A. Mikelionis: ar kitų metų pradžioje Ausma ir Benius bus skirtingose partijose?

Praeitos ir šios savaitės pagrindinė politinė naujiena Lietuvoje yra S. Skvernelio pareiškimas, kad kitų metų pradžioje jis su savo naujais ir senais bendražygiais kurs naują politinę partiją. Ir arkliui aišku, kad daugiausia nuo to nukentės žalieji valstiečiai, kuriems vadovauja R. Karbauskis. Vien dėl to, kad Saulius jau išsivedė nemažą būrelį iš valstiečių partijos. Ir kas svarbiausia, kad tas būrelis išsiskiria savo intelektu, be to, dalis žmonių ne tik jauni, bet jau patyrę. Galima net neabejoti, kad iki naujų metų S. Skvernelio komandoje jau bus ne būrelis ar būrys, o ištisa minia respublikinio ir vietinio rango politikų.
Gerai prisimename, kai po 2019 metų savivaldos ir merų rinkimų Lazdijuose valdančiąją koaliciją sudarė visiškai skirtingos politinės jėgos: valstiečiai ir konservatoriai. Visi žinome, koks šios koalicijos likimas. Gal susitikę Lazdijų valstiečiai ir konservatoriai sveikinasi, bet drįstu teigti, kad tuomet skirtingų partijų atstovų veiduose būna tikrai ne šypsenos. Greičiau jau tokios išraiškos, lyg antrą dieną skaudėtų dantį. Na, bent jau tikrai galima įsivaizduoti, ką vieni apie kitus galvoja dabartinėje rajono taryboje esantys konservatoriai ir valstiečiai.
Apsimesti, kad Lazdijų valstiečiams nėra opus ir itin aktualus klausimas apie naujos S. Skvernelio partijos kūrimą, reiškia einant pro savivaldybę nematyti akmens su pavaizduotais trimis raktais. Nors kalbinta Lazdijų rajono merė neigė, kad planuoja tapti S. Skvernelio partijos nare, bet šiuo atveju ponia Ausma buvo perdėm atsargi. Juk prisimename S. Skvernelio vizitą į Seirijus, kai prieš 2019 metų mero rinkimus ponas Saulius atvyko palaikyti A. Miškinienės. Savo ruožtu ponia Ausma buvo S. Skvernelio komandoje, kai šis pretendavo tapti Lietuvos prezidentu. Tad žinant vien šiuos faktus galime neabejoti, kad A. Miškinienė su visais ar dalimi dabartinių valstiečių paliks šią partiją ir taps naujos partijos dalimi.
Esminis šiuo atveju klausimas yra, kaip pasielgs Lazdijų žaliųjų valstiečių vadas B. Rūtelionis? Ar jis seks paskui Ausmą ir vieningai taps naujos politinės jėgos dalimi, praktiškai sunaikindamas Lazdijų valstiečių skyrių? Ar šis tvirtas vyras ryšis savo rankomis sunaikinti savo mylimą kūdikį, t. y. Lazdijų valstiečių skyrių, kuriam pats vadovauja? Nors logika ir faktai sako, kad ponas Benius užstojo T. Tomiliną, ne kartą aštriai kritikavo patį karalių Saulę Ramūną ir yra Seimo nario Z. Streikaus padėjėjas, bet nežinau, ar intuicija, ar ūmus ir nepaklusnus paties Beniaus būdas šnibžda, kad B. Rūtelionis liks savo paties kurtoje ir puoselėtoje partijoje ir neleis žlugti jos Lazdijų skyriui. Juo labiau kad yra seniai viešai kalbama, jog Benius yra nepatenkintas dabartiniu savo vaidmeniu Lazdijų valdžioje. Iš vienos pusės jis vis dar partijos pirmininkas, iš kitos pusės merė A. Miškinienė gana dažnai politinius sprendimus priima vadovaudamasi savo protu ir patirtimi, o B. Rūtelionio visai neklausia nuomonės. Benius ne kartą yra prasitaręs, kad nereikia galvoti, jog jis sutinka su viskuo, ką sako ar daro merė. Kita vertus, jeigu dabar įvyktų valstiečių partijos Lazdijų skyriaus pirmininko rinkimai, galima lažintis, kad Benius nesunkiai įveiktų Ausmą.
Tad dar vienas itin svarbus faktas, galintis iš esmės nulemti B. Rūtelionio pasilikimą žaliųjų valstiečių partijoje, yra tas, jog jis išliks Lazdijų skyriaus pirmininku. Jeigu Benius prisijungtų prie S. Skvernelio partijos, galimybių būti jos Lazdijų skyriaus pirmininku vargu ar turėtų.
Mažiausiai tikėtina, kad ateinančių metų pradžioje valstiečių partijos skyrius liks vieningas, bet to irgi negalima atmesti, nors tokia tikimybė ir nedidelė. Spėju, kad po šios publikacijos plūstelės rajono valstiečių politikų pareiškimai ir publikacijos apie tai, kad jų skyrius tvirtas kaip niekad ir apie jokius skilimus ar ėjimą paskui ką nors negali būti nė kalbos. Tik neskubėkite, ponai. Prisiminkite, ką teigėte, kai prognozavau valstiečių ir konservatorių koalicijos griūtį. Jų politikai dievagojosi ir prisiekinėjo amžiną meilę vienas kitam bent iki kadencijos pabaigos.

