Atleidžia 400 laiškininkų. Kaip pertvarka paveiks Lazdijus?

,,Traukiantis tradicinių pašto paslaugų poreikiui ir keičiantis klientų siuntimo įpročiams, Lietuvos paštas pradeda pertvarkyti laiškininkų tinklą. Dėl šios priežasties bus peržiūrėti pašto apylinkių dydžiai – tai garantuos tolygesnį darbo krūvį ir leis įvesti penkių darbo dienų savaitę visiems laiškininkams. Įgyvendinant tinklo efektyvinimo pertvarką, bendrovė atsisveikins apytiksliai su 400 laiškininkų", - teigiama Lietuvos pašto pranešime spaudai.

Kaip pertvarka vyks Lazdijų rajone, kaip atsilieps mūsų krašto laiškininkams, kiek jų bus atleista? To ,,Lazdijų žvaigždė" paklausė Lietuvos pašto Komunikacijos projektų vadovo Luko Zadaracko.

,,Dėl įgyvendinamo pokyčio laiškininkų skaičius ir laiškininkų aptarnaujamos apylinkės bus koreguojamos visoje šalyje. Apie pusė atleidžiamų laiškininkų aptarnavo Vilniaus ir Kauno pašto apylinkes, o likusi dalis – apylinkes visoje šalyje. Atsakyti, kiek pertvarka paveiks konkrečiai Lazdijų rajone dirbančių laiškininkų, šiuo metu dar negalime. Laiškininkų tinklo pokyčiai visoje Lietuvoje vyks etapais iki 2024 m. pavasario. - aiškino jis. - Atleidžiamiems kolegoms Lietuvos pašto personalo specialistai teiks profesines konsultacijas darbo paieškos klausimais. Taip pat bendrovė bendradarbiaus su Užimtumo tarnyba, kuri atleidžiamiems darbuotojams gali siūlyti laisvas darbo vietas, siūlyti persikvalifikavimo galimybes ar kitas užimtumo rėmimo priemones. Be to, 20 proc. darbo laiko atleidžiami darbuotojai galės skirti naujo darbo paieškai arba persikvalifkavimui. Atleidžiamus darbuotojus Lietuvos paštas taip pat informuoja apie laisvas darbo pozicijas bendrovės viduje."  

Šiuo metu Lazdijų rajono savivaldybėje (Lazdijuose ir Veisiejuose), pasak L. Zadaracko, dirba 12 laiškininkų.

,,Kartu norime pabrėžti, kad šis pokytis niekaip nepaveiks visoje šalyje įsikūrusių 170 Lietuvos pašto skyrių veiklos. Mūsų klientai visas pašto paslaugas juose ir toliau galės patogiai gauti, o čia dirbantys kolegos juos maloniai konsultuos.  Be to, pašto paslaugų prieinamumą visiems Lietuvos gyventojams net ir atokiausiuose rajonuose ir toliau užtikrins 550 mobiliųjų laiškininkų", - sakė Komunikacijos projektų vadovas.

Sprendimas dėl laiškininkų tinklo pertvarkos esą priimtas radus sutarimą su darbuotojų atstovais ir atsižvelgus į jų pateiktas pastabas. Atleidžiamų darbuotojų išeitinėms išmokoms iš viso bus skirta apie 800 tūkst. eurų, o bendrovės personalo specialistai jiems teiks profesines konsultacijas darbo paieškos klausimais.

„Alternatyvių siuntimo kanalų, pirmiausiai per paštomatų tinklą, populiarėjimas ir mažėjančios tradicinių pašto paslaugų apimtys – tendencija, matoma visoje Europoje. Nors vien tik per pastaruosius penkerius metus šių paslaugų poreikis Lietuvoje sumažėjo kone perpus, tačiau per šį laikotarpį ne visiems laiškininkams tenkančios darbų apimtys buvo peržiūrėtos. Tai lėmė netolygius darbų krūvius skirtingose pašto apylinkėse, dėl ko ir priėmėme sunkų sprendimą su dalimi laiškininkų atsisveikinti. Ši pertvarka yra būtina, norint išlaikyti bendrovės finansų tvarumą ir kartu padidinti veiklos efektyvumą“, – sako Rolandas Zukas, Lietuvos pašto generalinis direktorius.

Skaičiuojama, kad tradicinių pašto paslaugų (daugiausiai laiškų siuntimo ir prenumeratos pristatymo) apimtys 2023 m. pirmąjį pusmetį sumažėjo ketvirtadaliu. Laiškininkų tinklo ir pašto apylinkių pertvarka Lietuvos paštui per metus leis sutaupyti apie 4,8 mln. eurų. Svarbu pažymėti, kad nesiimdama tinklo efektyvinimo priemonių bendrovė turėtų ženkliai kelti savo teikiamų paslaugų kainas.

Siekdamas gerinti darbo sąlygas, Lietuvos paštas ir toliau planuoja laikytis, kaip teigiama pranešime, nuoseklios atlygio didinimo politikos. 2023 m. bendras bendrovės atlyginimo kėlimo fondas viršijo 4 mln. eurų. Kita reikšminga darbo sąlygų gerinimo priemone taps laiškininkams suteikiami nauji automobiliai, su kuriais siuntų išvežiojimas bus ne tik patogesnis, bet ir greitesnis. 

Lzvaigzde.lt inf.
 

Autorius: 
„Lazdijų žvaigždės“ inf.