Kaip turėtų atrodyti katės mitybos planas?

Mitybos planais vadovaujasi ne tik žmonės – tokie planai yra ir augintiniams, siekiant užtikrinti subalansuotą mitybą. Kalbant apie katės mitybos planą tai čia būtų du kertiniai aspektai: tinkamas maistas ir maitinimo grafikas.

Geras ėdalas: koks jis?

Dažniausi pasirinkimai katės mityboje yra šlapias ir sausas ėdalas katėms. Abu variantai turi savų privalumų. Pirmiausia, tai jei yra aukštos kokybės, tiek šlapias, tiek sausas maistas bus papildytas vitaminais, mineralais bei kitomis vertingomis medžiagomis. Šlapią ėdalą verta rinktis dėl didelio drėgmės kiekio jame. O sausas maistas padeda valyti nuo dantų apnašas, negana to, jis ilgai negenda, lengvai sandėliuojamas.

Taip pat labai svarbi ėdalo sudėtis – turėtų dominuoti mėsa, jai draugiją gali palaikyti daržovės, žolelės ar kiti sveiki priedai.

Ar reikalingas šėrimo grafikas?

Katės šėrimo grafikas tikrai bus naudingas ir leis išvengti katės persivalgymo. Jauni kačiukai vienu ypu daug nesuvalgo, tad maisto jų dubenėlyje gali būti visada. Tačiau stebėkite suvalgomus kiekius ir tai, kad katė nepradėtų tukti. Nuo 6 mėnesių kačiukus galima maitinti maždaug porą kartų per dieną.

Metų sulaukusią ir vyresnę katę šerkite 1–2 kartus per dieną. Vyresnes kaip 7 metų arba turinčias specialiųjų poreikių kates šerkite įprastai – 1–2 kartus per dieną, o išimtis taikoma tada, jei dėl sveikatos reikėtų šerti dažniau.

Svarbu tai, jog dėl katės šėrimo plano tikslinga iš pradžių pasikonsultuoti su veterinaru.

Autorius: 
„Lazdijų žvaigždės“ inf.