatyviąją atmintį.

Kietasis diskas

Mokslams pilnai užteks 500 GB kietojo disko. Žinoma, šiandien rinkoje nemažai modelių, turinčių dar didesnės talpos diską, tad jei yra poreikis, galima rinktis dar talpesnį.
Jei svarstote, HDD ar SSD kietąjį diską rinktis, tai čia reikėtų įvertinti poreikius, privalumus bei kainą. SSD diskas turės daugiau privalumų (tylesnis veikimas, saugumas, sparta ir kt.), tokį diską turintis kompiuteris neabejotinai bus ir brangesnis.

Jungtys

Vaikai neretai prie kompiuterio nori jungti ir kitus įrenginius, pavyzdžiui, telefoną, ausines, televizorių, tad pravers USB, HDMI, ausinėms skirtos jungtys.

Autorius: 
„Lazdijų žvaigždės“ inf.