Prezidentas ragina neignoruoti regionų žmonių: negalime įsivaizduoti, kad bendravimas yra tik proginis kalėdojimas

Prezidento Gitano Nausėdos metinė kalba.

Nebegalime toliau dirbtinai dalinti, skaldyti ir rūšiuoti Lietuvos, sako prezidentas Gitanas Nausėda, penktąjį kartą Seime skaitydamas savo metinį pranešimą. Jis pažymi – šalies regionai ir juose gyvenantys piliečiai negali būti nurašyti „kaip niekam nereikalingas balastas“, o bendravimas su gyventojais neturėtų tapti „proginiu kalėdojimu“.

„Nebegalime toliau dirbtinai dalinti, skaldyti ir rūšiuoti Lietuvos. Neturi būti Pirmos Lietuvos, Antros Lietuvos, Trečios Lietuvos. Negalime nurašyti ištisų šalies regionų ar žmonių grupių kaip niekam nereikalingo balasto. Negalime įsivaizduoti, kad bendravimas su Lietuvos žmonėmis – tai tik proginis kalėdojimas“, – antradienį Seime skaitydamas metinį pranešimą teigė G. Nausėda, referuodamas į premjerės Ingridos Šimonytės pasisakymus prezidento rinkimų kampanijos metu.

„Užtenka padalijimų. Jie naudingi tik mūsų priešininkams“, – pabrėžė jis.

G. Nausėda tikino – Lietuva turi atsispirti išcentrinėms jėgoms, jeigu nori ir toliau augti bei klestėti.

„Privalome atsispirti pagundai užsidaryti socialiniuose burbuluose ir kaltinti vieni kitus. Mes turime kalbėtis, įsiklausyti ir ieškoti bendro sutarimo. Būtent nuoširdus dialogas yra stipresnės ir saugesnės, taip pat pagarba žmogui grįstos valstybės pagrindas“, – tęsė prezidentas.

Šalies vadovo teigimu, piliečiams reikia tokios valstybės, kur gerovė yra kuriama solidariai, jos selektyviai neskirstant „keliems išrinktiesiems“.

„Tik šį tikslą pasiekę, galėsime pasitelkti visą šalies – visų jos žmonių – potencialą. Tada nereikės stebėtis, kad iš kartos į kartą perduodamas skurdas, nusivylimas ir nepasitikėjimas valstybės institucijomis. Nereikės stebėtis, kad rinkėjai balsuoja ne taip. Palaiko ne tuos. Arba visai nebalsuoja“, – pridūrė jis.

Gerovės valstybės kūrimas, pastebėjo G. Nausėda, „nėra neaiški, miglota abstrakcija“. Anot jo, svarbiausia tokioje šalyje dėti pastangas mažinti atskirtį ir rūpintis pažeidžiamiausiomis visuomenės grupėmis. Tik taip, tęsė prezidentas, valstybė stiprėja.

Atkreipė dėmesį į nacionalines problemas: iššūkius turime spręsti anksčiau, nei jie įgauna kritinį mastą

Skaitydamas metinį pranešimą, G. Nausėda negailėjo kritikos valdžios priimamiems sprendimams, susijusiems bene su visomis vidaus politikos sritimis. Prezidento teigimu, „negalima viso dėmesio telkti į gaisrų gesinimą, ignoruojant pamatines jų priežastis“.

„Nacionalinio saugumo, teisėtvarkos, socialinės politikos, sveikatos apsaugos, švietimo, transporto ir daugelio kitų sričių iššūkius turime spręsti anksčiau, nei jie įgauna kritinį mastą. Anksčiau, nei pradeda griūti tiltai. Anksčiau, nei Vilniaus gatves užplūsta traktoriai. Anksčiau, nei kyla streikuoti neapsikentę mokytojai. Anksčiau, nei darbą masiškai palieka teisėjai, prokurorai ar policijos pareigūnai. Anksčiau, nei desperatiškų veiksmų griebiasi artimųjų slaugos palaužti žmonės“, – ragino prezidentas.

ELTA primena, kad antradienį prezidentas Gitanas Nausėda Seime skaito metinį pranešimą.

Tai penktasis parlamentui ir visuomenei skirtas valstybės vadovo pranešimas. Šįsyk G. Nausėda kreipiasi į politikus jau užsitikrinęs antrąją kadenciją šalies vadovo poste.

Vadovaujantis Konstitucija, prezidentas Seime skaito metinius pranešimus, kuriuose aptaria šalies padėtį, svarbiausius Lietuvos vidaus ir užsienio politikos įvykius. Tokius pranešimus šalies vadovai tradiciškai skaito parlamento pavasario sesijos metu.

Augustė Lyberytė (ELTA)

J. Kalinsko nuotr.
* Kopijuoti, platinti, skelbti ELTA turinį be ELTA raštiško sutikimo draudžiama.

 

Autorius: 
„Lazdijų žvaigždės“ inf.