A. Klėjus: kur pradingo politinė atsakomybė?

Praeitą savaitę vyko Antikorupcijos komisijos posėdis, kuriame jau ne pirmą kartą buvo svarstytas klausimas dėl savivaldybės administracijos veiksmų, susijusių su saulės elektrinės statyba Buktos kaime, Lazdijų seniūnijoje. Statytojas – UAB „Egrupė“. Kaip žinome, Valstybinė teritorijų planavimo inspekcija prie Aplinkos ministerijos kreipėsi į teismą dėl neteisėto administracijos direktoriaus 2019-11-29 priimto įsakymo „Dėl pagrindinės žemės naudojimo paskirties keitimo“ į kitą naudojimo būdą – į susisiekimo ir inžinerinių komunikacijų aptarnavimo teritorijos; dėl 2020-03-24 išduoto leidimo statyti naują statinį – 1599,29 kW saulės šviesos energijos elektrinę Buktos k., Lazdijų sen.; dėl neteisėtos statybos padarinių pašalinimo nugriaunant statinius.
Šių metų gegužės mėnesį po teisminių ginčų buvo pasirašyta taikos sutartis tarp Lazdijų rajono savivaldybės bei Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos prie Aplinkos ministerijos. Taikos sutartyje numatyta panaikinti administracijos direktoriaus įsakymą dėl žemės paskirties keitimo, panaikinti statybos leidimo galiojimą, įpareigoti UAB „Egrupė“ parengti teritorijų planavimo dokumentų sprendinius ir teisės aktų reikalavimus atitinkančią saulės elektrinės projektinę dokumentaciją.
Teisinėms konsultacijoms bei atstovavimui teisme Lazdijų rajono savivaldybė pasisamdė vienus iš stipriausių advokatų kontorų „Ellex Valiūnas ir partneriai“, kuriems už paslaugas buvo sumokėta per trisdešimt tūkstančių eurų. Antikorupcijos komisijos posėdžio metu, svarstant šį klausimą, antikorupcijos komisijos pirmininko pavaduotoja Vilma Danauskienė piktinosi, kad savivaldybė išleido tiek pinigų tam, kad pralaimėtų teisme, ir kėlė klausimą, kodėl nėra pasitelkiama savivaldybėje esančio Teisės, personalo ir civilinės metrikacijos skyriaus pajėgumais. Kiti posėdyje dalyvavę politikai kėlė klausimą dėl savivaldybės vadovų atsakomybės. Išmesti trisdešimt tūkstančių eurų už neteisėtus sprendimus, siekiant įtikti ar galimai norint kitokios naudos verslininkams, tai jau yra didelis ne tik politiniu, bet ir antikorupcijos požiūriu klausimas.
Taikos sutartis – vienas iš geriausių baigties rezultatų, priešingu atveju būtų kilusi grėsmė ir papildomomis, gal net ir šimtatūkstantinėmis išlaidomis kompensuoti verslui statinio nugriovimą, patirti kitų nuostolių, dėl kurių, net neabejoju, verslininkai būtų kreipęsi į teismą. Būtų nukentėjęs ir viešasis interesas, nes dalis gyventojų buvo jau pasirašę elektros energijos pirkimo sutartis ir jiems buvo atsiradusi grėsmė patirti finansinių nuostolių.
Apmaudu, kad kiekvienu atveju, kilus skandalams, bandoma surasti „iešmininką“, kažką iš žemesnės grandies, ir visą problemą permesti ant jo. Šiuo atveju irgi yra ne kitaip – nubaustas vienas Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus specialistas, architektas atleistas iš pareigų. Atsakomybės išvengė tie, kurie patys dalyvavo šiame procese – pasirašinėjo įsakymus, kontroliavo administracijos darbą. Juk pačią pradžią davė, leidimą dėl žemės paskirties keitimo pasirašė administracijos direktorė ir tikrai ne be merės žinios, nes statytojų savininkai ir vadovai buvo dažnas svečias savivaldybėje.
 Antikorupcijos komisijos nariai nusprendė, kad „Teisinių paslaugų pirkimai iš „Ellex Valiūnas ir partneriai“ nebuvo tikslingi, Lazdijų rajono savivaldybės administracijoje nebuvo užtikrinta tinkama kontrolė, vertinant ir priimant sprendimus išduoti leidimus statyboms“. Šiais metais Lazdijų rajono politikai aukštai kilstelėjo politinės atsakomybės kartelę, tik ar visi tos atsakomybės laikosi. Ar rajono vadovo sukurta „tiesa“ ir „teisybė“ atsiprašinėjant nacionaliniu mastu už neva politikų padarytas klaidas nėra tik priešrinkiminis triukas? Kadencijos pradžioje buvo aiškiai ir pabrėžtinai akcentuojamas politinės atsakomybės klausimas, įstatymo laikymasis.
Nesu prieš žaliąją energetiką, palaikau naują inovatyvų energetinės nepriklausomybės siekį, tačiau viskas turi atitikti teisės aktuose numatytus reikalavimus. Negali būti švaistomi mokesčių mokėtojų pinigai, dangstant ar taisant neteisėtus sprendimus.

