D. Liaukevičiaus auklėtiniai – krepšinio pirmenybių nugalėtojai

Šeštokietis Edvardas Macenka (kairėje) laimėjo naują dviratį.

Šeštadienį Lazdijų sporto centre nuo pat ryto vyko krepšinio šventė – 21-ųjų rajono krepšinio pirmenybių finalinis etapas, kuriame komandos kovojo dėl Didžiosios ir Mažosios taurių, medalių bei kitų prizų. Žiūrovai taip pat dalyvavo loterijoje ir galėjo laimėti dviratį, kitus prizus.
Iš pradžių prasidėjo rungtynės dėl trečiosio vietos Mažosios taurės turnyre, kur susitiko jaunieji Lazdijų sporto centro antrosios komandos krepšininkai ir punskiečiai. Stipresni buvo pastarieji 75:67.
Antrose rungtynėse Lazdijų sporto centro pirmosios komandos krepšininkai 63:69 nusileido „Mūsų komandai”, kuri tapo Mažosios taurės nugalėtoja.
Rungtynėse dėl Didžiosios taurės trečiosios vietos „Dzūkų žinios” 85:92 po pratęsimo nusileido Šeštokų „Bangenei”. 24 taškus „Dzūkų žinioms” pelnė Martynas Jančiulis, Šeštokų „Bangenei” Marijus Jurkiūnas – 24, Arūnas Ringys – 16, Edgaras Pečiulis –12.
Itin atkaklios rungtynės vyko dėl rajono pirmenybių nugalėtojų titulo – dėl Didžiosios taurės. Susitiko KK „Lazdijai” komanda, treniruojama Lazdijų sporto centro direktoriaus Dariaus Liaukevičiaus, bei ,,Sandora Gruop’’ iš Lazdijų. Pirmuosius du kėlinius vyko apylygė kova, tai viena, tai kita komanda išsiverždavo į priekį, tačiau atsiplėšti didesniu skirtumu nepavykdavo. Žaidėjai taikliai atakavo krepšį. Tačiau ketvirto kėlinio vidury išryškėjo D. Liaukevičiaus treniruojamų krepšininkų pranašumas. Jie geriau gynėsi, tiksliau atakavo ir nugalėjo 87:76 bei iškovojo rajono pirmenybių čempionų vardą bei gražuolę taurę.
KK „Lazdijai” komandai net 35 taškus pelnė Dovydas Zdančius, 12 pridėjo Rytis Matulevičius, 11 – Matas Jarmala. ,,Sandora Group’’ komandai 23 taškus įmetė Marius Galvanauskas, 16 – Edvinas Vaina, 11 – Giedrius Norkevičius.
Džiaugdamasis pergale treneris D. Liaukevičius tvirtino, kad varžovas buvo itin pajėgus, todėl vyko permainingos rungtynės. „Mes „Sandora Group” komandai 2 taškais buvome pralaimėję grupės varžybose, todėl dabar pasiekėme revanšą. Džiaugiuosi savo vaikinais, kuriuos Sporto centre treniravau nuo mažens – nuo antros klasės. Jie gimnaziją baigė praeitais metais, tačiau niekur neišsilakstė, sugrįžta į savo gimtąjį miestą ir toliau sportuoja. Nepaisant to, kad vieni studijuoja, kiti dirba, tačiau noriai susirinko į komandą, žaidė pusmetį trukusiose rajono krepšinio pirmenybėse ir nugalėjo. Visi vaikinai įnešė savo indėlį į pergalę. Šauniai komandai vadovavo Matas Jarmala, kuris žaidė šiek tiek traumuotas. Itin taiklią, auksinę ranką šiose varžybose demonstravo šių varžybų naudingiausiu žaidėju išrinktas Dovydas Zdančius, kuris vienose rungtynėse yra pataikęs net 13 tritaškių. Ar pavyks išlaikyti šią stiprią komandą, parodys ateitis. Kodėl gi ne, jeigu vaikinai norės sportuoti, jeigu turės galimybių susirinkti”, – džiaugėsi savo auklėtinių pasiekimais treneris.
Per finalines rungtynes, pertraukos tarp kėlinių metu, vyko konkursas, kurio metu jame dalyvavę žiūrovai, atrinkti burtų keliu, galėjo laimėti dviratį. Nei vienas iš 6 žiūrovų nepataikė į krepšį nuo vidurio linijos, tuomet buvo sutrumpintas atstumas iki krepšio, tačiau ir iš ten niekas nepataikė. Tuomet visiems teko mesti nuo tritaškio linijos. Vieno iš Šeštokų komandos „Bangenė”  vadovų Edvardo Macenkos metimas buvo tikslus – jis ir laimėjo naują dviratį. Kiti šio konkurso dalyviai buvo apdovanoti Lazdijų sporto centro marškinėliais.