A. Klėjus: nors negalima sakyti, kad viskas veltui...

Šiais metais ne kartą esu rašęs savo nuomonę spaudoje, todėl ir metus norisi užbaigti trumpa apžvalga bei palinkėjimais.
Didžioji dalis mano nuomonių buvo išreikšta kritiškai dėl vykstančių procesų mūsų rajone. Tačiau išsakytos mintys buvo pagrįstos mūsų krašto žmonių nuogąstavimais ar pastebėjimais. Vieni skaitytojai teigiamai vertino išsakytas mintis, tačiau buvo ir tokių, kurie atkirsdavo, kad kritikuoti lengviausia. Deja, noriu nesutikti, nes tai buvo daroma atsakingai, pateikiant kritikuojamos situacijos sprendimo būdus.
Kita kritikos priežastis – vienintelė galimybė išreikšti savo ir gyventojų poziciją valdantiesiems priimant sprendimus. Protingi politikai atsižvelgia į kritiką, nes tai yra neatsiejama demokratinio proceso dalis. Kad ir skaudžius kritikos faktus panaudoja savo darbų tęstinumui, keisdami požiūrį į iškeltų problemų sprendimą. Kiti stengiasi visa tai paversti didžiausiu susipriešinimu, bandydami parodyti save neklystančiais, žinančiais teisingą kelią. Bet kaip tuomet su ta liaudies išmintimi – „klysti yra žmogiška“ arba „neklysta tik tie, kurie nieko nedaro“? Negalima sakyti, kad visa tai nuėjo veltui. Buvo keletas momentų, kada mūsų vadovai sureagavo į kritiką, pakeitė savo požiūrį.
Praeitą savaitę paskambino vienas pažįstamas ir paklausė: „Klausyk, Audriau, turiu diskusiją apie šių metų Lazdijų rajone nuveiktus gerus darbus, gal gali padėti, nes sunku?“ Puolėme mąstyti, atrodo, metai – ne toks ir trumpas laikotarpis. Tačiau per metus respublikoje esame linksniuojami tarp paskutinių beveik visose veiklos sferose. Sukeltos įtampos ir iki šiol slogioje administracinėje atmosferoje esanti Lazdijų ligoninė, prasta geriamojo vandens kokybė rajone, uždaryta sporto centro salė ir taip toliau, dar būtų galima vardinti ir vardinti.
Tačiau atradome tik keletą gerų veiklų. Galime pasidžiaugti naujai rekonstruota Seinų gatve, Dzūkų mikrorajono šaligatvių atnaujinimu, automobilių stovėjimo aikštelių dangų atnaujinimu Lazdijų mieste, bažnyčių remontais. Ir begale dovanų, kurios kiekiu, manau, viršijo ne vienus metus. Na, bet tai nenuostabu, juk vos už poros mėnesių rinkimai. Vis dėlto manau, kad mokesčių mokėtojų, mūsų visų, lėšas reikėtų panaudoti kitoms veikloms, nukreiptoms mūsų krašto žmonių gerovei.
Neseniai praėjo advento laikotarpis, kurio metu ne vienas turėjome galimybę prieššventiniame šurmulyje stabtelėti, susimąstyti apie prabėgusius metus, kiek subrendome nuėję dalį savo gyvenimo atkarpos, apie tai, kiek keisimės ir ką keisime ateinančiais metais. Sulaukėme gražios Kristaus gimimo šventės, kurios išvakarėse sužadinome savo jausmus, švelnumą, meilę, tikėjimą ir viltį. Džiugų šv. Kalėdų rytą dovanojome dovanas, kurios buvo tikra, nesuvaidinta meilės, draugystės, pagarbos išraiška, padėka už bendrystės jausmus ir buvimą kartu.
Jau netrukus pasitiksime Naujuosius metus, kurie pareikalaus iš mūsų daugiau atsakomybės priimant sprendimus net trejuose rinkimuose. Atsakomybės ir pasirinkimo, kas turės tęstinumą ateinančius ketverius metus. Ar pavyks mums atsispirti, pradėti siekti geresnių įvertinimų, susigrąžinti pasitikėjimą vieni kitais, susitelkimą bendram darbui dėl mūsų visų gerovės?
Noriu palinkėti ir padrąsinti mus visus, kad į ateinančius metus mes tvirtai žengtume su ką tik praėjusių švenčių sužadintais jausmais bei viltimi ir tikėjimu permainomis. Kad ateinančiais metais vis dažniau stabtelėtume akimirką, apsižvalgytume, pasitikrintume savo jausmus, ar teisingu keliu pasukome ir einame, ar laimingi yra šalia mūsų esantys žmonės. Gerų ir prasmingų ateinančių Naujųjų metų mums visiems!