Algimantas Mikelionis (,,Lazdijų žvaigždė", 2021-10-22)

Autoriaus nuotrauka: 

Komentarai

Nesvaikit, nieks jau paskui beniuką niekur nebėgs. Jam perinktam būti skyriaus pirmininkui šansų nėra.

Tik už Benių.

Sapnuoji dar? Pabusk. Beniui tik pilva padejus ant peciaus bobai bliudus plauti. Dar gal Margelis leis padus palaizyti. Ar pameni kai Beniulis vicemeru buvo? Ka veike ir kaip atstovavo valstieciu partija? Pamirsai? Tai valstieciu partijos geda toks pirmininkas. O kad ausmele jam ragus istate tai gerai. Kase duobe Arturui, o dabar pats ipuole. Turi konkurente. Abu vienodo kirpimo. Tik vienas senas kita jauna. Gales viens kita spygom laidyti.

Nepamirškit kaip Margelis skyrėsi su konservatoriais. Ir ką nieko neatsitiko. Mes už Benių Ausmą paliksim Margeliui.

manau dar padarys kiaulystę Karbauskiui

Žiopliam užmonint sukurtas gudresnis planas. Į rinkimus eis abu iš atskirų partijų ir lyg susibarę, o po rinkimų sudės balsus krūvoj ir murzius toliau vadovaus iš Staidarų tvartelio.

O tai sakete, kad murziukas Veisieju sen. ukininkauja.

Turės benius ateit pas skverelį nes "avansų" anas pamiršt neleis. Visa kita yra pigi demagogija.

Pofig mums, kur eis gandrai, tegul tik greičiau išeina.

Kol buvau nebendravusi galvojau kitaip apie Poną Benių iš paskalų, bet Benius yra labai nuoširdus ir geras žmogus. Stiprybės ir sveikatos jam vairuoti Lazdijų vairą.

Oi tik nejuokinkit. Jis ir ašarą moka išspaust, bet tuo pačiu ir niekšybę iškrečia.

tegul jis tik savo" čebatus" teisingai nuvairuoja , o ne Lazdijus.Iki mero jam kaip iki menulio.Buvo jau vicemeru,pramiegojo 4 metus

Daugelis norėtų meru matyti Benių, todėl manome jisai dalyvaus merų rinkimuose. Sekmės jam.

Tai kad daugiau ir neliko užką balsuot, tik už Benių.....