Būdvietyje atidengtos Nepriklausomybės kovų ir Vyties Kryžiaus kavalierių atminimo lentos

Sekmadienį, rugsėjo 27 d., po Šv. Mišių Būdviečio Jėzaus Nazaretiečio bažnyčioje, ant šios bažnyčios vartų sienos buvo atidengtos atminimo lentos 1919-1920 metų Lietuvos Nepriklausomybės kovų savanoriams ir Vyties kryžiaus kavalieriams, gyvenusiems Būdviečio valsčiuje. Iškilmingoje lentų atidengimo ceremonijoje dalyvavo Lazdijų rajono savivaldybės meras Artūras Margelis,  savanorių įamžinimo atminimo lentose iniciatorius Vilius Kavaliauskas, Lietuvos Nepriklausomybės kovų savanorių artimieji, Būdviečio krašto gyventojai bei svečiai.
Kartu su idėjos autoriumi V. Kavaliausku atminimo lentas iškilmingai atidengęs meras A. Margelis teigė, jog labai svarbu įamžinti kovojusiųjų už Lietuvos nepriklausomybę atminimą: „Puoselėti istorinę atmintį, prisimenant, pagerbiant ir įamžinant kovotojus už Lietuvos laisvę ir nepriklausomybę – tai pat svarbiausias pamatas ir pagrindas, kuriant šiandienos ir ateities Lietuvos valstybę. Nuoširdžiai dėkoju kraštiečiui verslininkui Gintautui Kūlokui, skyrusiam finansavimą šių atminimo lentų gamybai, bei  visiems, prisidėjusiems prie tautos didvyrių atminimo įprasminimo.“
Savanorių įamžinimo atminimo lentose iniciatorius V. Kavaliauskas džiaugėsi, kad jo paskleista idėja įgyvendinama visoje Lietuvoje. Šiuo metu atidengta beveik septyniasdešimt tokių atminimo lentų. V. Kavaliauskas nuoširdžiai dėkojo Lazdijų rajono savivaldybei ir jos vadovui A. Margeliui už visokeriopą idėjos palaikymą ir pagalbą ją išpildant – beveik visose rajono parapijose iškabinant šias atminimo lentas.  
Atminimo lentas 1919-1920 metų Lietuvos Nepriklausomybės kovų Būdviečio valsčiaus savanoriams ir Vyties kryžiaus kavalieriams pašventino Būdviečio Jėzaus Nazaretiečio parapijos klebonas  Gintautas Černauskas.
Lazdijų r. sav. inf.

Autorius: 
Lazdijų žvaigždės inf.

Komentarai

Kad margelis neusuvokia, tai jau nestebina, bet negi nėra žmonių kurie pareikštų pastabą. Ant tvoros buvo kabinami blogai pagarsėjusių žmonių atvaizdai, džiovinami stiklainiai, ąsočiai. Negi šie žmonės to nusipelnė, ar tai tikslingas pasityčiojimas? Nėra sunku ir brangu surasti, kad ir paminklinį lietuvišką riedulį ir pritvirtinti atminimo lenteles.

visiškai pritariu Jūsų nuomonei. Gal šventoriuje prie akmens tai dar suprantu, bet iš kitos pusės ant tvoros tai sveiku protu nesuvokiama. Tai mažų mažiausiai nepagarba.