Audrius Klėjus

 

Autoriaus nuotrauka: 

Komentarai

Ačiū už įžvalgas. Jūs suteikėt vilties kad gali kažkas keistis. Kad ne menkos Margelio dovanėlės už mūsų visų pinigus teikia laimę rajono žmonėms. Sėkmės rimkimuose, Audriau.

pritariu. Laikas permainoms.

Pats laikas GERIEMS ir TIKRIEMS pokyčiams, Lazdijų miestas merdėja, kaip ir čia gyvenantys žmonės. Atsibuskime. Sėkmės, Audriau

Budamas administracijos direktoriu ka tu gero padarei nauju darbo vietu sukurei ?

O nieko jis gero nenuveike, sedejo kabinete uzsidares rankoje piestukas ir drebejo, kad kas nors ko nepaklaustu, nes nieko konkreciai nesugebedavo tiksliai atsakyti.

Komentuodamas čia ir feisbuke jau bent lietuviškas raides įsijungtum...

Visi tai ir pamatė. O ką kalbėti ar tinkamas būti meru...

Aš irgi norėčiau padiskutuoti: ką ponas Audrius nuveikė būdamas administracijos direktorius? Turbūt dar ilgiau reikėtų galvoti!

Sėkmės, Audriau. Mes tavimi tikim! O tie, kur sulindę iki ausų, net pieštuko nesugeba nulaikyti. Sėkmės.

Tų, kai kurių iki ausų sulindusių tik namai dygsta..., o tai sugeba... ne dovanai pletkus neša... Gal pasidomės tarnybos greit...

Labai sutinku butina patikrinti Veisieju poliklinikos patalpu ,,privatizavima,, ir kas jose gyvena ar tik ne garsiosios tarybos nares sunus, gal veisiejiskiai pasakys .

Sėkmės Audriau, Tave palaiko didelė dalis rajono gyventojų. Komentatoriams reiktų užduot klausimą, ar prie Margelio kas nors galėjo ir gali parodyti iniciatyvą? Jeigu pasirodo protingesnis tuojau Margelis atsikrato. Kiek ir kokių darbų nuveikė liberalų kandidatas Morkūnas, Mikelionis kurie sėdi jau keliolika metų valdžioje? Kiek gali tęstis Margelio melas šmeižtas ir gyventojų klaidininmas?

margelis save jau taip įsivaizduoja razumnu, kad jo judėtojai jau manau drebėtojais tampa vargšai

Ne kažką Klėjus padarė administracijos direktoriumi būdamas - penkminutes darbe įgyvendino, kurios tęsėsi nuo ryto iki pietų. Buvo bereikalingas laiko švaistymas, nes nelabai ką Audrius turėjo pasakyti per tas penkminutes.

o kokios penkiaminutės pas margį vyksta? o gi pletkų surinkimas?

Audriau, palaikau tave. Ir balsuosiu.

balsuosime ir palaikysime, uz Audriu!

Audriuk, negi galvoji, kad nuo skambių frazių tampi protingesnis? lėkei per visas partijas, kurios neįtraukdavo tavęs į pirmus penketukus. Skundei visų partijų visus pirmininkus, išėdei Jasinską ir vaidini erelį? Tik ne tavo nosiai permainas daryti, nes supratimo neturi jokio.

kiek baimės ir pagiežos dėl permainų.

Laikykis, Audriau. Dar ne tiek melo ir purvo pils.

Susipažinau su Jūsų kaip kandidato į merus programa. Gaila, tačiau kaip ir buvo galima tikėtis ten neradau nieko konkretaus. Vien tik "sieksime", "užtikrinsime" ir pan. Tai yra eilinės priešrinkiminės frazės be jokių aiškių veiksmų! Tą parašyti (pasakyti) gali KIEKVIENAS! Bet jie į merus juk neina?!

