A. Margelis: kalbos apie mokyklų uždarymą – gandų lygio

Teko girdėti, jog rajono bendruomenėje sklando kalbos apie kai kurių rajono mokyklų uždarymą. Štai ir šią savaitę mane pasiekė žinia iš Kapčiamiesčio E. Pliaterytės mokyklos mokinių tėvų, kurie, pasak jų, iš oficialių šaltinių yra girdėję apie planuojamą rajono švietimo tinklo pertvarką ir apie tai, jog po pertvarkos  Kapčiamiestyje liks tik pradinė mokykla.
Norėčiau nuraminti ne tik Kapčiamiesčio, bet ir kitų mažesnių mokyklų moksleivius, mokytojus bei tėvus – tikrai jokios pertvarkos neplanuojame. Tiesa, viešojoje erdvėje kartais pasigirsta švietimo ir mokslo ministrės Jurgitos Petrauskienės pamąstymai apie būtiną kardinalią šalies švietimo sistemos pertvarką, apie tai, kad reikėtų ilginti mokslo metus, trumpinti atostogas. Teko girdėti ir svarstymus apie pagrindinės  mokyklos klasės dydį, kad, bent vienoje klasėje esant mažesniam nei 9 mokinių skaičiui, mokyklą tektų uždaryti, prijungti prie šalia esančios didesnės mokyklos. Švietimo reformos, suprantama, bus vykdomos, tačiau nemanau, kad būtų užsimota prieš mokyklas, kad būtų užsiimta jų naikinimu. Manau, to nepalaimintų ir valdančioji dauguma – Valstiečių ir žaliųjų sąjunga, kuri savo rinkimų pažaduose nuolat akcentavo kaimo mokyklų ne tik kaip švietimo, bet ir kaip kaimo kultūros centro išsaugojimą.
 Šiuo metu mes rajone mokyklų tinklą esame pakankamai optimizavę: neperspektyvios mokyklos jau seniai uždarytos, o tos, kurios  liko – sutvarkytos, renovuotos, pritaikytos šiuolaikinio ugdymo procesui. Todėl noriu nuraminti ir mokytojus, ir tėvus, kurie skambina man arba ateina į savivaldybę vedami nerimo dėl ateities – dabartinės mokyklos išliks. Ne tik mūsų rajone, bet ir visoje respublikoje. Manau, kad ir kitų rajonų savivaldybių merai dėl būtinybės išlaikyti visą turimą savivaldybėje jų tinklą kovos ir pasisakys labai kategoriškai.
Artūras Margelis, rajono savivaldybės meras

Autoriaus nuotrauka: 

Komentarai

GANDAI VISUOMET TURI PAGRINDĄ,TAIP ,KAD NENUOSTABU BŪTŲ ,KAD MOKYKLĄ UŽDARYTŲ ,RAJONAS JUK SENSTA ,ŽMONĖS MIRŠTA ,O GIMSTAMUMAS ŽYMIAI MAŽESNIS UŽ MIRTINGUMĄ

http://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/g-landsbergio-sprendimo-laukiantis-a-margelis-uzmoju-nekeicia.d?id=74598548

JEI MINISTERIJA RENGIA REFORMĄ TAI RENGS VISAI LIETUVA IR LAZDIJŲ RAJONĄ TIKRAI PALIES. AIŠKŲ MOKYKLŲ NIEKS NENAIKINS TIK JOS SUSTAMBINS BET AR PO TO PATOGU BUS MUMS GYVENTI? REIKIA REIKALAUTI IŠ MŪSŲ SEIMO NARIO Z. SREIKAUS, KAD VIEŠAI IŠSAMIAI PAAIŠKINTU KAS ATSITIKS IR KOKIE VEIKSMAI BUS VYKDOMI LAZDIJŲ RAJONE . MANAU KAD PAKLAUSIMĄ REIKIA PATEIKTI RAŠTU, TADA BUS IR RAŠTIŠKAS ATSAKYMAS. REIKIA TARNAUTI RINKĖJAMS- LAZDIJŲ KRAŠTO ŽMONĖMS.

Paklausk pas margeli kuo rupinasi, nors neklausk - matosi geriau nei bet kada!:(((