Audrius Klėjus, Lazdijų rajono tarybos narys

Autoriaus nuotrauka: 

Komentarai

Audriau taip išeina kad ir jūs dirbdamas nieko nepadarėt dėl žmonių, jeigu dar viskas tesisi nuo jūs darbo pradžios.

O kaip Audrius galėjo padaryti, jei merė visur jo neprileido. Dabar nors turi teisę išsakyti viešai savo nuomonę ir pateikti tikrus faktus. Sėkmės Audriau.

Taip išeina, kad valstiečiams viskas galima. O žurnalistė kur dingo?

Taip išeina, kad valstiečiams viskas galima. O žurnalistė kur dingo?

Kaip Audrius nieko nepadarė.O Airidas.

Vistiek ponas Audriau mes jūs į merus nerinksim, prisikentėjo ir nuo jūs kai kurie žmones.

Na jau Malvinos irgi nerinksim kiek beniulis bemeluotų!!!! Taip dalino dovanas, taip gyrė, taip " iškišti" kaip už gerą norejo ir " iškišo", o dabar kaip patį pasiuntė ant triejų raidžių tai pas Artūrą nulėķė ir ten į apykaklę verkia, kad visi žinojom iš kokio "molio ši birbynė", iš kokio klano ir iš kokių namų. O nuo Malvinos dar ir dabar tebekenčia žmones. Kai žmogus pats veidmainis ir nelaimingas, tai tik tokį pozityvą ir tesugeba skleisti.

Ot ir rinksim poną Audrių.

Labai daug žadėjo permainų, labai daug žadėjo pokyčių, labai buvo daug euforijos. Ir galų gale bus rinkėjų nusivylimas.

Labai laukiam aktyvesnės opozicijos ir daugiau informacijos nepriklausomoje spaudoje.

Pats tamsta Klėjau esate be politinės atsakomybės,jeigu priimat i savo gretas tokius kaip Auridas.Iš piryn pabėgo,kaip Ausma išrinko,bet deja gardriukai nepriėmė...o Jums tiko ..labai,kad net i postą sugrįžt padėjot,labai jau ,,kilnus poelgis!!!iš tamstos

Prie ko čia Auridas, ponia daktare. Straipsnis ne apie tai. Bet pavydas širdį graužia. Taupykite savo širdelę, ar verta dėl to ją apkrauti. O Audrių mes jau gerbiame ir gerbsim.

stengesi gi vienas zmogus is jusu bambuko lazda durnuma ismust,bet neisejo.Gal pensija jus pakeis,bet kazin

Naivu būtų tikėtis iš merės ir jos valstiečių atsakomybės. O tai rimti dalykai ir mūsų pinigai.

Kad merė rūpintūsi tiek rajono tvarka kiek laksto ir fotkinasi blizgėtų rajonas ir nebūtų aferų

Manau ji nesifotkina,bet ją gaudo ir fotkina nes graži moteris su nuostabia šypsena.

Būtų graži su nuostabia šypsena vyrai nebėgtų

Kai fotkinasi darbui nelieka laiko ;)

sveikinu kai kuriuos komentatorius, už suvokimą, kad esančios valdžios rankose yra visų mūsų pinigai, jie sprendžia kiek už ką mokėti :) jie sprendžia daug ar mažai.

Palyginkim p. Audriaus kaukės nedėvėjimą, sportą ir valdančiųjų darbelius...

tik žurnalistė moka palyginti!

Viskas aišku kaip ten buvo. Vienintelis iš politiku kuris nors ir žinodamas, kad nepažeidė įstatymo apie kurį žurnalistė su mere taip triūbijo visai Lietuvai, priėmė sprendimą atiduoti savo galimybę toliau eiti pareigas į tarybos narių rankas. Valstiečiai su Judėtojais ir nusprendė. Vieni iš keršto, kiti dėl konkurencijos. Žinoma paskui dar palydėjo pora kibirų purvo per spaudą. Audriau niekas neprisiims jokios politinės atsakomybės.

Rinkėjai vertins.

Audriau pasidomėk ar buvo paskelbtas konkursas Kučiūnų bibliotekos vedėjos vietai užimti? Kodėl biblioteka neskelbia Konkursų? Ir dar prašome peržiūrėti kai kurių bibliotekų darbo krūvius. AUDRIAU lauksim atsakymo.

O kada bus rudenėlio šventė Lazdzijuose?

Merė gal užsiėmusi kitais reikalais... su kuo eit toliau...

Gerb. Audriaus ir konservatorių traukinys jau nuvaziavo. Rinkimus laimės oponentai

Anonimas žinovas:) rinkėjai sprendžia ir vertina atliktus darbus, o jei jų nesimato dėl ko tada rinkti?