O man ten viskas aišku. O Jūs skaitykit dar kartą. Mano balsas už Audrių.

Turbūt margelis ir už komentarų rašymą priedus prie algos moka...?

Man tai programa, konkreti ir aiški, be jokių utopijų. Reikia paskaityti kitų kur tikrai priešrinkiminiai šūkiai - “Lazdijų rajonas turizmo lopšys”. Darbo reikia, verslus plėsti o ne turizmą supti lopšyje. Sėkmės tau Audriau. Kol dar Margelis neištratino viso biudžeto.

Audrius pateko į tą patį šūdą, kuriame iškerojo Artūras. Gal jo sumanymai ir geri, bet ar bus kam padėti. Ar išdrįs nors vienas pasakyti, kad daro negerai, o gal giedos ditarambus kaip Artūrui.

Jau yra išdrįsusių carui rėžti tiesą į akis. Ir bus dar jų daugiau...

mes už ARTŪRĄ

Lazdijams labiausiai trūksta geros valdžios – teisingų, sąžiningų, nekorumpuotų politikų, kurie būtų geri vadovai. Ar toks Artūras.

kas nedirba tas neklysta bet kol kas kaip Artūro geresnio nėra

Bet bus ir tikrai bus!

tokio "kaip artūro" jau gana nes tik skaldo ir priešina rajoną, o rajono vadovas turi būti visiems vienodai dėmesingas ir sąžiningas. Todėl permainos rajone BŪTINOS.

kodel skaldo rajona meras, o penktadieni Seirijuose kaip vienijo

Valdžia nieko negadina. Gadina baimė… baimė prarasti valdžią. John Steinbeck

Labai lengva eiti į priekį: nereikia galvoti, nes eini su minia: su televizija, su technologija, kompiuteriais, Amerika… Eini į priekį, ne su galva, bet tik kad kiti jau eina į priekį. Aklai, kaip visos avys eina, taip ir aš einu… J. Mekas „Laiškai iš niekur“

Asfaltas, aišku gerai, bet nx jis reikalingas, jei žmonių nebelieka. Viso ko pagrindas yra žmonės, o kad jie liktų rajone, reikia padorių darbo vietų, todėl investicijų pritraukimas ir visokeriopa parama smulkiam verslui turi būti bet kurio rajono valdžios prioritetas Nr. 1. O kai žmonės turės kur dirbti ir gaus padorų atlyginimą, tada jau ir trinkeles galima dėlioti. Žodžiu, eini teisingu keliu, Audriau, svarbiausia po rinkimų, nenugrybauk per daug :)

Galvojau kazkas pasikeis, bet perzvelgiau kandidatu sarasa ir vel kazko geriau nei Margelis nematau... Jau uz ka ka, bet uz Kleju balsuoti nei su sautuvu manes nenuvarys...

jau už ką ką, bet už margelį aš ir be šautuvo nebalsuosiu jau gana to diktato ir rajono žmonių skaldymo. Aš už pokyčius.

Tik kvailiai ir numirėliai niekada nekeičia savo nuomonės. Dž. R. Lovelis

Balsuosim! Kietas sarašas! Šaunuoliai!

Audriau, ar matei tu caro sąrašą? Gali būti ramus, nes toli jie nepaeis.

Kandidatai tikrai prasti, naudos iš jų, deja, bet nebus, šansų pralenkti Margelį jiems taip pat beveik nėra. Taigi, žmonės kalba, kad balsuos už gražėjančius Lazdijus, už nuveiktus darbus. Už Margelį.

Deja, bet žmonės kalba ką kitą. Kad už bent kurį tik ne už Margelį.

kiekvienas zmogus yra Dievo kūrinys,nei vienas mes neesame prastesnis ar geresnis vienas už kitą,šansų pralenkti visada yra,nes viskas Dievo valioje ,šiandien gali būti viskuo , o rytoj tavęs niekas jau neprisimins,o puikybė didelė nuodėmė

ar jie prasti dėl to ,kad nedirba pas poną ar prasti savo išvaizda

jau gana... už, bet kurį tik ne už margelį... gana