A. Matulas: meluoti turi būti gėda

Buvau nemaloniai nustebintas, kokia informacija viešojoje erdvėje pasirodė apie mano, kaip Seimo nario, vizitą Lazdijų ligoninėje. Kalbant trumpai – informacija iškreipta, pateikta tendencingai, net, sakyčiau, melagingai, nuslepiant tai, kas vyko iš tiesų susitikime su ligoninės darbuotojais.
Visų pirma nustebino tai, kad pats meras, taip uoliai vėliau komentuodamas minėtą susitikimą, pats net nedrįso užeiti. Ko bijomasi? Gal kad neišaiškėtų tikrieji kėslai ir tos intrigos, kurias, deja, pats politikas ir verda.
Gėda skaityti, kai esu puolamas, esą kažkada vos ne savo rankomis naikinau rajonines ligonines. Pone mere, atsipeikėkite! Jei turite gėdos ir bent krislą sąžinės – paaiškinkite, ar ne konservatoriai ir aš tarp jų visą laiką Seime kaunamės už tai, kad rajonuose liktų gyventojams prieinamos sveikatos paslaugos? Paimkite viešus Seimo posėdžių dokumentus, komitetų posėdžių stenogramas – perskaitykite bent, o tada kalbėkite.
Nesitikiu, kad turėsite drąsos bent atsiprašyti, tik noriu, kad Lazdijų rajono gyventojai žinotų tiesą, kaip viskas vyko minėto susitikimo metu.
Atvykau į Lazdijus ne pagal kažkieno skambutį ar užgaidas, o kaip Seimo narys gavęs oficialų prašymą su keliomis dešimtimis ligoninės darbuotojų parašų. Ten buvo ne šiaip prašymas, sakyčiau – pagalbos šauksmas. „Apginkite nuo mero savivalės ir kišimosi į įstaigos darbą, leiskite gydyti rajono žmones, o ne užsiimti gandais ir intrigomis, kolektyvo priešinimu“, – štai ko manęs šaukėsi Lazdijų ligoninės žmonės.
Pasakysiu atvirai – tai, ką pamačiau vietoje, netelpa į jokius rėmus – nei politinius, nei teisinius, nei moralinius. Į Vilnių išsivežiau daug dokumentų kopijų, mero viešų pasisakymų – neatmetu, kad čia teks kreiptis ir į teisėsaugą, nes galimai pažeidžiama įstaigos veiklos reglamentas, o toks politiko kišimasis į įstaigos veiklą yra neleistinas įstatymu ir gresia apkalta už priesaikos sulaužymą.
Atsakingai pareiškiu viena – dar tą patį vakarą, po susitikimo su Lazdijų ligoninės žmonėmis, meras Margelis skambino man į mobilųjį telefoną. Pasakojo, kad ligoninės direktorius yra alkoholikas, kad baigia pragerti ligoninę, kad į darbą priėmė savo draugą patarėją Mazurkevičių, kad savo žmonai gydytojai moka tris kartus didesnį atlyginimą nei kitiems medikams.
Aš merui jūsų ir sakau: tai ko tylite ir nieko nedarote, jei jau taip blogai ir direktorius nevaldomas, plius turi kitų bėdų ir ydų? Ar yra nustatyta, kad direktorius girtas darbe? Ar yra taikyta tarnybinės nuobaudos? Jei taip – kodėl neatleidžiate, jei turite pagrindą? Nes kitu atveju tokie mero pasakymai man, kaip viešam asmeniui, yra ne kas kita, o Lazdijų ligoninės vadovo ir viso kolektyvo šmeižtas, už kurį gali tekti atsakyti teisme pagal Baudžiamąjį kodeksą.
Liūdna ir pikta, kai žmogaus nepamatuotos, net liguistos, asmeninės ambicijos ima viršų ir kenkia įstaigai, jos kolektyvui, visam rajonui ir jo ateičiai. Mere, atsitokėkite – ne laikraščiuose pliekitės ir kovokite už ligoninę, o Sveikatos apsaugos ministerijoje ir Seime. Atvykite, laukiu, kartu ieškokime geriausio sprendimo. Aklas pyktis niekur jūsų nenuves, pone mere Margeli.

Antanas Matulas, LR Seimo Sveikatos reikalų komiteto narys

Autoriaus nuotrauka: 

Komentarai

normaliems žmonėms tai žinoma gėda, bet gi čia melavo neeilinis ponas, o jo akys dūmų nebijo

sakot meluoti gėda??? Tik ne judėtojam, kartu jie viską gali- netgi duobes medeliams Veisiejuose pavogti sugeba.

http://theprettyguineapig.com/prednisone-20-mg/ - Prednisone Without Dr Prescription <a href="http://theprettyguineapig.com/prednisone-20-mg/">Buy Prednisone Online</a> http://theprettyguineapig.com/prednisone-20-mg/

[url=http://theprettyguineapig.com/prednisone-20-mg/]23[/url] <a href="http://theprettyguineapig.com/prednisone-20-mg/">Prednisone</a> http://theprettyguineapig.com/prednisone-20-mg/

http://theprettyguineapig.com/prednisone-20-mg/ - Prednisone 20 Mg <a href="http://theprettyguineapig.com/prednisone-20-mg/">Buy Prednisone Online</a> http://theprettyguineapig.com/prednisone-20-mg/

Hi there Dear, are you actually visiting this website on a regular basis,<br> <br> if so then you will without doubt take nice know-how.<br> <br> <br> <br> <br> <br> Feel free to visit my webpage - The Rise of AI Chatbots and <br> <br> Its Impact on Customer Service - https://aiinsides.blogspot.com/2023/02/the-rise-of-ai-chatbots-and-its-impact.html

http://theprettyguineapig.com/prednisone-20-mg/ - Prednisone No Prescription <a href="http://theprettyguineapig.com/prednisone-20-mg/">Buy Prednisone</a> http://theprettyguineapig.com/prednisone-20-mg/

http://theprettyguineapig.com/prednisone-20-mg/ - Buy Prednisone <a href="http://theprettyguineapig.com/prednisone-20-mg/">Prednisone</a> http://theprettyguineapig.com/prednisone-20-mg/

Kiek žinau Mazurkevičius yra mero kadras, kodėl pila šiukšles ant Šimkonio. Vaduoja dabar Šimkonį irgi mero statytinė neturinti šiam darbui kompetencijų, tai tikie kadrai su meru priešaky ir stekena ligoninę. Pavyzdys-akušerijos skyriaus uždarymo eiga, dabar vaikų skyriaus problemos.

Kad dabar ir vaduoja mazurkevičius Šimkonį. Dar privirs košės ne tiek jums tas mazurkevičius. Bet manau imsis atitinkamos įstaigos tuo! Bent jau tikiu! O Šimkoniui linkiu sveikatos!

O, gal į sveikata palinkėti ...