A. Mikelionis: uoliausi merės A. Miškinienės padlaižiai nuo jos nusisuko patys pirmieji

Yra toks sparnuotas posakis: Dieve, apsaugok nuo draugų, o nuo priešų aš apsisaugosiu pats. Visą laiką, kai žmogus yra turtingas, kažkuo labai įžymus ar užima aukštą postą politikoje, aplink jį sukasi daugybė žmonių, kurie jį liaupsina ir visaip kitaip perdėtai palaiko. Bet vos tik žmogus praranda turtus, savo buvusią kuo nors ypatingą padėtį visuomenėje ar netenka turėto aukšto posto, tie bičiuliai, kurie buvo šalia ir perdėtai jį liaupsino ar garbino, prapuola greičiausiai, o telieka tikri draugai, kurie būna su tavimi ne tik tada, kai tau sekasi, bet ir tuomet, kai atsiduri nelaimėje arba iš kažko tampi eiliniu žmogumi.

Kai 2019 metų pavasarį laimėjusi merų rinkimus Lazdijų rajono mere tapo A. Miškinienė, irgi galima buvo stebėti panašų reiškinį. Bet juokingiausia šioje situacijoje buvo tai, kad karščiausiais ir uoliausiais jos gerbėjais tapo tie, kurie anksčiau perdėtai ir neadekvačiai garbino ir šlovino buvusį merą A. Margelį. Didžiausios pagarbos visuomet nusipelno tie, kurie lieka su pralaimėjusiuoju ir jį palaiko sunkiausiomis gyvenimo akimirkomis. Kol kas galima tik spėlioti, burti iš kavos tirščių ar metant monetą numanyti, kas kitais metais taps Lazdijų rajono meru, bet galime tapti dar juokingesnės situacijos liudininkais: merų rinkimus laimėjus A. Margeliui, 2019 metais nusisukę nuo jo buvę karšti apsimetėliai, tapę itin uoliais ponios Ausmos gerbėjais, vėl gali sugrįžti į jo garbintojų gretas. Kaip sako mano vienas bičiulis apie tokias personas, tokie tipai besikeičiant situacijai vartosi iš visų jėgų.

Pati merė A. Miškinienė taip pat nėra pastovi savo politinėmis pažiūromis ir ištikimybe vienai partijai. 2019 metais į merų rinkimus ėjusi kaip „žaliųjų valstiečių“ atstovė, vėliau, S. Skverneliui paliepus, o pačiai panorėjus, atsidūrė demokratų „Vardan Lietuvos“ gretose. Todėl žymiai didesnės pagarbos nusipelno „žaliųjų valstiečių“ gretose likęs ir šios politinės jėgos Lazdijų skyriaus pirmininku tapęs ponas M. Tradišauskas.

Jau teliko pusė metų iki pavasarį vyksiančių Lazdijų rajono tarybos ir merų rinkimų. Kuo lieka mažiau laiko iki rinkimų, tuo labiau dabartinių merės A. Miškinienės gerbėjų gretose didėja įtampa ir nerimas. Iškyla nemenka dilema: ar toliau itin aktyviai palaikyti, garbinti ir liaupsinti ponią Ausmą, ar po truputį darytis ramesniam ir neskubant laukti į mero postą sugrįžtant A. Margelio. Sunkus tas subinlaižių ir prisitaikėlių gyvenimas, oi, sunkus.

Jeigu dabartinių merės A. Miškinienės uolių gerbėjų gretose gal dar nejaučiama milžiniška panika, tai nerimo ženklų, be abejo, yra. Juk tik kvailas gali nematyti, kad Lazdijų rajono taryboje dabartinės merės partija neturi daugumos ir dalis priimamų sprendimų jau priklauso nuo opozicijos.

Algimantas Mikelionis (,,Lazdijų žvaigždė", 2022-09-23)

Autoriaus nuotrauka: 

Komentarai

Betgi nuo pono Arūno nusisuko taip pat net rinkimams nesibaigus ir ką.

Eilinis rašymas dėl rašymo... Tik dėl sunkios subinlaižių dalios, matyt, reikėtų sutikti. Juk asmenine patirtim grįsti pastebėjimai - vertingi.

Šiame komentare rašoma apie tuos, kurie subinę laižo visoms valdžioms iš eilės vos tik joms pasikeitus. Kada žmogus turi tvirtas politines pažiūras ir jų nekeičia visą gyvenimą besikeičiant valdžioms tai jau yra tvirto stuburo turėjimas.

Puikus ir teisingas straipsnis. Nors šią tiesą visi mato ir visi žino. Žinoma, bjauru žiūrėti į tokius padlaižūnus, bet toks gyvenimas. Juk politikai dar baisiau elgiasi. Ta pati Ausma irgi tampona už virvučių. Juk ir čia, į Lazdijus ji atėjo, tikrai, ne iš meilės savo kraštui. Tą žino daugelis. Buvo duotas toks nurodymas, kad pakenkti buvusiam merui Margeliui. O Tarybos nariai, tai irgi kaip tie ciuciukai, kas duoda pilnesnį blūdelį srėbalo, tam ir vizgina uodegą. Nuomonę savo turi gal kokie trys.

Kažin kas ir kažin ką čia giria?

straipsnis teisingas tiktai zmones ,bailiai na juk reikia kazkaip siltose kedese isilaikyti normalu zmogaus gyvensenoje ,kas subines laizo o kas baliais patraukia ,investicijomis o gal ir paramomis ne isimtis