Darbą pradeda naujoji jaunimo reikalų koordinatorė

Laimėjusi konkursą Valstybės tarnybos departamento surengtame konkurse, rajono savivaldybėje darbą pradeda jaunimo reikalų koordinatorė Asta Grėbliūnienė. Ta proga – keletas klausimų apie pasiryžimą keisti darbo vietą ir planus koordinuojant rajono jaunimo veiklas.

Pirmiausia – apie konkursą. Ar sunku buvo laimėti, ar esate dalyvavusi panašioje atrankoje?

- Tikrai nebuvo paprasta ir lengva. Vertinimo komisijoje dalyvavo ne tik Valstybės tarnybos departamento, bet ir Jaunimo reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos atstovas, Lazdijų rajono savivaldybės administracijos direktorė Ilona Šaparauskienė. Ilgiau nei pusę valandos trukusio pokalbio metu teko atsakyti į sudėtingus klausimus, nagrinėti komisijos pateiktas situacijas. Manau, kad su užduotimis susidorojau, nes komisija pasirinko mano kandidatūrą.

Anksčiau esu dalyvavusi konkurse į viešųjų ryšių specialisto darbo vietą Lazdijų rajono savivaldybės administracijoje.

- Kur dirbote iki šiol, kodėl nusprendėte keisti darbą? Ar turite darbo su jaunimu patirties?

- Krosnos mokykloje dėsčiau lietuvių kalbą ir literatūrą. Jau keturioliktus metus dirbu su jaunimu – mokykloje teko organizuoti įvairius renginius, konkursus, išvykas, konsultacijas. Žinau, kad darbas su jaunimu bus įdomus, kūrybingas, nemonotoniškas. Mėgstu iššūkius, tad noriu išbandyti save šioje srityje.

- Nuo ko ketinate pradėti savo veiklą rajone, kokius pirmuosius darbus esate numačiusi?

- Manau, kad pirmiausiai turėčiau susipažinti su jaunimo situacija rajone, su veikiančiomis jaunimo ir su jaunimu dirbančiomis organizacijomis. Tiesą sakant, jau nemažai sužinojau – susipažinau su maždaug 15 įvairių organizacijų – sporto, pilietinių, jaunimo užimtumo. Vienos jų daugiau aktyvios, kitos – pasyvesnės. Mano tikslas – koordinuoti jų darbą, taip pat daugiau dėmesio skirti jaunimo užimtumui kaimiškose vietovėse. Ten jaunimas pasyvesnis. Norėtųsi daugiau bendrų iniciatyvų, bendrų darbų, kurie rajono jaunimą suvienytų, leistų jam pasijusti svarbia jėga.

Pas mane jau lankėsi Lietuvos moksleivių sąjungos Lazdijų rajono mokinių savivaldų informavimo centro atstovės, su kuriomis aptarėme bendrą veiklą.

Taip pat ketinu padėti formuoti Savivaldybės jaunimo reikalų tarybą, nuo kurios labai daug priklauso sėkmingas jaunimo problemų sprendimas. Ir žinoma, planuoju savo darbą. Juk geras planas – sėkmingo darbo dalis.

Lazdijų r. sav. inf.

Autorius: 
„Lazdijų žvaigždės“ inf.