G. Salatka: per lėtai

Praėjusiam tarybos posėdžiui savivaldybė pateikė veiksmų planą pandemijos sukeltų padarinių poveikiui mažinti.
Planas tikrai neblogas. Puikiai suprantame, kad savivaldybės galimybės paremti verslą ribotos ir ji gali atleisti tik nuo nekilnojamojo turto, žemės, žemės nuomos mokesčių ir vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų tvarkymą. Į planą įtrauktos ir kai kurios priemonės, kurios taikomos verslui jau daugiau kaip dešimt metų.
Mes pritarėme šioms priemonėms, bet mūsų frakcijai užkliuvo pats plano įgyvendinimo mechanizmas. Mokesčių inspekcija mūsų rajone atrinko 126 įmones, kurios nukentėjo nuo pandemijos. Mes įsitikinę, kad šios atrankos visiškai pakanka ir taryba gali priimti sprendimą atleisti jas nuo minėtų mokesčių. Vis dėlto savivaldybė nusprendė daryti dar vieną atranką. Mokesčių inspekcijos jau atrinktos įmonės turės teikti prašymus, juos svarstys administracijos direktorės sudaryta komisija, kuri teiks siūlymus tarybai ir ši tik tada galės atleisti nukentėjusias įmones nuo mokesčių.
Verslininkai privalės rašyti prašymus, laukti svarstymo, dirbs komisija, visi bus užsiėmę, o įmonės nesulaukdamos aiškumo atleidinės darbuotojus, nes jos turi veikti greitai, kitaip bankrutuos. Taip organizuojant darbus ir kuriant nereikalingas procedūras nebelieka laiko strateginiams klausimams, o kelių remontu tenka užsiimti Kultūros centrui.

Gintautas Salatka, rajono tarybos ir Visuomeninio rinkimų komiteto „A. Margelio komanda „Pirmyn!“ narys

Autoriaus nuotrauka: 

Komentarai

Protingas zmogus, va jis i merus butu labai tikes.

Vieniems būtų tikęs, kitiems visiškai NE. Čia kaip visada.

Komisijos kuriamos kaip ministerijose ar Seime bent kokiam klausimui. Įdomus rajono valdymas...