J. Stankevičius: pasižymės dar vienu mokesčio didinimu

Panašu, kad Lazdijų rajono valdančioji dauguma šioje kadencijoje pasižymės mokesčių didinimais gyventojams, kadangi artėjančiame tarybos posėdyje planuojama Lazdijų rajono teritorijoje nekilnojamojo turto turintiems gyventojams ir įmonėms ženkliai padidinti vietinės rinkliavos mokestį už atliekas, pvz., už 64 kv. m butą gyventojai vietoje 3,49 Eur per mėnesį mokės 6,20 Eur, t. y. padidėjimas – daugiau kaip 70 procentų.

Primenu, kad ir žemės mokestis žemės savininkams padidėjo ženkliai, net iki trijų kartų.

Jau du tarybos posėdžius nepavyksta įtraukti į posėdžio darbotvarkę opozicijos parengto svarbaus žemės mokesčio klausimo. Opozicija paskutinio vykusio tarybos posėdžio pradžioje paprašė šį sprendimo projektą įtraukti į posėdžio darbotvarkę. Šiuo klausimu vyko balsavimas. Už pasisakė visi aštuoni opozicijos atstovai, o prieš – 11 valdančiosios daugumos atstovų. Kodėl valdantieji demokratai nenorėjo operatyviai pagelbėti savo krašto žmonėms ir sumažinti jų finansinę naštą, man tai sunkiai suvokiama.

Iškart po šio tarybos posėdžio mes parengėme raštą, kuriame pareikalavome šį svarbų klausimą įtraukti į vasario mėnesio tarybos posėdžio darbotvarkę. Nenuleisime rankų, atkakliai sieksime, kad šis klausimas būtų įtrauktas. Kiek dar vilkins rajono valdantieji šį klausimą? Kokių dar vilkinimo būdų suras?

Valdantieji su mere priešakyje bando visokiais būdais užgožti šią opozicijos iniciatyvą, nenori pripažinti klaidos.

Merė kalba, kad tarsis su ūkininkais dėl žemės mokesčio, kad reikia neskubėti, galima iki liepos 1 d. priimti sprendimą dėl žemės mokesčio. Šis raminimas atrodo neįtikinamai, nes į šių metų biudžetą  jau yra įskaičiuotas padidinto žemės mokesčio surinkimas ir joks mažinimas biudžete neatsispindi, planuojami surinkti pinigai jau paskirstyti.

Vasario 15 d. posėdyje biudžetas bus teikiamas balsuoti ir valdančiųjų balsais jis, tikėtina, bus patvirtintas. Tačiau liepos mėnesį bus ne laikas mažinti mokestį šiems metams, nes dalis pinigų jau bus išleista.

Žemės mokesčio klausimas privalo būti svarstomas kartu su biudžetu, ir taškas.

Jonas Stankevičius, Lazdijų rajono tarybos narys (,,Lazdijų žvaigždė", 2024-02-09)

Autoriaus nuotrauka: 

Komentarai

Jonas būsimas rajono meras. Aš už.

Jono mama cia raso?

Galimai. Galimai net jis pats. :)

Politikavimas - kitaip nepavadinsi. Matosi, kad nėra įsigilinęs į biudžeto projektą, į opozicijos siiūlomą projektą dėl žemės mokesčio tarifo ir lengvatų. Ir nereikia Jonui baimintis dėl biudžeto lėšų, jos tikrai bus kaip ir visada tinkamai prižiūrimos, administruojamos. Opozicijos ruoštas žemės mokesčio bei lengvatų sprendimo projektas yra paruoštas be jokios analizės, atmestinai arba iš (ne)kompetencijos. Opozicijos priedermė - lipti ant "bačkos" ir šaukti "tvartas dega". Iki mero pozicijos Jonui dar reikia gerokai bręsti ir Artūras kol kas savo pozicijų nesiruošia niekam užleisti (laikas būtų jau pagalvoti).

Ką išsirinkom tai ir turim, bet nieko žmonių atmintis ilga Jonai laikykis

Tik už Joną , į merus Artūras padarė klaidą kad neužleidžia Jonui vietos i merus.

Artūras niekam neužleis. Apsispręskit - už Joną ar už Salatką?

Tik už Joną.

Šitas kontrabandininkas ir vos sakinį surezgantis per posėdį netikėlis - būsimas meras? Dieve apsaugok

jai melagis tai reiskia aferistas

Jūs čia ponas vitai apie save?

Ukininkai tegul susimoka kaip visi, perteke nuolaidom

taikliai parašytas tekstas