Ir Lazdijų socialinės globos namuose - krepšinis ant bangos

Lazdijų socialinės globos namuose verda gyvenimas - tai ideali oazė, kurioje oriai pasitinkama senatvė. Ir žmonės čia tikrai nėra palikti, kaip kartais vis dar išgirstame kalbant,  priešingai - atradę bičiulių, susibendravę su įstaigos darbuotojais ir besišypsantys. „Čia kaip namuose“, - sako patys gyventojai, mat globos namuose verda tokie pat procesai, kaip ir mūsų kasdieniuose gyvenimuose.

Visgi ne tik patogi, graži aplinka namą paverčia namais, svarbiausia žmonės, kurie čia gyvena ir kartu su darbuotojais tvarkosi kaip šeima. „Norisi sukurti namų atmosferą“, - patikina VšĮ Lazdijų socialinių paslaugų centro soc. globos namų užimtumo specialistė Jolanta Marcinkienė. 

Vasara, ruduo apdovanoja savo gėrybėmis. Tad čia, kaip tikruose namuose, daržoves konservuoja žiemai, verda uogienes. 

Moterys dargi receptais pasidalina, atsimena, kaip jos visą gyvenimą darę ir koks receptas pats geriausias. Kartais sumąsto pasigaminti kokio senoviško maisto, kurį paprastai gamindavo kaime pasipjovę kiaulę. „Net paštetą pagal vienos gyventojos receptą gaminome“, - sako pašnekovė. 

Dar laukia nemenkas, bet tikrai anksčiau kiekvienuose namuose privalomas darbas -  muėmus kopūstų derlių, reikia užraugti. 

Plačiau - D. Babarskienė naujausioje ,,Lazdijų reklamoje” (2023-09-05).

Autorius: 
„Lazdijų žvaigždės“ inf.