J. Kurauskienė: pagalbos durys yra, reikia tik noro jas atidaryti

Jei netekote artimo žmogaus, su kuriuo jus siejo stiprus emocinis ryšys, žinote, kaip sunku būna ir kokios juodos mintys užplūsta, kai baigiasi laidotuvės, išsiskirsto giminės ir draugai, o tu lieki vienas su savo skausmu ir nežinia, kaip gyventi toliau. Ne visi nusiraminimą randa bendraudami su kaimynais ar bažnyčioje, maldoje. Savivaldybės tarybos Šeimos komisijoje dažnai kalbamės apie tokias labai jautrias ir iš šalies tarsi nematomas problemas, kurios gali tapti ne tik asmenine krize, bet ir tragedija. Kaip padėti žmonėms, ypač tiems, kurie gyvena vieni, pajausti, kad jie yra ne vieniši, kad pagalba yra, tik reikia žinoti, kur jos ieškoti.  

Džiaugiuosi, kad psichologinės pagalbos skaudžios netekties atvejais rajono gyventojai jau gali kreiptis konkrečiu adresu – į savivaldybės Socialinių paslaugų centrą, kuris turi sutartis su profesionaliais psichologais. Štai kovo 18 dieną Socialinių paslaugų centro interneto svetainėje bei feisbuko paskyroje buvo paskelbta anketa, kurią galima užpildyti internetu ir taip užsiregistruoti į individualias psichologo konsultacijas asmenims, kurie išgyvena netektį. Per tokį trumpą laiką jau yra užsiregistravę du mūsų rajono gyventojai, kuriems tokia pagalba reikalinga.

Šiomis dienomis ten pat yra paskelbtos ir kitos anketos – dėl individualių psichologo konsultacijų asmenims, patiriantiems smurtą artimoje aplinkoje. Ne tik fizinį, bet ir psichologinį. Taip pat tiems, kurie jaučia, kad turi pagerinti savo psichoemocinę savijautą.

Žinodami, kad rajone yra daug socialinę atskirtį patiriančių asmenų, galime suprasti, kaip tokios psichologų paslaugos rajono gyventojams reikalingos. Ir kad jos gali padėti ne tik nusiraminti, bet ir atsitiesti, pažvelgti į save naujai, išmokti pastebėti savo galimybes ir gal net pradėti gyvenimą iš naujo.  

Labai tikiu, kad mano žodis pasieks tuos, kuriems tokios pagalbos reikia ir jie nežino, kad gali gauti ją Lazdijuose visiškai nemokamai. Tereikia sekti socialinius tinklus: feisbuke  – ,,Kompleksinės paslaugos šeimai Lazdijų rajono savivaldybėje“ ir ,,Lazdijų socialinių paslaugų centras“, taip pat interneto svetainėje www.lazdijuspc.lt.

Jurgita Kurauskienė, rajono savivaldybės tarybos Šeimos komisijos pirmininkė, „Lazdijų žvaigždė“ (2024-04-12)

Autoriaus nuotrauka: 

Komentarai

Nu nepykit bet jau nuo jūsų draugės merės kai kuriems reikia psichiatro pagalbos.

Nu nepykit bet jau nuo jūsų draugės merės kai kuriems reikia psichiatro pagalbos.

Užpildyk pati, dėl dėmesio stokos....

Užsipildykite su savo geriausia drauge, nes nuo viso jūs vadovavimo,reikia daugeliui pagalbos…

Oranžinė laputė.

Ale sugebėjimas užimti tiek darbo postųųųų.

O kiek ji tų postų užima, pasidalinkit. Juk jom visko mažai.

P.karauskiene kodėl lazdijų viešoji biblioteka organizuoja renginius darbo metu , gal turėtų renginiai vykti po darbo valandų ar savaitgalį kad jame galėtų dalyvauti visi norintys bet dirbantys. Nes dabar matosi renginiuose tik darbuotojai ir keletas senjorų. Prašom atkreip dėmesį.

kodel Krosnos Lofte renginiai uzstrigo? Gal pinigai baigesi, laukiam kol darbuotoja pribus.

Jurgita pakomentuokit kaip dirbančiam žmogui aplankyti bibliotekoje renginius jei jie vyksta darbo metu? Tai nenormalu susėd darbuotojai ir renginys užskaitytas , o norėtum po darbo ar savaitgalį dalyvauti.

Kas nutiko loftui kad nevyksta renginiai, gal bažnyčioj muzika geriau skamba? Nenormalu jau darosi...