Mero A. Margelio atsakas kritikams

Pastaruoju metu viešojoje erdvėje pasigirdo nuomonių, girdi, yra blogai, net nusikaltimas, kad vienas ar kitas projektas, finansuojamas Europos Sąjungos lėšomis, rajone yra įgyvendinamas. Pasak tokios nuomonės skleidėjų, įtartina, kad ligoninėje pagerės ligonių gydymo sąlygos, greitės ligų diagnostika, blogai, kad beveik kiekvienoje seniūnijoje yra renovuoti kultūros namai, bendruomenių centrai, kad vaikai per pamokas mokyklose žiemą jau nebesėdi su pirštinėmis ir paltais, kaip mes kažkada sėdėdavome. Manau, kad tokių, kuriems viskas blogai, kas daroma rajone, yra mažuma. Nes dauguma jau įsitikino, kad ir mūsų ligoninė yra labiau sutvarkyta nei pas kaimynus, ir į laisvalaikio sales dabar, kai jos suremontuotos, dažniau patys įvairiomis progomis susirenkame. Ir atlikėjus iš toliau ne gėda į tokias sales pasikviesti. Tik šiemet, po 26 nepriklausomybės metų, LR Vyriausybė savo programoje numatė kardinaliai keisti požiūrį į kultūrą, nurodydama jos deramą vietą kaip valstybės išlikimo garanto, užtikrinančio mūsų nacionalinės tapatybės saugumą ir visavertį buvimą globaliame pasaulyje. Kartu pabrėždama ir įvairių su kultūra susijusių projektų svarbą. Galime tik pasidžiaugti, jog šioje srityje mes jau daug ką esame padarę, kad kultūros projektai visuomet mums buvo prioritetas.
Ar pasakytų kas nors iš lazdijiečių, kurių ir žiemą kiekvieną vakarą būrius  galima sutikti vaikščiojančius sutvarkytu pėsčiųjų ir dviračių taku nuo stadiono Baltajo ežero link ir aplink jį, kad šio tako, naujos estrados, stadiono, parko takų Lazdijams nereikia? Girdžiu aš, o ir Jūs patys, be abejo, girdite savo svečių, buvusių rajono gyventojų nuomonę, jog Lazdijai, Veisiejai, visas rajonas per pastarąjį dešimtmetį neatpažįstamai pasikeitė. Patikėkite, biudžeto lėšomis nė dešimtosios dalies to padaryti nebūtų buvę įmanoma. Todėl visiems skeptikams ir kritikams noriu atsakingai pareikšti, jog ir toliau sieksiu, kad kuo daugiau Europos Sąjungos pinigų atkeliautų į mūsų rajoną, kad kuo daugiau įvairių projektų būtų įgyvendinta, o tai reiškia – daugiau sutvarkyta pastatų, gatvių, poilsiui įrengtų žaidimų aikštelių ir zonų. Lazdijuose Europos Sąjungos lėšomis įgyvendinamų projektų tikrai daug, tačiau yra savivaldybių, kuriose jų dar daugiau įgyvendinama. Ir dėl to esu nepatenkintas. Man ne tas pats, kur keliauja Europos Sąjungos pinigai, kodėl vienas ar kitas projektas, gera idėja buvo įgyvendinta Marijampolės ar Alytaus savivaldybėse, o ne Lazdijuose. Kaip suprantate, ne merui to reikia. Išeidamas jis nieko neišsineš. Tai liks Jums, Jūsų vaikams, anūkams ir visiems, kurie kada nors čia gyvens. Esu už tai, kad  Lazdijų rajonas būtų pats patraukliausias, patogiausias gyventi, mokytis, kurti verslą. Tikiu, kad ir Jūs taip galvojate.
Artūras Margelis, rajono savivaldybės meras.

Autoriaus nuotrauka: 

Komentarai

Viskas gerai. Blogai atkatas.

Aš norėčiau paklausti, kaip ten atsitiko su gruzinų delegacijos viešnage - kas iš tiesų apmokėjo už šį vizitą ir kaip vyksta tyrimas, kaip panaudoti pinigai.Pagal reportažą matytą L.Ryte labai jau,, smirdžiai" gaunasi.

Į BŪDĄ!

Ką reiškia europiniai pinigai Lazdijų valdžiai visi jau žino. Tik gal vieną kartą reikėtų pradėti mąstyti apie pinigų pritraukimą, susijusį su darbo vietų kūrimu, o tai greitu laiku tais gražiais dviračių takais nebus kam važinėt.

Gaila TS-LKD Lazdijų skyriaus narių, kurie ne savo noru tapo "separatistais". Atsakomybę turėtų prisiimti skyriaus pirmininkas Margelis, bet juk čia reikia drąsos. Žmogus įpratęs manipuliuoti, kurti intrigas, tyčiotis, neturi drąsos. Gaila, kad žmonės vis dar nesupranta, kad vardan savo interesų jis gali paaukoti ir aukoja ne tik bendrapartiečius, bet ir lojaliausius, jam artimus žmones.

Lojaliausi yra sočiausi. Už Margelį jie gali tik melstis.

"Nedaryk kitam to, ko pats nenorėtum, kad tau kitas darytų" - šituo principu remiasi visi žmonių santykiai. 30 proc. žmonių šito nesupranta. 25 proc. daug aiškinant galima išaiškinti. Likusiems 5 proc., kuriems aiškinimai nepadeda, reikia pademonstruoti ant jų pačių aukščiau parašytą principą tik dvigubai didesne jėga. Priešingu atveju toliau nuo jų kentės 95 proc. normalių žmonių.

Protingi žmonės neįsižeidžia, jie daro išvadas. (Anglų rašytoja Agatha Christie)