M. Valutkevičius: pasijutome rajono vadovų ignoruojami

Tas prakeiktas kovidas, karas Ukrainoje bei nenumaldomai artėjanti šalies sveikatos priežiūros įstaigų reforma sukelia ir mums nemažai rūpesčių ir nerimo. Sumaištį sukelia dar ir tai, kad ne visada rajono vadovai bei valdininkai supranta mūsų mažos mažėjančio rajono šeimos medicinos klinikos darbo ypatumus ir specifiką. Kai trūksta susikalbėjimo, atsiranda ir nepasitikėjimas, todėl kartais mes pasijuntame ignoruojami.  

Tą aš pajaučiau praeitos savaitės pradžioje, kai gavau kvietimą savivaldybėje dalyvauti asmens sveikatos priežiūros įstaigų tinklo pertvarkos pasitarime. Labai norėjau dalyvauti tame pasitarime, tačiau kaip tyčia tomis dienomis sirgau kovidu. Pagalvojau, kad galėčiau būti pasitarime nuotoliniu būdu, todėl prašiau tokios galimybės su manimi bendravusios savivaldybės darbuotojos. Juk savivaldybei jokių problemų neiškiltų organizuojant ir nuotolinį posėdį, viskas vietoje – techninių priemonių, kompiuterių turi, laiko tam pasiruošti – pusantros paros.

Kur tau, pasirodo, net šiais informacinių technologijų laikais nėra paprasta tai padaryti. „Dalyvauti nuotoliu būdu arba gauti vaizdo įrašą nėra galimybių“, – atsakė man moteris, prisistačiusi merės sekretore. Pagalvojau, na, nėra tai nėra, sekretorė pasakė, ir šventa.

Aprašęs šią istoriją feisbuke dar savivaldybei pasiūliau kokią planšetę nupirkti, kad galimybių daugiau  turėtų. Taigi, praradęs šansą dalyvauti tame posėdyje, tapau šiek tiek piktas, nes neišgirdau, kas kalbėta apie sveikatos reformą, kuri tiesiogiai palies ir mūsų kliniką. Na, tiek to, bus dar tų galimybių...

Tačiau jau kitą dieną mūsų įstaiga iš merės Ausmos Miškinienės gauna raštą, kad rajono savivaldybė iki balandžio 8 dienos Sveikatos apsaugos ministerijai turi pateikti informaciją apie savivaldybėje planuojamus pokyčius asmens sveikatos priežiūros įstaigų tinklo pertvarkos kontekste ir prioriteto tvarka nurodyti tiems pokyčiams reikalingas investicijas.

„Teikiant minėtą informaciją turite galimybę išsakyti ir jūsų įstaigos lūkesčius bei įvardinti pačias būtiniausias investicijas, kurios yra reikalingos jūsų įstaigoje teikiamų sveikatos priežiūros paslaugų kokybės gerinimui arba jų plėtrai“, – rašoma šiame rašte. Merė kvietė mus bendradarbiauti ir iki balandžio 7 dienos 15 valandos raštu informuoti apie ketinimus dalyvauti asmens sveikatos priežiūros įstaigų tinklo pertvarkoje ir įvardinti, kokios investicijos mums reikalingos. O pabaigoje dar pažymėjo, jog jeigu iki nurodytos datos mūsų atsakymo nesulauks, tai siunčiamame rašte Sveikatos apsaugos ministerijai mūsų įstaigos neminės.

Tuo tarpu paskutinis kontaktas su savivaldybe dėl šios reformos buvo praeitų metų gale – kažkokios lentelės, kokių ir kiek pageidautumėme investicijų savo veiklai tobulinti, užpildymas. Kita vertus, merė šį raštą mums atsiuntė likus tik parai laiko iki tol, kol savivaldybė privalo atsakyti Sveikatos apsaugos ministerijai dėl šios reformos ir investicijų poreikio. Toks skubotumas mane glumina: kur pagaliau buvo valdininkai iki tol, kodėl paskutinę parą? Mes irgi neturime žmogiškų resursų tokiems skubiems darbams atlikti.  

Atsakydamas į merės raštą taip pat raštu pažymėjau, kad UAB „Gilona“ neatsisako galimybės dalyvauti asmens sveikatos priežiūros įstaigų tinklo pertvarkoje. Taip pat atsakyme pažymėjau, kad neturime galimybės per tokį trumpą laiką (vieną parą) įvardinti, kokios investicijos būtiniausios, nes neturime jokios informacijos apie planuojamą Lazdijų rajono savivaldybės tinklo pertvarką, taip pat negalime per tokį trumpą laiką įvertinti būtiniausių investicijų finansinių poreikių – juk reikia surinkti informaciją iš galimų rangovų ir tiekėjų. Dėl šių priežasčių prašėme suteikti proporcingą laiką pateikti duomenims ir susipažinti su Lazdijų rajono savivaldybės rengiamo projekto gairėmis. Kol kas jokio atsakymo negavome, nors praėjo net 10 parų!

Yra tokia lietuvių liaudies patarlė: skubėk lėtai ir būsi pirmas. Tai ir palinkėčiau skubėti lėtai.

Marius Valutkevičius, UAB „Gilona“  (,,Lazdijų žvaigždė", 2022-04-15)

Autoriaus nuotrauka: 

Komentarai

Gal reformas reikėtų pradėti nuo ambulatorijų kuriose kai kurie žmones išėję į pensijas prieš daug metų o vis dar us gydo. Pakeiskit jaunais arba išvis uždarykite.

Mariau, šaunuolis. Patinka man drąsūs žmonės, o ne bailiai.

Kam kaimuose reikalingos tos ambulatorijos su felčeriais pensininkais? Gi kai kurie net lašelinės jau nepastato, reikia vykti į Lazdijus. Stebina kodėl taip niekas nesirūpina kaimo žmogum, kam priklauso šitie med. Punktai? Va čia tai švaistomos lėšos ir jokios naudos...

Pas mus prieš rinkimus labai pradeda dirbti pensininkės, agitacija .uždaryt.

Tai gal Veisieju pspc vyriausioji…..

Hastaneler, Ambulans, Doktor muayeneleri yine ücretsizken reçeteler,<br> <br> Her ne kadar devlet her yıl NHS' ye daha fazla bütçe <br> <br> ayırmaya çalışsa da nüfusla.<br> <br> <br> <br> Also visit my web-site: <a href="http://gromanbouw.nl/cl/y69sej4jkp">Azoospermia clomid success stories</a>

best pharmacy affiliate programs<br> <br> beginner affiliate marketing tips and tricks<br> <br> tips for making money with a health blog<br> <br> PharmEmpire registration tips<br> <br> <br> <br> Feel free to surf to my web-site; <a href="https://demo.paganprideofeasttn.org/community/profile/gladispankhurst/">legitimate work from home jobs</a>

Online drugstore for Glipizide without prescription illegal pharmacy for diabetes medication<br> <br> Prandin for cheap, delivered by mail underground medicine market<br> <br> <br> <br> Feel free to visit my site :: <a href="http://www.bjmetal.co.kr/bbs/board.php?bo_table=free&wr_id=9092">Diabetes medication delivery to my home</a>