Kiaulių laikytojo neatsakingumas sukėlė grėsmę išplisti ligai

Asociatyvi nuotr.

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) inspektoriai gavo pranešimą apie Lazdijų rajono Krikštonių kaime rastą maišą su paršelių jauniklių gaišenomis. VMVT specialistai nedelsiant pradėjo atvejo tyrimą, ūkinių gyvūnų savininkui už savo neteisėtus veiksmus gresia administracinė atsakomybė.

Apie surastas vos keleto dienų amžiaus paršelių gaišenas VMVT Alytaus departamento Lazdijų skyriui buvo pranešta šį antradienį. Nuvykus patikrinti į vietą, aptiktos 7 paršelių gaišenos. Specialistai pabrėžia, kad tokie veiksmai labai neatsakingi ir kelia pavojų nes, sudaromos sąlygos išplisti gyvūnų užkrečiamosioms ligoms, šiuo atveju – afrikiniam kiaulių marui.

VMVT operatyviai nustatė ūkio, iš kurio galėjo būti atvežtos gyvūnų gaišenos, savininką. Atlikus patikrinimą, ūkyje rasta paršavedė su dar 4 kelių dienų amžiaus paršeliais ir viena penima kiaulė. Ūkio savininkas nebuvo registravęs kiaulių laikymo vietos, taip pat nedeklaravo ir laikomų kiaulių skaičiaus. Ūkyje nebuvo laikomasi biosaugos ir kitų reikalavimų.

Atsižvelgiant į ūkio patikrinimo metu nustatytus pažeidimus, VMVT inspektoriai ėmėsi būtinų apsaugos priemonių: ūkiui pritaikyti apribojimai, o iš jame laikytų kiaulių buvo paimti kraujo mėginiai gyvūnų užkrečiamosioms ligoms ištirti. Ūkio savininkui, nepranešusiam apie sirgusius ir kritusius paršelius, gresia administracinė nuobauda ir nurodymas paskersti ir laikomas kiaules.

VMVT specialistai atkreipia dėmesį ir primena, kad visi kiaulių laikytojai privalo registruoti kiaulių laikymo vietas. Ūkinių gyvūnų registre tai atlikti gali tiek pats ūkinių gyvūnų laikytojas, tiek ir ūkinių gyvūnų ženklinimo ir registravimo paslaugas teikiantis privatus veterinarijos gydytojas arba teritoriniuose VMVT padaliniuose dirbantys veterinarijos specialistai. Tuo tarpu pastebėjus bet kokį gyvūno negalavimą, privalu apie tai pranešti aptarnaujančiam veterinarijos gydytojui arba VMVT. Kilus neaiškumų, su VMVT specialistais galima pasikonsultuoti nemokamu telefonu 8 800 40 403, el. paštu klausimai@vmvt.lt ar užpildant formą internete.

VMVT inf.

Autorius: 
„Lazdijų žvaigždės“ inf.

Komentarai

Tai parodo mūsų VMVT aplaidų darbą. O kiek dar kriuksi nelegalų tvartuose.