A. Mikelionis: drebėkit, žemės kirminai! Valdžia aukštai, labai aukštai!

Kai buvau mažas, per sovietines Lietuvos ar Maskvos televizijas tekdavo matyti įvairių sovietinių švenčių eisenas ar paradus. Žmonės eidavo gatve, o aukštai tribūnoje sėdėdavo įvairių rangų komunistų partijos sekretoriai ar kiti sovietinei tėvynei nusipelnę asmenys, pasidabinę medaliais kone visą krūtinę. Ypač iš visų išsiskirdavo L. Brežnevas, kurio praktiškai visą priekinę švarko dalį puošė aibė medalių. Atrodė, kad tuoj juos reikės segti ant šio komunistų partijos genseko švarko nugaros.

Dvidešimt pirmame amžiuje stebint Druskininkų kurorto šventes teko pasijusti lyg sugrįžus į vaikystę ir prisiminti sovietinius paradus. Druskininkų įvairių kolektyvų darbuotojai žygiuodavo gatve, o Druskininkų meras R. Malinauskas su svečiais ir artimiausios savo aplinkos žmonėmis stovėdavo aukštai balkone ir iš jo mojuodavo eiliniams miestelėnams. O dar žinant, kad R. Malinauskas yra vadinamas caru, tai tokie įvykiai nieko per daug nestebindavo.

Viskas viskuo, bet Lazdijų rajono valdžia pranoko net Druskininkus. Ką ten menkas balkonėlis prie Druskonio ežero, jeigu galima užsiropšti ant pačios Lazdijų rajono savivaldybės stogo! Praeitą kadenciją mylima merė Ausma tą ir padarė. Užlipusi ant Lazdijų rajono savivaldybės stogo linksmai pozavo fotografui. Iš tikrųjų atsidūrus ant savivaldybės stogo paprasti Lazdijų žmogeliai atrodo lyg mažyčiai žemės kirminai, o visos savivaldos problemos nublanksta nuo svaigaus aukščio! Bet kartą pajutus kaifą nuo svaigaus aukščio norisi pakartot. Visai neseniai Lazdijų rajono merė A. Miškinienė ant savivaldybės stogo užsitempė artimiausią savo aplinkos komandą. Visi šelmiškai demonstravo įvairius rankų gestus, šuoliukus ar gundančias šypsenas. Matyt, kad svaiginantys aukščiai Lazdijų rajono politikus veža.

Įdomu, ką ateityje ponia Ausma sugalvos naujo? Gal visų laukiamas antrasis Lazdijų rajono savivaldybės vicemeras oro balionu ar sraigtasparniu nusileis ant savivaldybės stogo, kur jį pasitiks pati merė? O gal netolimoje ateityje savivaldybės tarybos posėdžiai vyks ant to paties stogo? Juk ir įvairios komisijos galėtų čia posėdžiauti.

Algimantas Mikelionis, rašytojas (,,Lazdijų žvaigždė", 2023-05-26)

Autoriaus nuotrauka: 

Komentarai

Cia tipo straipsnis? Nesugalvoji ka rasyti, tai gal geriau nieko nerasyk.... koks zurnalistas toks ir straipsnis :D

Autorius-kirminas niekaip nesugeba prikombinuot prie tos moters, užtat iš piktumo ir rašinėja tokius nenormalius staipsnius.

Paradas. Tik anksciau vieni stovedavo. Dabar kiti stovi ir mojuoja. Ir per prievarta turi ait. Ir tada ir dabr.

Tai, kad dabar per kurorto šventę malinauskas jau ne iš balkono mojuoja, o pats eisenoj dalyvauja. Įdomu ar pats susiprato, ar kas patarė?

Reikia pripažinti, kad valdžios staipymasis ant savivaldybės stogo atrodo keistokai.

viskas galima, kas neužrausta

Kuo toliau, tuo durniau..........