Galingas motociklas padeda susitvarkyti su naujomis pareigomis

Naujasis Dzūkijos-Suvalkijos saugomų teritorijų direkcijos direktoriaus pavaduotojas R. Krugelis: „Darbų apimtys prasiplėtė ženkliai.“

Šalyje baigėsi saugomų teritorijų bei regioninių parkų pertvarka, pradėjo veiklą naujai sukurtos Aukštaitijos, Dzūkijos-Suvalkijos, Mažosios Lietuvos ir Žemaitijos saugomų teritorijų direkcijos.

Dzūkijos-Suvalkijos saugomų teritorijų direkcija įsikūrė Alytaus rajone, Žuvinto biorezervato bazėje, sujungus 8 regioninius parkus, tarp jų – ir mūsų rajone nuo 1992 metų veikusius Veisiejų bei Metelių. Pastarieji dabar tapo šios direkcijos padaliniais, vadinasi Metelių ir Veisiejų regionų darbo grupėmis. 

Dzūkijos-Suvalkijos saugomų teritorijų direkcijos direktoriaus pavaduotoju tapo žinomas gamtosaugininkas Ramūnas Krugelis, iki reorganizacijos vadovavęs Metelių regioniniam parkui.

„Noriu pastebėti, kad po reorganizacijos mūsų rajone saugomos teritorijos išliko tokios, kokios buvo, tik pasikeitė administracinė struktūra. Taigi į vieningą administracinę struktūrą sujungti visi specialistai, ir dabar galima geriau, kompleksiškiau pasirūpinti saugomomis teritorijomis. Reorganizacijos metu kai kurie specialistai tiek iš Metelių, tiek iš Veisiejų padarė karjerą, perėjo dirbti į direkciją – reindžeriai tapo patarėjais, finansininkai – vyr. finansininkais. Nesakyčiau, kad aš perviliojau juos dirbti į naujas pareigas – patys suprato, kad atsivėrė naujos galimybės pasireikšti. Iš pradžių irgi turėjau abejonių, ar sutikti tapti šios direkcijos direktoriaus pavaduotoju, tačiau pamatęs, kad į kolektyvą ateina rimti, patyrę specialistai – gera komanda susibūrė, nusprendžiau užimti siūlomą postą. Nulėmė galbūt ir tai, kad daug patirties sukaupiau 20 metų dirbdamas ir vadovaudamas Metelių regioniniam parkui. Man toks darbas patiko. Beje, šiuo metu mūsų direkcijai dar trūksta bendrųjų reikalų vedėjo, architekto, kitų specialistų, todėl ruošiamės skelbti konkursus“, – apie saugomų teritorijų pertvarkos niuansus pasakojo R. Krugelis.

Jis pažymėjo daug laiko praleidžiantis savo buvusioje darbovietėje Meteliuose, nes turi sutvarkyti nemažai biurokratinių reikalų. Juokaudamas tvirtino sėdintis „ant telefono“ – reikia daug ką suderinti, apsvarstyti.

„Darbų apimtys prasiplėtė ženkliai net per du regionus. Labai gerai, kad turiu motociklą, tai sėdu ir važiuodamas pravėdinu galvą. Labai patogu su juo nuo Metelių pasiekti patalpas Žuvinte – įveikti apie 20 kilometrų atstumą yra malonumas, nes važiuodamas matau visą aplinką ir gamtą“, – sakė vešlią barzdą nešiojantis, turintis seną, tačiau galingą motociklą „Honda Afrika Twin“ žinomas baikeris ir gamtininkas R. Krugelis.

Kęstas Sukackas, ,,Lazdijų žvaigždė" (2022-07-08)     

Autorius: 
„Lazdijų žvaigždės“ inf.