G. Salatka: gal galima darbais, ne tik žodžiais?

Nenorėjau šios temos kelti šventiniu laikotarpiu, bet dabar pasakysiu, ką galvoju apie padidėjusį žemės mokestį Lazdijų rajone.

Mūsų rajone žemės vertė išaugo drastiškai, ir žemdirbiai už hektarą mokesčio sumokėjo beveik tiek pat, kiek Kėdainių rajono žemės savininkai, nors mūsų rajono žemės žymiai prastesnės. Tai akivaizdžiai neteisinga. Nustatyta žemės vertės skaičiavimo metodika nėra tobula ir iškraipymų pasitaiko. Galima spėti, kad žemės vertes Lazdijų rajone iškėlė paežerių ir saulės elektrinėms statyti superkamų sklypų sandoriai. Yra nustatyta tvarka, Registrų centras ja vadovaujasi ir gauna tokius skaičius.

Bet čia aš pasigendu savivaldybės valdančiosios daugumos lyderystės ir tikro nesuvaidinto rūpesčio žemdirbiais. Aišku, malonu iš mokesčių pinigų padaryti pokylį, pakviesti kelis žemdirbius ir galvoti, kad to pakanka. Savivaldybės vadovai seniai gavo informaciją apie perskaičiuotas žemės vertes ir jeigu jiems būtų iš tikrųjų rūpėję žemdirbiai, galėjo sumažinti mokesčio tarifą, kad pabrangimas nebūtų toks drastiškas. Taip padarė ne viena savivaldybė. Pagarba jų vadovams už darbais, o ne žodžiais rodomą rūpestį.

Opozicijos atstovai, kaip ir visi kiti rajono gyventojai, padidėjusias žemės vertes pamatė mokesčių inspekcijos pateiktuose pranešimuose, kai už 2023 metus mokesčio jau nebuvo galima pakeisti. Tada inicijavome klausimo svarstymą ateinantiems metams, tačiau valdančioji dauguma jį atmetė. Buvo teigiama, kad nereikia skubėti, padiskutuokime, palaukime, spėsime. Kreipiuosi į valdančiąją daugumą – jeigu norite iš tikrųjų pagelbėti ūkininkams, ne tik kalbėti, kokie jie svarbūs ir reikalingi, pagaliau svarstykite opozicijos inicijuotus žemės mokesčių tarifų ir lengvatų klausimus. Bent svarstykite ir parodykite savo poziciją darbais, o ne žodžiais. Ir kuo greičiau, tuo geriau. Žemdirbiai planuoja savo veiklas ir nori žinoti, kas jų laukia. Nežinia, neapibrėžtumas ir pojūtis, kad niekam nerūpi, žmones nuvilia, mažina tikėjimą perspektyvomis, o tarp jaunimo formuoja nuomonę, kad nėra ko į tą vargą bristi. Ir ne tik dėl tų kelių šimtų ar tūkstančių permokėtų žemės mokesčio eurų. Dėl neteisybės, kuriai ištaisyti pritrūko noro ir valios.

P. S. Danauskienei. Vilma, neklaidink skaitytojų. Nė vienas Krikščionių frakcijos narys nebalsavo už žemės mokesčio tarifo sprendimo išbraukimą iš tarybos posėdžio darbotvarkės.

Gintautas Salatka, Lazdijų rajono savivaldybės tarybos narys (,,Lazdijų žvaigždė", 2024-01-19)

 

Autoriaus nuotrauka: 

Komentarai

Gintai, o mokestis padidėjo tik Lazdijų rajone? Puki tema politikavimui, kol nepriimti sprendimai dėl mokesčių lengvatų.

Na , kad jau apsidirbo iki ausų valdantieji su mere demkratai, tai nors nesiteisinkite ir neverskit kaltės kitiems.

Tai kad merė su konservatoriais dabar valdantieji.

Gerai, kad yra konservatoriai, tai nors galima bėdą suversti. Jeigu tau nesiseka mokslai, nesiseka meilėje, blogas oras ar šiaip nuotaika bloga - kalti ir prisidirbo konservatoriai.

Protingas žmogus.

Vertas direktoriaus arba mero posto.

Geras žmogus tik ne mero, politiko pareigose ar statuse.

Gaila kad išdavė savi.